wibako

STAR 266 koparka

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 14 Lis 2015 17:35

Witam czy taką koparkę na starze 266 warto kupić i czy przyda się mogę kupić za śmieszne pieniądze mało używana z wojska.
Załączniki
star 266 koparka.jpg

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


Reklama

simmet

STAR 266 koparka

Postprzez Thygerrr » 14 Lis 2015 20:05

Widzę że kolega preferuję wyjątkowe wynalazki techniki :D co do stara powiem tak, popatrz po ile chodzą stary 266 na allegro itd. a za ile możesz kupić bo jeśli za grosze to kup.Koparkę zostaw na handel na bebechy albo sprzedaj komuś kto takiej używa do dziś bo ta na starze raczej wiele nie pracowała i jest w lepszym stanie,wrzucić ja na podwodzie gąsienicowe i niech lata a jak nie to w kontener i do huty,a stara sprzedać pod pługo-piaskarkę czy inną zabudowę. taka moja wizja

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 14 Lis 2015 20:16

Też tak myślę kupić zdemontować koparkę i oddać stara do renowacji do star san duo

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez TRANSKOP81 » 14 Lis 2015 22:07

no kolego muszę przyznać że bardzo szeroki jest wachlarz twoich zainteresowań .od tatry za pół miliona i koparki ssącej w cenie pewnie następnej pół bańki po sztrucla ocierającego się o piec huty

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 14 Lis 2015 22:09

TRANSKOP81 zobacz sobie co starsan duo potrafi zrobic jak powiadasz ze strucla jak niewiesz to nie wypowiadaj się energetyka nadal kupuje takie sztrucle
A jeśli chodzi o ciebie kolego to ty też nie masz nowych maszyn o ile to są twoje zdaje mi się że twój tok rozumowania jest taki żeby iść do roboty w gajerku wsiąść do maszyny czyściutkiej pachnącej nie ubabrać się i po robocie wyjść czysciutki nie tędy droga .
Jeśli nie wiesz poco mi taki sztrucel to ci powiem taka koparka z wojska będzie mniej wyjeżdżona niż skrzynia , chce zdemontować koparkę i wysłać podwozie do renowacji ze starego pozostaje tylko rama ,mosty, i skrzynia rozdzielcza reszta to nowe podzespoły kabina , silnik iveco 170km ,skrzynia biegów zf i po takiej renowacji chce mieć go jako nośnik pod hds-a montuja max 29 tm .

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez TRANSKOP81 » 15 Lis 2015 10:20

kolego nie potrzebnie się unosisz bo nie ma o co . co do mojej osoby to mylisz się i to bardzo w starych sztruclach grzebałem się i grzebie nadal ,nowych maszyn nie mam bo nie widzę sensu ekonomicznego kupna nowej maszyny a ze starymi doskonale daje sobie radę .dziwi mnie natomiast Twoja osoba że ktoś kto kupuje nowe specjalistyczne maszyny interesuje się pojazdem wyrwanym z pod palnika ,piszę tak ba jak wiesz na każdym forum pojawiają się bajaki

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


STAR 266 koparka

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Lis 2015 12:15

Kolego TRANSKOP81, tu akurat przyznam racje koledze saugbagger, z tego względu, że jeśli ma podwozie do koparki i robi tak jak mówi to zarobi ładnych parenaście tys zł. Z HDS-esem wyjdzie na zero bo robi to dla siebie. Kupi sprzęt za grosze i jeszcze zarobi na tym, jak to się mówi pieniądz robi pieniądz.

Fakt że rozbieżność cenowa i technologiczna w kupowanych maszynach u kolegi saugbagger, jest olbrzymia ale każdy ma jakiś cel w tym co robi :piwo:

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


STAR 266 koparka

Postprzez TRANSKOP81 » 15 Lis 2015 13:28

nie jest to takie proste jak się wydaje miałem taką k407 więc coś o tym wiem ,więc koparka k407 nie ma złącza obrotowego,są też inne rozdzielacze niż w 406 i 408, brakuje też wiele innych elementów hydrauliki a przeróbka nie opłacalna ,podwozie czyli star też ma inne elementy zawieszenia np. zamiast resorów są sztywne wachacze ,kompletna przebudowa takiego stara ma sens tylko wtedy gdy mamy na nim wartościową zabudowe

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 15 Lis 2015 13:37

Kolego Transkop81 wiszisz sam piszesz ze niema sensu kupować nowego sprzętu ale nieraz trzeba kupić bo niemam wyjścia a kupno takiego jak powiadasz sztrucla się bardzo opłaca z kilku powodów .
1 tani w zakupie i nawet tani po remoncie nowego pojazdu o takich właściwościach jezdnych nie kupisz
2 prosty sprzęt zero elektroniki ups sory po wymianie silnika jest juz elektronika .
3 doskonały nośnik żurawi
4 wyjdzie mi taniej cała ta zabawa z renowacją i z zabudową niż kupno podobnego nowego samochodu

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez peckiel » 15 Lis 2015 13:46

Tylko na początku zapytaj w Star sanduo co zrobią z zawieszeniem, bo w tym modelu z koparką jest tak jak mówi kolega TRANSKOP81. Tam jest sztywny wózek, nie ma resorów. Będą musieli wybebeszyć wszystko z tyłu i zrobić ci nowe zawieszenie na resor. Może lepiej poszukać ci takiego stara, ale bez koparki?
Takie coś to była pierwsza koparka jaką kupił mój ojciec kilkanaście lat temu. Nie było to cudo, bo silnik miało benzynowy w Starze, a na Waryniaku był od C-360. Załadować Jelcza czy Stara na żwirowni to było ok i to trzeba było kombinować z podjazdami, ale wykop jakiś zrobić większy to już była dupa.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 15 Lis 2015 13:53

W star san duo całe podwozie jest na czynniki pierwsze rozbierane i zrobią tak jak ja chce resory dają nowe
Silnik benzynowy hmm to musiałbyć star 66 taś taś
Ostatnio edytowany przez saugbagger, 15 Lis 2015 14:05, edytowano w sumie 1 raz

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez peckiel » 15 Lis 2015 14:02

Silnik benzynowy hmm to musiałbyć star 66

Tak, z tym że kabinę miał założoną od 29, bo była ta szmacianka.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 15 Lis 2015 14:10

Mówicie że tam niema resora hmm nie przyglądałem się temu dokładnie mam mozliwość kupna cysterny i warsztatu lub coś wtym podobie

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez peckiel » 15 Lis 2015 14:25

To jak ci koparka nie potrzebna to może lepiej kup cysternę. Tam gdzie Stalina kupowałem facet miał z wojska cysterny kupione i nimi paliwo dowoził do sprzętu na wydobycie. A jak nie to warsztat, buda też się przyda :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 15 Lis 2015 14:29

Widziałem na wsi u znajomego jak cysterne ze stara miał do tankowania maszyn nawet fajnie zrobione jako stacjonarna byla .

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez rado735 » 15 Lis 2015 15:15

a ja w 100% zgadzam się z transkop81, mimo bardzo szczerych i sympatycznych wypowiedzi, te tematy to "karmienie trola", bez urazy saugbagger, ale we wszystkich Twoich postach widać, że nie wiesz o czym piszesz, wiedza internetowa - zero praktyki.

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 15 Lis 2015 15:36

Rado jak ci coś nie pasuje nie czytaj czy każdy musi być wszystko wiedzący jak ty tak wszystko wiesz to podaj mi nr lotto a co do koparki star nie miałem styczności a proszę powiedz mi jak tak wiesz wszystko to powiedz mi ja napędzana jest koparka ssąca znam te maszyny widziałem jak powstają .Może sam jesteś trolem co żal d..e ściska

Ja tobie i innym nie wpierdzielam się do interesów to i proszę do moich interesów nie wpierdzielać ja z kasą mogę robić co zechce mogę kupić sobie starego zdezelowanego kraza bo mam taki kaprys lub podcierać się w wc .

A może chce sobie kupić taka koparkę dziecku do piaskownicy co to kogo obchodzi a może jestem fanem starych sztrucli a czy ktoś z was wie co to było za auto żubr młodzi na pewno tego nie widzieli no może na starych filmach

Jedni zbierają znaczki inni monety jeszcze inni kobiety a ja zbieram stare sztrucle mam takie hobby co komu do tego


O to jak wygląda sztrucel przed renowacja i sztrucel po renowacji
Załączniki
str.jpg
star266.jpg
star 266 1.jpg
star 266 2.jpg
star 266 3.jpg
star 266 4.jpg
star 266 5.jpg
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 15 Lis 2015 16:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego posta nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez korba71 » 15 Lis 2015 21:10

A może masz coś z głową???Pisząc tekstem otwartym dajesz możliwość komentowania i to nasze swięte nienaruszalne prawo , każdy ma prawo sie wypowiedzieć albo cie zaatakować jeśli ma wątpliwości i nie bedziesz decydował kto ma czytać twoje posty, masz prawo sie obronić i udowodnić swoje racje.Jest coś takiego jak foto, jeśli nie potrafisz to musisz to brać na klate albo wbić na forum dla gimby oni tam łykają wszystko.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


STAR 266 koparka

Postprzez saugbagger » 15 Lis 2015 21:29

Dobra zamykam temat bo niema sensu widzę że to co niektórych kłuje w oczy że odrazu złom że to że tamto
Widać co niektórzy z was nie potrafi wypowiedzieć się merytorycznie o danym sprzęcie co jest w nim dobre a o co złe a nie od razu złom szrot z tego wynika ze sprzęt który ma więcej niż 5 lat to złom
Ostatnio edytowany przez saugbagger, 15 Lis 2015 21:45, edytowano w sumie 1 raz

saugbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 16 Lip 2015 15:37

Maszyna: saugbagger rsp ESE32

Firma: własna


STAR 266 koparka

Postprzez w.fubar » 15 Lis 2015 21:42

saugbagger, bez spiny, ale przejrzyj wszystkie swoje wątki. Zaczynasz od rzucenia tematu/pytania. Ludzie Ci odpowiadają, jedni się z Tobą zgadzają, inni mniej, a Ty w każdym z nich przekonujesz o swojej racji. Jak dla mnie spoko, ni mi to ziębi, ni ciepli, jednak nie za bardzo widzę sens merytoryczny, na którym zwykle opierają się tu dyskusje.

Potrzebujesz poklasku, chcesz komuś zaimponować? Jest tutaj po za Tobą wielu przedsiębiorców, większych od Ciebie i mniejszych. Nie oczekuj, że padniemy na kolana, bo kupujesz jedyną na świecie koparkę ssącą na podwoziu Tatry, jak już zdążyłeś kilka razy zaznaczyć.

Kręć swoje lody, powodzenia. Wrzuć fotki, filmik jak to działa, lecz nie wymagaj od innych żeby się ślinili z zachwytu. :winko:

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej