wibako

Jaką koparkę kupić do 30 tyś

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Jaką koparkę kupić do 30 tyś

Postprzez wojtas4327 » 03 Kwi 2016 17:19

Witaj, jeśli decydujesz się na "mniejszą" koparkę to polecę Ci koparkę którą mam od 3-4 lat i jakieś 2700mgh. Benmac 308R 8,5 tony, wszystkie koła skrętne, "tyłek" nie wychodzi, ramie skrętne przy kabinie i można trafić 3x łamane. Silnik perkins, mosty ZF problemów z częściami nie miałem i niewiele ich potrzebowałem.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Reklama

simmet

Jaką koparkę kupić do 30 tyś

Postprzez beta » 14 Kwi 2016 20:47

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i pomoc, maszyna już kupiona choć bardzo dziwna mała i specyficzna to w niezłym stanie, postanowiłem od czegoś zacząć jeśli się sprawdzi to będę myślał o jej wymianie, kupiłem koparkę atlas lanz LNB dziwna prawda :)
Teraz moje pytanie co muszę mieć aby przemieszczać się taką maszyną po drogach Oc prawojazdy i coś jeszcze?

beta
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 28 Mar 2016 19:27

Maszyna: Brak

Firma: BETA


Jaką koparkę kupić do 30 tyś

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Kwi 2016 20:54

Jeszcze dowod zakupu :D Wrzuc zdjecia :banan:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jaką koparkę kupić do 30 tyś

Postprzez beta » 14 Kwi 2016 21:12

Nie wiem jak :)

beta
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 28 Mar 2016 19:27

Maszyna: Brak

Firma: BETA


Re: Jaką koparkę kupić do 30 tyś

Postprzez Brandix » 14 Kwi 2016 21:18

beta napisał(a):Teraz moje pytanie co muszę mieć aby przemieszczać się taką maszyną po drogach Oc prawojazdy i coś jeszcze?


OC i prawo jazdy to podstawa. Jeśli chodzi o uprawnienia - teoretycznie maszyna budowlana to pojazd wolnobieżny, więc do poruszania się po drogach wystarczy prawko kat. B...
Ale to także maszyna budowlana, więc do jej obsługi potrzeba uprawnień (np. do poruszania osprzętem roboczym)... Byli tacy, co się tłumaczyli, że nie ruszają dźwigni, tylko kierują, ale to raczej nie na tym polega - wykładowcy, instruktorzy i egzaminatorzy twierdzą, że wsiadając do maszyny budowlanej i obsługując ją (nie ważne, czy jedziesz, czy kopiesz) powinieneś mieć uprawnienia na ten sprzęt (co innego mechanik w przypadku naprawy - diagnostyki, ale nie chcę mieszać).

Podobno uprawnień nie musi posiadać właściciel maszyny (i jednocześnie firmy), jeśli wykonuje prace na potrzeby własne (np. załadunek samochodów na własnym składzie). Ale jeśli wykonujesz jakieś prace u klienta (np. układasz kostkę i korytujesz pod nią przy pomocy koparki) to już jest świadczenie usług i wymagane są od Ciebie uprawnienia (niby na potrzeby własne - bo sam sobie w ramach świadczenia usług, ale jednak te usługi wykonujesz u kogoś). Poza tym jeśli byś miał wykupione jakieś ubezpieczenie związane np. ze szkodami powstałymi przy pracy (np. przerwanie przewodów czy rur) to pierwsze co sprawdza ubezpieczyciel to uprawnienia.

Teoretycznie policjanta nie powinny interesować uprawnienia operatora, ale już się zdarzało, że się o nie pytali (np. mnie). Egzaminatorzy z IMBiGS 2 lata temu i w zeszłym roku jak pytali o poruszanie się sprzętem po drogach, to zwracali uwagę na posiadanie uprawnień (jak ktoś tego nie powiedział).

Dodawanie zdjęć: viewtopic.php?f=109&t=29737
Możesz pochwalić się w tym temacie, a możesz w "Galeria naszych maszyn" w dziale "Pogaduchy"
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej