wibako

wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez saugbagger » 05 Lis 2015 00:34

Transkop81 chyba sam niewiesz co piszesz mowisz że kamaz to gówno to jakim cudem team kamaza wygrywa rajd Dakar i zgarnia wszystkie trzy miejsca medalowe to po pierwsze.
Po drugie że niema silnika skrzyni i mostów chyba mało się interesujesz motoryzacja i niewiesz jak Kamaz się rozwija
Silniki - Cummins
Skrzynie biegów - Zf
Mosty - Zf
Kabiny projektowane z dafem może niema szału ale jest ok teraz z Mercem w spółpracuja .

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


Reklama

simmet

Re: wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TRANSKOP81 » 05 Lis 2015 18:52

saugbagger wygląda na to że twoja wiedza opiera się na ciekawostkach gdzieś tam wyczytanych ,byłeś wogóle na budowie ,widziałeś wywrotki podczas pracy ,jezdziłeś kamazem,tatrą ,manem ,a może terbergiem czy ginafem ,kamaz który startuje w dakar absolutnie nic nie ma wspólnego z kamazem budowlanym ,i cały czas rozmawiamy tutaj o wywrotkach używanych w latach 80,90,00 a nie o najnowszych ulepieńcach kamaza z zachodnich podzespołów , silnik cummins skrzynia zf mosty zf kabina daf ,pneumatyka pewnie wabco czyli co jest kamaza chyba tylko napis na masce i nieudolny montaż tego wszystkiego i nie przekonuj mnie do kamaza bo temat znam z praktyki a nie teori

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez saugbagger » 05 Lis 2015 19:06

transkop do twojej wiadomości jeździłem tatrą 138,815, 815 terrno1, jamał, phoenixem euro 5 sam będę miał phoenixa euro 6 kamazem troche za młodu jeździlem po kopalni piasku wtedy jeszcze prawka nie miałem z ginafem miałem styczność tylko z dźwigiem po przebudowie z wywrotki fajny sprzęt ale bardzo skomplikowany a ty myślisz ze teraz nowe ciężarówki są zbudowane od a do z w jednej fabryce nie też to są już składaki z podzespołów
A jak mówisz ze kamaz z tamtych lat to rupieć to dlaczego do dnia dzisiejszego nadal po budowach można spotkać je bo można je samemu naprawić a taka funkel nówke nieśmiganą merca mana itd to możesz tylko płyny sprawdzić dolać żarówke wymienić a jak coś poważnego to laweta lub sztywny hol.

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TOYA » 05 Lis 2015 20:14

transkop wierze w to co pisze posiadam kamaza i to nie pierwszego , jeździłem również scania jak i mercedesem,i uwierz mi że marka samochodu nie zrobi z ciebie kierowcy ,ja jeżdżę sam swoim kamazikiem i uważam że gdyby policja i inspekcja dobrze kontrolowały to byś płakał że jeździsz mb lub scanią , bo ja legalnie biorę 13 ton na 3 ośkę i się wyważam sprawdzone przez itd ,mina inspektora bezcenna a mb lub scania 11,5max

TOYA
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 13 Kwi 2011 14:16
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 3

Maszyna: VOLVO BL71 cat 302,5 iveco 3510

Firma: WŁASNA


Re: wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TRANSKOP81 » 05 Lis 2015 20:50

no dobra kamaz jest gitara ogulnie to cud techniki ,a w terenie to każdą tatrę wyciąga jak się zakopie ba nawet wozidła , i nie psuje się wcale a jak już cos to młotkiem i przecinakiem naprawisz no super maszyna .a tak na marginesie saugbagger to dlaczego chcesz kupić tatrę nie lepiej kamaza piszesz że jezdziłeś tatrą 138 więc pewnie znasz zaawansowanie techniczne tatry i to że już w latach 60 tatra miała połbiegi i wszystkie napędy załączane elektrozaworami i jeszcze inne nowinki które raczej młotkiem się nie naprawia ,acha TOYA a dlaczego sprzedajesz swoje cacko przy którym ITD czapki zdejmuje :lol:

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez saugbagger » 05 Lis 2015 20:54

Dlatego kupuje Tatrę bo kamaz ma za mało mocy

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TRANSKOP81 » 05 Lis 2015 21:03

naprawdę nie do wiary cummins mocy mało ,coś mi tu bajkopisarstwem i gówniażerią zajeżdza

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez saugbagger » 05 Lis 2015 21:05

Jak nie wiesz o co chodzi to nie gadaj zabudowa która będzie na tatrze potrzebuje minimum 480 km
A nowy kamaz oferuje jedynie 400 km
Ostatnio edytowany przez saugbagger, 05 Lis 2015 21:07, edytowano w sumie 1 raz

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TOYA » 05 Lis 2015 21:06

sprzedaje bo kupiłem mini koparkę i kamaz jest po prostu za wysoki ,jak byś zauważył cena nie jest atrakcyjna,względem zachodu , tatry tez są, tańsze ale ja nie latam po klientach i nie płacze "panie ja za te pieniądze to 15 ton przywiozę " bo ja mówię że przywiozę 13 ton i jest 13 ton ,i śpię spokojnie i nierobie z siebie idioty robiąc tatrą po 60 zł za godz . :bangin:
Ostatnio edytowany przez TOYA, 05 Lis 2015 21:12, edytowano w sumie 1 raz

TOYA
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 13 Kwi 2011 14:16
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 3

Maszyna: VOLVO BL71 cat 302,5 iveco 3510

Firma: WŁASNA


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TOYA » 05 Lis 2015 21:11

przepraszam zapomniałem o manie 8x8 za 80 zł :patyk:

TOYA
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 13 Kwi 2011 14:16
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 3

Maszyna: VOLVO BL71 cat 302,5 iveco 3510

Firma: WŁASNA


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez peckiel » 05 Lis 2015 21:16

Tatrą nie jeździłem, ale Kamazem nie mało. Jednego mieliśmy z 1989 z połówkami,pięknie chodził, robił u nas przy zimowym utrzymaniu, kabina ciepła. Drugiego mieliśmy patelnię oryginalną, skrzynia bez połówek. To był wół roboczy, ładunki jak wozidło przyjmował i nie było problemów ani w terenie ani w żadnej innej sytuacji. Później mieliśmy 5320 z połówkami, 3str. wywrotka, robił u nas i zimą i latem i też tyrał jak wół. Jeździłem każdym, w różnych warunkach, sami naprawialiśmy i nie dam złego słowa na Kamaza powiedzieć.
Układ kierowniczy i hamulce jak ktoś opanował to auto do roboty eleganckie. Zimą po kilkanaście godzin się robiło i nie narzekałem.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez Sobek » 05 Lis 2015 21:17

Przestańcie tutaj zachwalać kamaza jakie to nie jest cudo techniki, owszem było może ale 30lat temu jak królowały jelcze i stary wtedy to było coś. Powiecie może że jeszcze jeżdżą na budowach, zgadza się bo nigdzie indziej się już nie nadają. Niby MAN czy Mercedes z lat 90 nie dorówna jakością kamazowi? Śmiech na sali, pokażcie mi chociaż jednego kamaza który by przekroczył milion kilometrów.
TOYA Jakbyś się przesiadł z kamaza do merca czy mana to do kamaza byś już nie wrócił.... Sam wiem ze swojego doświadczenie przerabiałem już kamazy, jelcze, stary i Mazy, za nic bym do nich nie wrócił. Raz że palą ZNACZNIE więcej, olej trzeba było co rusz dolewać i nie było tygodnia żeby się coś nie spie****ło, a o komforcie jazdy to już nie ma co mówić bo to całkiem inna bajka. Tak gdyby ITD i policja lepiej by kontrolowały to byś swoim kamazem bał się wyjechać na drogę bo zaraz by Cię ściągnęli na parking za to że kopci albo coś kapie z niego. Niestety nie ma rady każdy kamaz kopci i się poci tak już jest skonstruowany.

Sobek
Młodszy operator

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 12 Wrz 2007 21:47
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: 428C, MAN 6X6, Atlas 1404,

Firma: własna


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TRANSKOP81 » 05 Lis 2015 21:20

no i gitara każdy robi jak uważa :faja:

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez saugbagger » 05 Lis 2015 21:23

Jedyny minus dla tatry daje że nie mają swojego silnika euro 6 chłodzonego powietrzem

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez peckiel » 05 Lis 2015 21:24

Jeżeli porównywać auta z lat 80-90 to Kamaza do zachodnich marek nawet nie ma sensu. W tym samym czasie co tego Kamaza patelnię 5511 mieliśmy też Mana z 87 to między nimi była przepaść technologiczna :lol: Nawet nie ma co gadać. Moc, hamulce, układ kierowniczy i te wkur... pieski w Kamazie. Nie wiem czy był ktoś kto koła prosto ustawił.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TOYA » 05 Lis 2015 21:30

kamaz kopci jak zimny (ustawienie pompy, i sprawne końcówki) ,pomiędzy poceniem a leceniem spora różnica a jakbyś uważnie czytał posty a nie się podniecał tobyś zauważył co napisałem w pierwszym , komfort zachodu na plus .

TOYA
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 13 Kwi 2011 14:16
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 3

Maszyna: VOLVO BL71 cat 302,5 iveco 3510

Firma: WŁASNA


Re: wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TRANSKOP81 » 05 Lis 2015 21:37

TOYA kto jezdzi manem 8x8 po 80zł :?: chętnie go wynajmę . bo ja to od m3 lub 150 na godz

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez peckiel » 05 Lis 2015 21:41

Ja nie wiem skąd wam leciało z tych Kamazów, ale silniki w naszych były suchutkie, skrzynie i mosty też suche. W jednym tylko z hydrauliki cieklo, ale to była sprawa chęci do uszczelniania.
Tatra na zimno też dymi. Widziałem egzemplarze różne.
Ja bym chciał żeby w temacie Kamaz-Tatra wypowiedział się kolega jedynak. On miał Kamaza 6x6 i Tatre. Kiedyś na ten temat rozmawialiśmy przez tel.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez TOYA » 05 Lis 2015 22:01

peckiel mi nie leci z kamaza niedowiarków zapraszam ,tak jak pisałem to niepierwszy mój kamaz ,jedyne miejsce pocenia wałek wchodzący do skrzyni ,nie do opanowania miesiąc dobrze a potem lekkie pocenie ,ale nie to żeby wiadro trzeba było podstawiać .Jak kto dba tak ma . :ok:

TOYA
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 13 Kwi 2011 14:16
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 3

Maszyna: VOLVO BL71 cat 302,5 iveco 3510

Firma: WŁASNA


wywrotka 3osiowa na co patrzeć ?

Postprzez Hipo » 05 Lis 2015 23:16

No ale nie rozumiecie jednego, Kamaz jest beee bo nie jest zachodni i juz. Ale jak masz Mana, Merca czy inne zachodnie to odrazu cud mniód i orzeszki, nawet jak hamulce dzialają na krzyż i kapie olej. Na naszych drogach panuje glupia mentalność że auta z pochodzenia nie zachodnie są traktowane jako gorsze i tempione przez policje czy itd. Tylko ze patrząc obiektywnie to w wielu przypadkach są stanie technicznym o niebo lepszym niż te cuda zachodnie.

I znam to z autopsji a nie tylko z teorii, mielismy Jelcza 317, 417, Kamaza 5410 - wszystkie wywrotki, na drodze zawsze przyjebali się do Jelcza mimo ze na zachodnich wielokrotnie łysa guma czy syczało itp.

A to ze. Kamaz bdb radzi sobie z terenie to szczera prawda, jak ktos twierdzi że zachodnie 6x4 lepiej pójdzie to bredzi, niestety ale ruska technologia ma silnik który nie jest za mocny, daje się przydusić a tym samym nie kopie się odrazu jak manki czy meśki które z racji sporej mocy moment się zagrzebia. Do tego jest lekki przez to się nie zapada tak.

Ze komfort gorszy prawda, ze kopci na zimno prawda, ze dużo pali nie prawda, maniek w pizde dostanie i pewno na kropelce pojedzie? a za to ze przyjadę manem czy inną scania. na budowę to nikt więcej nie zapla i. A o to sie w tym rozchodzi, pracujemy dla kasy a nie dla przyjemności

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej