wibako

Kołówka czy nie bd za mała ?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez m.swiderek7 » 30 Sty 2016 11:47

Witam mam nadzieję że nie zaśmiecam i nie było już takiego tematu. Mam zamiar kupić teraz jakąś kopareczkę obrotową kołową( myślę że kwota około 40 tys zł) do małej firmy. Rozchodzi mi się o to, żeby pojechać wykopać fundamenty załadować gruz, coś wyburzyć nie dużego. Zniwelować teren, a co najważniejsze kopanie rowów w 80 % prac tej maszyny. Rozglądam się za atlasem 1004, zeppelinem zm 12 oraz Liebherrem A310. Teraz pytanie które kieruję do was, czy np atlas nie będzie za mały do tego typu prac.???? Rozchodzi się też o to żeby przeciwwaga nie wystawała bardzo za obrys koparki kiedy będzie pracowała na drodze. Wiec może macie jakieś inne godne polecenia maszyny? Nie wiem jak się sprawują liebherry bo nigdy nie miałem ,lecz do zeppelina jestem przekonany że to dobre maszyny bo już przerabiałem kiedyś dwa takie tylko ze zm13. No i też miałem kiedyś benmaca 3.08 ale on był troszeczke za mały chyba bo go strasznie przeważało no i dlatego martwię się czy atlas 1004 lub liebherr A310 da sobie rade ? Pomoże ktoś?
Ostatnio edytowany przez wujek616, 30 Sty 2016 16:10, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z REGULAMINEM. Edytowane z powodu braku poprawnej pisowni. Tym razem poprawiłem post, ale na przyszłość przeczytaj to co napisałeś zanim wciściesz "wyślij"

m.swiderek7
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 16:02
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 438B Zeppelin ZM12

Firma: OwnCompany


Reklama

simmet

Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez puszek_ZGY » 30 Sty 2016 13:30

Szukaj maszynę 14 - 15T. A sama treść co wybrać, to jest masa na forum, wystarczy poszukać. Atlas, Liebherr, Zeppelin, O&K.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez Audrius » 30 Sty 2016 17:28

Małe kołówki drogie są i wątpię by za 40tys się kupiło. Zależy też czy budżet netto ,czy brutto i naturalnie czy po zakupie masz zamiar maszyne doinwestować nieco czy od razu na robotę.
Za takie pieniądze szukałbym Atlasa 1304 dość popularny model, marka i wielkościowo odpowiednia powinna być.

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez m.swiderek7 » 30 Sty 2016 19:20

Wiadomo,że za taki budżet nie kupię nowej maszyny i naturalnie będzie trzeba coś doinwestować wizualnie. Ale chciałbym,żeby maszyna była jak najbardziej sprawna technicznie co by nie było z nią problemu. Dochodzę do wniosku,żeby to był albo liebherr a310,albo zeppelin zm12. Co mniej awaryjne ? Czy z takim liebherrem nie będzie większego problemu ?
Ostatnio edytowany przez wujek616 30 Sty 2016 19:38, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Poraz kolejny uponinam o stosowaniu się do regulaminu i stosowaniu poprawnej pisowni. Następnych postów nie będę poprawiał tylko usuwał do skutku.

m.swiderek7
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 16:02
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 438B Zeppelin ZM12

Firma: OwnCompany


Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez dawidg2 » 30 Sty 2016 21:20

Miej na uwadze że Zeppelina już nie produkują. Teraz może jeszcze zbytnio problemu nie ma z częściami ale za kilka lat może się to pojawić druga sprawa nikt nie będzie chciał takiej maszyny.

Nie mam Zeppelina nie miałem styczności ale też z tego względu go odrzuciłem. Też jestem na kupnie ale już mam Atlasika upatrzonego. Zresztą ja potrzebuje maszynę specyficzną dla siebie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez peckiel » 30 Sty 2016 21:44

Kolego proponuję ci szukać Liebherra 312. Będzie najodpowiedniejszy do takich robót jak piszesz. 310 za mały. Z resztą zobaczysz na żywo to się przekonasz.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez TRANSKOP81 » 30 Sty 2016 22:10

to że maszyna nie jest produkowana to nic nie znaczy bo raczej maszyny z początku lat 90tych żadna firma już nie produkuje ,co jak co ale do zeppelina jeszcze długo problemu z częściami nie będzie bo zeppelin jest składany z najbardziej popularnych podzespołów ,deutz,perkins,hydromatik,linde.zf.rexroth,itp , w takich maszynach jak szukasz bardziej niż marka ważny jest stan techniczny .każda koparka ma swoje mocne i słabe strony . w liebherach zwróć uwagę na ramiona ,spawy,łaty ,pęknięcia itp

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez m.swiderek7 » 31 Sty 2016 20:43

A co jeśli będzie spawane ramie ? Znalazłem Liebherra tylko ze gość mówi ze środkowe ramię było już spawane? Będzie pękać cały czas już? Może nawet nie warto jechać oglądać...

m.swiderek7
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 16:02
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 438B Zeppelin ZM12

Firma: OwnCompany


Re: Kołówka czy nie bd za mała ?

Postprzez TRANSKOP81 » 31 Sty 2016 22:01

nie no jak dobrze zrobione to pękać nie powinno ,pisałem tylko że liebher ma tendencję do pękania ale ogólnie dobre maszyny ,miałem 902 to naprawdę była łata na łacie. zeppelina katuje przy wyburzeniach i nawet milimetra spawu czy pęknięcia ,ale tak jak pisałem stan techniczny nie marka .bardzo dobre są też OK pod warunkiem że działa układ PMS

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej