wibako

Niskopodwozie

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Niskopodwozie

Postprzez Thygerrr » 10 Maj 2016 18:28

Witam,Planuję zakup niskopodwozia i rozglądam się za czymś tanim,co sądzicie o przeróbce jumbo na niskopodwozie? ma ono służyć do przewozu koparki 25 ton max i często gęsto maszyn rolniczych

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Reklama

simmet

Niskopodwozie

Postprzez dawidg2 » 10 Maj 2016 19:45

25 ton to tylko 4 osie, na nic innego nie załadujesz tylu ton.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Niskopodwozie

Postprzez peckiel » 10 Maj 2016 20:44

Można załadować :wink: Tylko nie wszędzie się pokażesz takim zestawem. Ja mam 3 osiówkę naczepę. Widziałem kiedyś jumbo przerobione i nie było to dobre. Boki podłogi były słabe i powyginały się od gąsienicówki. Trzeba od razu wstawić grube belki. My mamy Fruehauf z lat 80, kupiona za nie duże pieniądze. Masywna rama, długie i szerokie najazdy i co ważne mocne boki i gruba rama.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Niskopodwozie

Postprzez dawidg2 » 10 Maj 2016 20:49

Chodziło że legalnie nie załaduje. Na 2 osie też załaduje no ale raczej już nie pojedzie :D .

Ostatnio jadąc gdzieś po trasie, robili łatki na drodze i mieli fajną chyba 4 ośkę, miał 1 oś z przodu i 3 z tyłu.

Jak się zachowuje 4 oś w układzie 2+2?
Ostatnio edytowany przez dawidg2, 10 Maj 2016 20:51, edytowano w sumie 1 raz

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Niskopodwozie

Postprzez peckiel » 10 Maj 2016 20:50

Chodziło że legalnie nie załaduje.

Też mi o to chodziło :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Niskopodwozie

Postprzez Patryk case » 11 Maj 2016 19:24

dawidg2, z tego co rozmawiałem z kolega który na 4os w układzie 2+2 wozi drewno i ląduje wysoko i mówił ze na drogę lepszej przyczepy nie ma :) wiec, chyba z maszynami nie powinno być problemu :)
Thygerrr, w moich okolicach mają 3 os przyczepę jumbo na bliźniaku najazdy zrobiony i woza nią walec ,równiarkę koparkę obrotowa i naprawdę daje rade ,ciągają ja ciągnikiem sam szukałem takiej ale trafił się niedrogi i w ładnym stanie pom śrem t035 i ponieważ jest akurat na nasze potrzeby kupiliśmy ją :)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Re: Niskopodwozie

Postprzez Seba350 » 12 Maj 2016 20:08

Thygerrr napisał(a):Planuję zakup niskopodwozia i rozglądam się za czymś tanim

Daruj sobie - nie ma dobrych niskopodwozi tanich - lepiej najmij te parę razy w roku ... Jumbo jest do maszyn rolniczych (lekkich) ok, ale nie do gąsienicy 25t - która potrafi typowe niskopodwozie połamać.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Niskopodwozie

Postprzez Thygerrr » 13 Maj 2016 17:30

Seba350 napisał(a):Daruj sobie - nie ma dobrych niskopodwozi tanich - lepiej najmij te parę razy w roku ... Jumbo jest do maszyn rolniczych (lekkich) ok

Panie Szanowny ja niskopodwozia używam przynajmniej raz w miesiącu a są też takie że i 3 razy, więc nie opłaca mi się wynajmować,będę miał do wożenia koparkę linową,gównopchaja,traktor z beczką czy inne duperele, a przy okazji podejrzewam że miałbym sporo roboty u handlarzy sprzętem rolniczym bo u mnie takich pod dostatkiem więc takie Jumbo według mnie będzie jak znalazł, pisałem o koparce 25 ton i tu sprostowanie ona waży 20 z groszem więc nie daleko też ją zatargam,na zwykłą naczepę bierzesz 24 tony ładunku (wiem że jest inaczej rozłożony niż koparka) to gąsienice też przewiezie.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Re: Niskopodwozie

Postprzez Seba350 » 13 Maj 2016 19:19

Thygerrr napisał(a):na zwykłą naczepę bierzesz 24 tony ładunku (wiem że jest inaczej rozłożony niż koparka) to gąsienice też przewiezie.

Z dupy porównanie. Ja Ci mówię,że ori nskopodwozia sobie z gąskami nie które nie radzą, ale róbta co chceta.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej