wibako

jaki kupic prostownik

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

jaki kupic prostownik

Postprzez marcin645 » 31 Gru 2015 17:16

Panowie chce kupic prostownik i zastanawiam sie jaki kupic bo jest tego pelno i ceny sa rozne co polecicie ? Sam prostownik czy lepiej kupic prostownik z rozruchem ?

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


Reklama

simmet

Re: jaki kupic prostownik

Postprzez Kamal » 01 Sty 2016 04:30

Sprecyzuj wymagania.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


jaki kupic prostownik

Postprzez marcin645 » 01 Sty 2016 10:48

Potrzebuje go do ladowania samochodu a takze swojej koparki 4cx i nie wiem jaki wybrac jest tego duzo i nie wiem czy lepiej nie kupic z rozruchem. Potrzebuje aby szybko ladowala

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


jaki kupic prostownik

Postprzez Kamal » 01 Sty 2016 10:59

No tak bo z rozruchem lepszy bo ma rozruch. Rozumiesz wogóle na jakiej zasadzie działa rozruch w takich konstrukcjach i dlaczego niszczy elektronikę? Chcesz dobry i szybko ładujący kup duży zasilacz labolatoryjny. Też trzeba mieć wiedzę jak go obsłużyć ( 3 klasy szkoły podstawowej wystarczą). Ale jest bezpieczny

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


jaki kupic prostownik

Postprzez krzysiek1234 » 01 Sty 2016 11:03

Witam, kolego jak masz fundusze to kup prostowniki z rozruchem, przydatna sprawa w zimie. Ja mam rozruch firmy bcm czy jakoś tak. Korzystałem też z classa i też jest spoko. Koszt takiego rozruchu to około 650zł. :wink:

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

jaki kupic prostownik

Postprzez marcin645 » 01 Sty 2016 12:52

650zl to troche duzo za te pieniadze lepiej nowy akumulator kupic. W castoramie sa prostowniki od 140 do 400zl i czym one sie roznia.

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


jaki kupic prostownik

Postprzez Kamal » 01 Sty 2016 15:32

Popatrz na tabliczki znamionowe i popytaj. Bo również dobrze ją mogę ci zadać pytanie. Stoją sobie obok siebie 3 sztuki 4cx rozpiętość cen dużą bo 40tyś czym się różnią? Doradzisz po takim opisie?
Mogę ci nawet parę szczegółów odrzucić ta tańsza ma fajny kogut błyskowych, a ta najdroższą radio z CD. A do tej środkowej to gościu bańkę oleju silnikowego gratis dorzuca. Trudny wybór.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: jaki kupic prostownik

Postprzez puszek_ZGY » 01 Sty 2016 16:22

Powiem tak "szybkie" ładowanie to "niedokładne" ładowanie. Poza tym ciągłe uruchamianie za pomocą prostownika z funkcją wspomagania rozruchu nie służy jemu na dłuższą metę. Takie działanie można wykonywać awaryjnie.

Druga kwestia to, czy maszyny masz cały czas na bazie? W sensie, czy cały czas miałbyś dostęp do zasilania sieciowego, dla swojego prostownika?

U nas w firmie mamy prostownik z rozuchem, przydaje się przy większych mrozach. Coś w tym stylu:

http://allegro.pl/prostownik-z-rozruche ... 79047.html

Bez zastrzeżeń.

Te z marketów, za tą cenę co podałeś to pewnie mają małe "wspomaganie rozruchu" oraz akumulatory o niedużej pojemności.

Auto osobowe/dostawcze chcesz obsługiwać czy ciężarowe? Oczywiście poza 4CX-em.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: jaki kupic prostownik

Postprzez marcin645 » 01 Sty 2016 17:10

Samochod osobowy. Teraz posiadam prostownik firmy TOPEX jakis z marketu i nie jest rewelacyjny

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


Re: jaki kupic prostownik

Postprzez TRANSKOP81 » 01 Sty 2016 20:51

aby było dobrze to kup byle jaki prostownik i nowy akumulator ,najzdrowiej dla aku jest ładować długo a małym prądem

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


jaki kupic prostownik

Postprzez Kamal » 01 Sty 2016 22:07

Ją ładuję jak alternator. Duży prąd i ograniczenie napięcia do 14V. I jest super.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: jaki kupic prostownik

Postprzez Pavlo1 » 01 Sty 2016 23:50

najzdrowiej jest małym prądem i krótko. po całonocnych ładowaniach jak to wiele osób robi zwykle trzeba kupować nowy. Ja mam firmy yato za ok.400zł bez rozruchu tylko ze zmianą 12/24v. rozruch fajny ale awaryjnie.jak maszyna wraca na bazę i jest kiepska pogoda to trzeba się stawić wcześniej i podładować. to samo w terenie. a jak nie ma dostępu do prądu to przewody z innej maszyny czy samochodu lub z drugiego akumulatora. zamiast rozruchu to lepiej sprawdzić alternator i przewody i ograniczać zużycie prądu przy mrozach. zamiast rozruchu możesz też grzałkę w blok wsadzić i odpala łatwiej i od razu można jechać.

podsumowując najlepiej sprzęt markowy ale nie za drogi bo rzadko się przydaje, szczególnie mając tylko jedną maszynę i samochód

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


jaki kupic prostownik

Postprzez peckiel » 02 Sty 2016 12:05

No własnie panowie. Jak to jest z tym całonocnym ładowaniem? Czy to w ogóle jest zdrowe i dobre?
Ja mam taki: https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... -alpine-30
Sporo lat u nas jest i jest bardzo dobry.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: jaki kupic prostownik

Postprzez Pavlo1 » 02 Sty 2016 14:05

w wywrotce ładuję do kilku godzin, w osobówce max godzina!!! jeżeli aku jest słaby to po godzinnym ładowaniu trochę pochodzi a jeśli przegrzejesz go przez całą noc to może odpalić ze dwa razy i możesz wymieniać. wiadomo że w każdej sytuacji może być inaczej ale już na kilku akumulatorach zauważyłem że lepsze jest krótkie ładowanie chyba że alternator wcale nie ładuje i maszyna wyciąga wszystko z aku to wtedy trzeba długo... ale to tylko moje zdanie a co wy o tym myślicie?

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


jaki kupic prostownik

Postprzez MARIO/MECALAC » 02 Sty 2016 14:36

Powiem tak nie ma co się bawić w ładowanie starych akumulatorów. Nigdy nie wiesz kiedy Cie taki zawiedzie, lepiej wydać kasę raz i zapominasz na 2-3 lata o tym, i masz pewność że nowe to nowe.
Dwa teraz nie ma sensu kupować prostownika z rozruchem bo jak dasz rozruch to komp się posypie lub instalacja. To było dobre do starych maszyn z lat 80-90 gdzie komp się nie palił po tej operacji. Teraz nawet na włączonym prostowniku strach odpalać by kompa nie uszkodzić bo ma delikatne obwody.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


jaki kupic prostownik

Postprzez w.fubar » 02 Sty 2016 14:48

Co prawda do maszyn nie używam bo nie ma potrzeby, ale akumulatory (zwykłe kwasówki, używańce po wymianie na nowe w sprzętach) do zasilania paleciaka, pompki do diesla, sygnalizacji świetlnej ładuję ładowarką impulsową. Chodzą już lata, czasami używa się ich do któregoś sprzętu/busa i nadal da się odpalić.

Coś takiego: http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-impulsowa-ctek-mxs-10-12v-10a-i5865890494.html

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: jaki kupic prostownik

Postprzez TRANSKOP81 » 02 Sty 2016 17:49

jak długie ładowanie niszczy akumulator to ja jestem zakonnica :wall: czyli jak maszyna pracuje kilkadziesiąt godzin i alternator cały czas ładuje to akumulator jest do dupy :wall:

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


jaki kupic prostownik

Postprzez peckiel » 02 Sty 2016 17:57

Własnie czekam na dyskusje w tym temacie, bo wywołanie szkód w aku wolnym ładowaniem przez noc czy tam 10-12 h trochę mnie zdziwiło.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: jaki kupic prostownik

Postprzez Brandix » 02 Sty 2016 18:00

peckiel napisał(a):Własnie czekam na dyskusje w tym temacie, bo wywołanie szkód w aku wolnym ładowaniem przez noc czy tam 10-12 h trochę mnie zdziwiło.

Też mnie to zaciekawiło... Tym bardziej, że uczono mnie, że akumulator powinno się ładować prądem równym ok. 1/10 pojemności akumulatora przez ok. 10h.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


jaki kupic prostownik

Postprzez peckiel » 02 Sty 2016 18:23

Gdzieś mam zapisane nawet to o czym piszesz Brandix. U mnie na kursie ładnie pan to wytłumaczył i zobrazował.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej