wibako

Jaka koparko ładowarkę

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Jaka koparko ładowarkę

Postprzez devito238 » 01 Lis 2015 11:29

Witam proszę o pomoc jaka koparko ładowarkę kupić 2010- 2014

devito238
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Maj 2011 13:29

Reklama

simmet

Jaka koparko ładowarkę

Postprzez MARIO/MECALAC » 01 Lis 2015 11:53

Jaki masz budżet, jakie masz już maszyny ( chodzi mi o markę ) by obniżyć koszty serwisowania. Gdzie masz bliżej do serwisu ?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Jaka koparko ładowarkę

Postprzez devito238 » 01 Lis 2015 12:49

Powiem tak pracuje prawie 20 lat jako operator żurawi samojezdnych dźwigi mam w małym palcu ale czas na zmiany, pomyśleć trochę o sobie te pieniądze co zarabiam teraz to zrobię na koparce, Ale nie mam pojęcia jakiej firmy sprzęt kupić i na co przy kupnie zwrócić uwagę,igdzie ja zakupic w Polsce czy ściągać , finansowanie gotówką ok 200tys.brutto.

devito238
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Maj 2011 13:29

Jaka koparko ładowarkę

Postprzez MARIO/MECALAC » 01 Lis 2015 13:04

Możesz pomyśleć o Cat 432E Premier. Dobre maszyny lepsze niż te JCB ECO. Chyba że ci się uda drować JCB 3cx Contractor ale bez ECO. Obie maszyny możesz mieć świetnie wyposażone. Ty będziesz pracował na niej czy kogoś zatrudnisz?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Jaka koparko ładowarkę

Postprzez devito238 » 01 Lis 2015 14:05

Sam będę na niej robił bo jestem pracocholikiem :D i właśnie coś szukam dla siebie

EDIT MODA :

A jak w Polsce z serwisami, bo w dźwigach najlepszy jest Liebherr
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 01 Lis 2015 15:45, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.

devito238
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Maj 2011 13:29

Jaka koparko ładowarkę

Postprzez Brandix » 01 Lis 2015 14:23

Dużo zależy od regionu, w którym mieszkasz - chociaż z CAT'em czy JCB na ogół nie ma problemu. Ceny części też do zniesienia.
Warto też wiedzieć, że maszyny na ogół tańsze w zakupie (CASE, NH) mimo, że nie są złe, to ceny części są trochę wyższe (czasem nawet sporo) niż u innych producentów.

I tak jak MARIO też polecałbym 3cx Contractor lub 432E.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Jaka koparko ładowarkę

Postprzez MARIO/MECALAC » 01 Lis 2015 16:19

Jak umiesz pracować na koparko-ładowarce to ok, ale jak nie masz wprawy to poćwicz gdzieś u siebie na poligonie.

Przednią łyżką sobie jakoś poradzisz, gorzej będzie z kopaniem. Jedź na pole i poćwicz, bo jak pojedziesz do klienta to od razu wyczuje czy umiesz robić czy też nie, a to jest bardzo ważne by zrobić pierwsze dobre wrażenie.

Załatw sobie jakąś paletę i poćwicz pracę widłami kilka palet i będzie dobrze. Przy nabieraniu widłami dobrze jest mieć trochę uchylonego rekina podjeżdżasz zamykasz rekina później łyżką operujesz tak by widły doszły do końca łyżki i można zabierać paletę.

Oto kilka przykładowych linków :

JCB

http://olx.pl/oferta/jcb-3cx-contractor ... 3736e6cf12
http://olx.pl/oferta/koparko-ladowarka- ... 3736e6cf12

Myślę że Cat bardziej Ci podejdzie bo jest na jojstikach, dużo wygodniejsze sterowanie niż w JCB ale i na tym i na tym sterowaniu wszystko dokładnie ogarniesz. JCB młodsze niż 2010 r to już ECO niestety, a w tej cenie masz Cata z 2012 r.

CAT

http://olx.pl/oferta/cat-432-e-koparko- ... 0b85fabab0
http://olx.pl/oferta/caterpillar-cat-43 ... 0b85fabab0
http://olx.pl/oferta/caterpillar-432e-p ... 0b85fabab0
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Jaka koparko ładowarkę

Postprzez devito238 » 01 Lis 2015 17:53

Operowanie ogarnę :D a czemu nie jcb Eco? Czytałem następna pompa. Jak z częściami zamiennymi do Cat , jcb a co z koparkami volvo i case i terex

EDIT MODA :

Jeszcze jedno kupować np. z olx czy z autoryzowanego B.M sp z.o.o?
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 01 Lis 2015 18:06, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.

devito238
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Maj 2011 13:29

Jaka koparko ładowarkę

Postprzez MARIO/MECALAC » 01 Lis 2015 18:05

Brandix napisał(a):Dużo zależy od regionu, w którym mieszkasz - chociaż z CAT'em czy JCB na ogół nie ma problemu. Ceny części też do zniesienia.
Warto też wiedzieć, że maszyny na ogół tańsze w zakupie (CASE, NH) mimo, że nie są złe, to ceny części są trochę wyższe (czasem nawet sporo) niż u innych producentów.




Dla czego nie ECO ? Dużo wyższe obroty silnika niż w tych modelach bez ECO. To całe ECO w cale nie jest ECO. Do tego dochodzi odpalanie, nawet latem wygląda to tak jak by bateria była słaba choć będzie nówka.

Widziałem kilka maszyn JCB ECO jak odpalały i każdy operator narzekał.

ECO już fabryka oszczędzała na jakości i użytych częściach.

Do tych marek co podałem nie ma żadnego problemu z częściami. Volvo Terex Case tak jak wyżej kolega Brandix napisał.

To już zależy od Ciebie gdzie dostaniesz lepszą cenę za używkę, z jakim wyposażeniem, i w jakim stanie.


Tak na marginesie. Jeszcze raz coś napiszesz nie używając opcji edytuj jak chcesz coś dopisać a wlepię Ci ostrzeżenie. :patyk:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Jaka koparko ładowarkę

Postprzez peckiel » 01 Lis 2015 18:34

Ja bym wybrał JCB, ma bo piękny żółty kolor (z pozdrowieniami dla Pawła wujka) :lol: :mrgreen:

Przepraszam założyciela tematu, ale musiałem. :mrgreen:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jaka koparko ładowarkę

Postprzez devito238 » 01 Lis 2015 18:58

:?: Szkoda ze nie ma różowych :oops:
:banan:
Teraz rozumie :piwo:
Napewno ze Liebherr ze względu na serwis i Marka
Ostatnio edytowany przez devito238, 01 Lis 2015 21:24, edytowano w sumie 1 raz

devito238
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Maj 2011 13:29

Jaka koparko ładowarkę

Postprzez Brandix » 01 Lis 2015 20:52

Co do tego skąd brać - myślę, że warto z olx/otomoto/allegro od prywatnych osób.
Niby B-M daje certyfikac "CAT USED" ale jestem trochę sceptyczny. Bo już były przypadki (nawet na forum), że mimo, że z B-M i wszystko teoretycznie ok, to w pracy wychodziły dziwne rzeczy - bodajże M312/315 (nie pamiętam dokładnie) się przewracała, bo miała łyżkę prawie 2-krotnie za dużą. Po prostu ktoś oddaje maszynę w rozliczeniu i oni w takim stanie ją później sprzedają (nie wiem, czy było więcej przypadków ale domyślam się, że oni też zbytnio się nie będą przykładać do przywrócenia maszynie stanu, w jakim POWINNA być) - choć jest to tylko moje spostrzeżenie i prywatna opinia.

Podsumowując - nie ważne, skąd byś brał - musisz DOKŁADNIE i SPOKOJNIE przyjrzeć się maszynie, sprawdzić poprawność działania układów na zimno i po rozgrzaniu (czy nie słabnie albo nie wydaje dziwnych tzn. nienaturalnych odgłosów), sprawdzić luzy i wycieki, zobaczyć jak odpala i sprawdzić czy, kiedy i w jakim stopniu dymi... Duuuużo rzeczy tu można opisywać (możesz na forum poszukać tematów o tym jak sprawdzić maszynę przy kupnie - dużo ich jest).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Jaka koparko ładowarkę

Postprzez Mar.jcb3cx » 01 Lis 2015 21:09

MARIO/MECALAC napisał(a):
Brandix napisał(a):Dużo zależy od regionu, w którym mieszkasz - chociaż z CAT'em czy JCB na ogół nie ma problemu. Ceny części też do zniesienia.
Warto też wiedzieć, że maszyny na ogół tańsze w zakupie (CASE, NH) mimo, że nie są złe, to ceny części są trochę wyższe (czasem nawet sporo) niż u innych producentów.




Dla czego nie ECO ? Dużo wyższe obroty silnika niż w tych modelach bez ECO. To całe ECO w cale nie jest ECO. Do tego dochodzi odpalanie, nawet latem wygląda to tak jak by bateria była słaba choć będzie nówka.

Widziałem kilka maszyn JCB ECO jak odpalały i każdy operator narzekał.

ECO już fabryka oszczędzała na jakości i użytych częściach.

Do tych marek co podałem nie ma żadnego problemu z częściami. Volvo Terex Case tak jak wyżej kolega Brandix napisał.

To już zależy od Ciebie gdzie dostaniesz lepszą cenę za używkę, z jakim wyposażeniem, i w jakim stanie.


Tak na marginesie. Jeszcze raz coś napiszesz nie używając opcji edytuj jak chcesz coś dopisać a wlepię Ci ostrzeżenie. :patyk:


Nie do końca się z tym zgodzę bo w cale nie trzeba dawać dużo obrotów żeby normalnie kopać a i z odpalaniem nie ma problemów czy to mrozy czy też nie fakt że wygląda to tak jakby bateria była słaba ale pali zawsze od strzała, a co do jakości to wiadomo że to już pewnie nie są to te maszyny co kiedyś ale nie tyczy się to tylko JCB.

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Jaka koparko ładowarkę

Postprzez MARIO/MECALAC » 01 Lis 2015 21:21

Ja mówię kolego tylko to co mi operatorzy mówili. Skoro coś więcej wiesz to się wypowiedz a nie tylko to że się ze mną nie zgadzasz.

Mam porównanie starszych JCB 1300 obr. wystarczyło by kopać, i sam nie jednokrotnie kopałem i było wszystko ok. W tych ECO żeby tak samo funkcjonowała hydraulika trzeba było depnąć na 1600 obr. i to nie w jednej a w kilku maszynach.

Jedynie co to oszczędniejsza jest na przejazdach nic więcej.

Owszem zapala od strzała, ale ciulowato to wygląda całe odpalanie. No nie tylko JCB używa słabej jakości ale w JCB najgorzej to wygląda zwłaszcza nowy dach co cała woda spływa na środek przedniej szyby a nie na róg szyby.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Jaka koparko ładowarkę

Postprzez bonbonek » 14 Lis 2015 21:48

Jcb ECO contractor 2015 AEC posiadamy od 2 miesięcy i uważam że jest bardzo dobra maszyna godna uwagi . Spalanie na poziomie 5 l/h średnio a koparka przy obrotach 1200-1300 lata jak samolot , polecam :D

bonbonek
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 14 Lis 2015 21:20

Maszyna: JCB 3CX CONTRACTOR ECO AEC , JCB 3CX SUPER , JCB8018,CAT 906

Firma: BET-POL


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej