wibako

Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez Pisak312 » 03 Kwi 2016 16:14

http://olx.pl/i2/oferta/koparka-promex- ... 94d418691d zawsze to nie waryniak wlejesz wiadro ropy i cały staw wykopiesz :D

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Reklama

simmet

Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez wojtas4327 » 03 Kwi 2016 17:13

MARIO/MECALAC napisał(a):Pamiętaj że chytry dwa razy traci. Może być tak że kupisz maszynę zepsuje się, wartość jej naprawy przekroczy koszt zakupu i będziesz musiał zlecić komuś wykopanie.


Ciekaw jestem co by się musiało zepsuć żeby wyszło to co piszesz, chyba w czasie wjazdu na lawetę zablokowała by się wajcha od jednej gąsienicy i koparka by spadła na samochód przejeżdżający obok. :bangin:

Robicie z igły widły nawet jak mu się ten waryniak na pół rozleci to sprzeda parę części (łyżkę, zwolnice) resztę na złom i niewiele straci.

Co do tematu mam 408 i sobie chwale nie jest to maszyna do akordu ale swoją robotę robi. Myślałem też 0 611 ale to trochę za duża waga. 408 przewiezie Ci chłop traktorem z przyczepą do bel przerobioną z niskopodwoziówki śrem, a 611 to już musi być transport konkretniejszy. Powodzenia w zakupie.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez MARIO/MECALAC » 03 Kwi 2016 17:38

element77, OK chcesz kupić i się bawić to kupuj.
Jak byś napisał przy rejestracji skąd jesteś to bym się nie czepiał pisowni. A tak to nikt wróżką nie jest. Wyszła sprzeczka jaka wyszła. Ale jest sporo ludzi którzy olewają pisownię. Również Cię przepraszam ale jestem cięty na takie coś. :piwo:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez arturhhh » 03 Kwi 2016 19:30

do stawu pewnie była bylepsza km linówka ,
moje zdanie

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez MARIO/MECALAC » 03 Kwi 2016 19:55

Dobra skoro rozmowa się tyczy między Zwykła vs Linówka, to kolega element77 pisał że się zastanawiał ale odpuścił. Na linówce by robić i się nauczyć to mu braknie tych 4ch tyg by wykopać. Lepiej brać 611 i jakiś transport na odwózkę ziemi.

40 x 30 x 2 x 1,1 = 2 640 m3 czyli tej ziemi będzie trochę.

Założyłem że będzie chciał kopać na te 2 m głębokości oraz współczynnik spulchnienia dałem tylko 1,1 bo nie wiem jaka gleba jest. Także lepiej od razu odwozić ziemię zaoszczędzi to czas i pieniądze bo przewalać na 2-3x to się mija z celem. A tak przewiezie wysypie na końcu działki, kiper obok kipra, następnie szybkie rozplantowanie i gotowe.

Kwestia kolejna to czy podmokły teren czy też nie. Bo jak będzie walić woda to tych 4ch tyg może braknąć, a jak powoli będzie się napełniać to przy braku doświadczenia w max 3 tyg się wyrobi wraz z wyplantowaniem terenu.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez arturhhh » 03 Kwi 2016 20:33

masz rację kolego

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez Chuck_M » 03 Kwi 2016 20:55

część ziemi można wykorzystać na zrobienie wału wokoło stawu. w sumie jak Mario napisał wszystko zależy co z wodą bo to ona ma główne znaczenie w tym temacie.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Re: Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez element77 » 04 Kwi 2016 04:05

Ok wina faktycznie po mojej stronie, na szczescie w tym tygodniu do domu. Swoja droga dobrze, ze ktos pilnuje porzadku na forum. Koniec koncow, pradoksalnie, ja tez tego dosc mocno nie lubie :piwo:

Plan jest taki, ze zanim kupie kopare, chce odpompowac wode i sam zobaczyc co tam jest. Mam pompe. Wyliczylem ze z grubsza 3 dni pompowania. Na dzisiaj wiem, ze staw ma srednio liczac okolo 1,4 glebokosci, byc moze mniej. Sa dwa glebsze miejsca okolo 2m (ktos wykopal dolki) reszta jest plytsza okolo 1 metra. Lazilem po nim gdzie dalem rade. Mulu sporo. W niektorych miejscach mozna ugrzeznac po kolano. Na reszte kupilem mala lodke i mierzylem wioslem. Chcialbym poglebic do jakis 2 metrow calosc.

Co do terenu to jest dosc mokro, facet wybral w tym miejscu torf i zrobila sie taka naturalna zlewnia z pol obok.
Za tylnia burta stawu, ktora jest granica dzialki, mam zaniedbany row melioracyjny. Chce ja poprawic bo jest dosc waska (w niektorych miejscach nie ma metra) i jeszcze kopia mi w niej bobry. Podobnie jest z lewa strona (granica z dzialka sasiada) Takze mysle ze czesc ziemi pojdzie na to. Reszte chce rozplantowac na pozostalej czesci dzialki. Przyda sie bo dzialka nie jest wyjatkowo rowna. Miejsce jest, bo calosc ma 5000 metrow.
Jeszcze pytanie nie zwiazane z koparkami, na pewno ktos z was kopal staw, zastanawiam sie nad faszynowaniem...ale moze jak sie dobrze wyskarpuje to nie ma takiej potrzeby?
Co do wyboru samej koparki to sklaniam sie ku 408 / 611 w zaleznosci od tego co sie trafi.

element77
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 31 Mar 2016 13:57

Maszyna: Nie mam

Firma: Osoba prywatna


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez wojtas4327 » 04 Kwi 2016 08:12

element77 napisał(a): Na dzisiaj wiem, ze staw ma srednio liczac okolo 1,4 glebokosci, byc moze mniej. Sa dwa glebsze miejsca okolo 2m (ktos wykopal dolki) reszta jest plytsza okolo 1 metra.


To Ci powiem że chyba lepiej o linówce pomyśleć. Inaczej wyobrażałem sobie taki staw do czyszczenia, z tego co piszesz to masz jeszcze ładny kawałek wody. Nie jestem pewny czy po wypompowaniu dasz rade tam 408 się poruszać o odwozie nie wspomne.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez Piotr mc 85 » 04 Kwi 2016 14:55

element77 napisał(a): Mulu sporo. W niektorych miejscach mozna ugrzeznac po kolano. Na reszte kupilem mala lodke i mierzylem wioslem. Chcialbym poglebic do jakis 2 metrow calosc.

Co do terenu to jest dosc mokro, facet wybral w tym miejscu torf i zrobila sie taka naturalna zlewnia z pol obok.
Za tylnia burta stawu, ktora jest granica dzialki, mam zaniedbany row melioracyjny.


No dokładnie, jak tam jest muł a nad nim jeszcze woda, to możesz sobie nie popracować, ponieważ nie wiem czy przez te 4 tyg. zdąży choć trochę podeschnąć. K-611 fajnie robotę robi bo jest spora, nawet na 1 przerzut już nie jest źle bo to jakieś 32 m, przy ciągłej pracy nie obijając się spala 9-10L/h przy obrotach silnika 1600 do 1700 w porywach. Jednak teren masz taki że nawet 408 może mieć problem z poruszaniem. Być może jak wypompujesz to szybko obeschnie to zdążysz jeszcze pokopać i tego Ci życzę. Szkoda że wcześniej nie napisałeś przed przyjazdem, to by ktoś doradził abyś komuś zaufanemu zlecił włożenie pompy do stawu, aby przez ten czas teren mógł trochę podeschnąć - wtedy zdążył byś z wykopaniem, a jeśli nie to i tak zrobił byś więcej niż teraz Ci się uda.
Powodzenia w pracach i zakupach i dawaj znać co i jak.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez dawidg2 » 04 Kwi 2016 19:37

To najwyżej kupi koparę przez te 28 dni, wypompuje wodę a jak wróci za następne 28 dni to zobaczy ile znów ma wody. Jak nie będzie to git jak będzie to już problem.

Szkoda że teraz się za to bierzesz, w zeszłym roku była idealna aura na takie manewry w stawach. Mało opadów, dużo słońca. Na dzień dzisiejszy już trochę wody się uzupełniło w glebie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez prezesss89 » 01 Maj 2016 22:33

Witam, chciał bym się podpiąć pod temat koparki K-408 z drobnym zapytaniem, na jakich najszerszych gąsienicach były one produkowane i czy fabrycznie były jakieś różnice w długości ramienia? A co do tematu to kolego jeśli masz podmokły teren to warto pomyśleć o materacach, my mamy km 251 i 3 materace to dosłownie wjedzie się wszędzie.

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Re: Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez rado735 » 02 Maj 2016 08:30

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Poszukuje koparki gasiennicowej. Pomoc z zakupie.

Postprzez mechanior » 03 Maj 2016 23:25

Ile kosztuje transport takiej maszyny do Brazylii?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej