wibako

JCB

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

JCB

Postprzez skif007 » 25 Sty 2016 18:58

Marka i model maszyny: JCB
Rok produkcji: JCB
Numer seryjny: JCB

Witam wszystkich jestem tu by zaczerpnac od was porady jestem młodym operatorem koparko ładowarki pracowalem troche w firmie budowlanej firma upadła i zostałem bezrobotny mam troche kontaktów i chciałbym kupic koparko ładowarje JCB3cx dla tego pytam sie was co byscie poradzili jaki model?? na jakich kołach rownych 20 calowych czy 18?? prosze o pomoc z góry dziekuje wszystkim za odpowiedz i omoc pozdrawiam.

skif007
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Sty 2016 18:53

Maszyna: JCB

Firma: JCB


Reklama

simmet

JCB

Postprzez Brandix » 25 Sty 2016 19:14

Witam.
Dużo zależy od tego jakie roboty planowałbyś robić maszyną - głównie ciężki teren,miasto czy ogólne roboty (trochę tego, trochę tego). Za maszyną z jakich roczników się rozglądasz? Bo warto wiedzieć, że modele od 1998r mają obrót tylnego ramienia na siłownikach (starsze mają listwę zębatą - bardziej problematyczne rozwiązanie). Poza tym - warto, żebyś przejrzał te tematy:
viewtopic.php?f=12&t=442
viewtopic.php?f=19&t=10844&hilit=r%C3%B3wne+ko%C5%82a
viewtopic.php?f=19&t=5201&hilit=r%C3%B3wne+ko%C5%82a
viewtopic.php?f=12&t=28710&hilit=r%C3%B3wne+ko%C5%82a
Pozdrawiam
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


JCB

Postprzez skif007 » 25 Sty 2016 21:17

Kolego planuje pracowac troche na miescie troche w polu jak to na usługach a czy zwykły 3cx na kołach 18 dużo różni sie od tego na kołach 20??Wy jestescie fachowcami i siedzicie w tym temacie wiec prosze o pomoc na maszyne chce przeznczyc 180 000tys.

skif007
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Sty 2016 18:53

Maszyna: JCB

Firma: JCB


JCB

Postprzez Chuck_M » 25 Sty 2016 23:06

3cx na równych kołach nie ma rozmiaru 20 cali a 24cale! Posiadam wersję na równych z 2007r mogę spokojnie polecić i stwierdzić że maszyna bardzo dobra!

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


JCB

Postprzez Brandix » 25 Sty 2016 23:23

Kolega skif007 chyba przecinka nie wstawił i tak to wygląda... Ale domyślam się, że pytał czy wybrać jcb na równych kołach, 20 calowych czy 18?
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


JCB

Postprzez puszek_ZGY » 25 Sty 2016 23:34

20" będzie miał lepszą trakcję. Może troszkę większe opory toczenia, zważywszy na większą powierzchnię styku opony z podłożem, ale o tyle większą, że znacząco nie odczujesz tego na spalaniu.

Contractor ma mocniejszy silnik (100KM), skrzynie pół automat (biegi w manetce przy kierownicy), a serie ECO wypuszczane są z torquelockiem, czyli blokadą zmiennika, ma inny przedni most (zważywszy na większy rozmiar kół).

Reasumując, Contractor byłby chyba najlepszym rozwiązaniem, zarówno ekonomicznym, jak i efektywnością pracy, aniżeli Sitemaster.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: JCB

Postprzez Nazar » 26 Sty 2016 11:23

puszek_ZGY napisał(a):Reasumując, Contractor byłby chyba najlepszym rozwiązaniem, zarówno ekonomicznym, jak i efektywnością pracy, aniżeli Sitemaster.



Już to kiedyś precyzowałem - w Polsce praktycznie wszystkie koparko ładowarki JCB to są SITEMASTER-y. Contractor też - w nomenklaturze JCB to oznaczenie wyróżnia maszyny z teleskopowym ramieniem koparki :)

A co do Contractora - to faktycznie niezły wół roboczy tyle tylko, że w porównaniu do klasycznych 3CX ma większy apetyt na paliwo - ze względu na rozmiar kół - 20 cali ale również ze względu na mocniejszy silnik - 100KM we wcześniejszych wersjach i 109KM w nowych.

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

JCB

Postprzez siekla1 » 26 Sty 2016 19:13

Różnica między 20 a 18 jest zaskakująco duża. Jak maszyna ma być uniwersalna bierz na 18 . Większe koła znacznie zmniejszają skręt maszyny bądź co bądź bardzo zawalatej. Co prawda lepiej ona sobie radzi w błotnistych terenach i przy pracy przodem, ale odbywa się to kosztem spalania przy dojazdach i mniejszym skręcie. Ja bym brał tylko na 18

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: JCB

Postprzez puszek_ZGY » 26 Sty 2016 20:01

Nazar napisał(a):A co do Contractora - to faktycznie niezły wół roboczy tyle tylko, że w porównaniu do klasycznych 3CX ma większy apetyt na paliwo - ze względu na rozmiar kół - 20 cali ale również ze względu na mocniejszy silnik - 100KM we wcześniejszych wersjach i 109KM w nowych.


Tych 2" różnicy nawet nie odczujesz na spalaniu. Silnik owszem.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej