wibako

Co wybrać Cat 316c czy liebherr 904C

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Co wybrać Cat 316c czy liebherr 904C

Postprzez grubas1058 » 26 Paź 2015 23:01

Koparka służyła by mi na usługi wszelkiego rodzaju melioracje , przy kanalizacji , wyburzanie i dość głębokie wykopy . Dawno temu posiadałem cata 212 b ft i dość dobrze spełniał moje oczekiwania ale dziś to już trochę za stara maszyna i potrzebował bym coś nowszego. Maszyna w miarę silna szybka i co głównie było jej zaleta długie ramiona dlatego szukam koparki o podobnych parametrach ale nie jestem ostatnio w temacie koparek kołowych i podejrzeć w okolicy nie bardzo jest co, dlatego pytanie do kolegów na forum co wybrać . Wydaje mi się ze cat 316 ma krótkie ramiona ale 904 chyba tez nie za wiele dłuższe czy to tylko moje złudzenie ? Czy następcą cata 212 bft jest cat 318 ? i może taki były zbliżony , trochę większy byłby na

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Co wybrać Cat 316c czy liebherr 904C

Postprzez peckiel » 27 Paź 2015 08:10

Długość ramion jest zależna od wersji. W Liebherze było kilka długości stila, czyli ramienia z łyżką. Na internetach są prospekty producentów z opisami. Mi się wydaje, 212 to bardziej odpowiednik 315 lub 316.
Do twojej roboty 904 byłaby idealna. Mam 904B i czy to wyburzanie czy roboty kanalizacyjne to maszyna stworzona na większe roboty. Jedynie to gabaryty maszyny w ciasnych miejscach jest ciężko, ale da się robić. Z melioracją może być problem, bo to kawał wagi. Musisz pojechać i zobaczyć interesujące Cię modele wtedy zobaczysz co ci bardziej leży, czy Cat czy Liebherr.

Nie urwało ci przypadkiem postu?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Co wybrać Cat 316c czy liebherr 904C

Postprzez grubas1058 » 27 Paź 2015 22:13

Faktycznie nie zauważyłem i obcięło mi końcówkę postu . Chodziło mi o to ,że koparka nawet trochę większa od 212 była by na plus. Miałem kiedyś okazje zasiąść za sterami 904 z 01r. była to maszyna na sprzedaż i sądzę ze dość zajechana bo ruchy jakieś takie mułowate miała .Nie pamiętam na jakiej literce trybu pracy próbę robiłem ale diody na panelu pokazywały połowę zakresu nastepnie dodawałem dodatkowo obrotów strzałką (manualnie) , silnik wkręcał się na duże obroty ale szybkość pracy była taka wolna i zamulona . Nie zwróciłem uwagi czy dodając obrotów tą strzałką- guzikiem literki trybu pracy same proporcjonalnie przeskakiwały na wyższe i czy tak poprawnie powinno być ? Czy powinny przeskakiwać czy nie? Z doświadczenia z innym sprzętem marki liebherr wiem ze to dobra marka i robi naprawdę dobre maszyny. Mam jeszcze parę pytań odnośnie 904 ,z jaką dużą łyżką pracuje Twoja maszyna i czy przy pełniej ziemi na max wyproście nie kładzie jej na boki?

Może ktoś pracuje na 316c i podzielił by się swoimi spostrzeżeniami co do pracy na tej maszynie , mam na myśli czy nie brakuje jej siły szybkości, czy nie jest za lekka i co dla minie ważne czy ramiona nie są zbyt krótkie bo takie wrażenie mi sprawia?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Co wybrać Cat 316c czy liebherr 904C

Postprzez peckiel » 27 Paź 2015 22:19

Nie powinna być mułowata. Chyba, że miała włączoną funkcję super finish, która spowalnia pracę ramienia do prac wykończeniowych. Jeżeli mówisz, że była zajechana to może z tego powodu była powolna.
Nie zwróciłem uwagi czy dodając obrotów tą strzałką- guzikiem literki trybu pracy same proporcjonalnie przeskakiwały na wyższe i czy tak poprawnie powinno być ? Czy powinny przeskakiwać czy nie?

Tak, powinny przeskakiwać.

Pracuję albo z łyżką z zębami 0,8 m3 lub skarpówka 1 m3. Planuję zakup łyżki z zębami 1m3, bo wiem że śmiało mogę z taką łyżką pracować. Wszystko zależy od wprawy. Niektórych kładzie nie których nie. Ja nie eksperymentowałem. Na tę chwilę nie przypominam sobie żeby mnie kładło.

Autor postu otrzymał pochwałę
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej