wibako

atlas vs zeppelin vs ok

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez slepy101 » 15 Maj 2016 20:05

A chciałeś wypytać sie o maszynę za nim temat załozyłem i wyszło jak wyszło :) dzięki brandix za wyjaśnienie :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Reklama

simmet

Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez TRANSKOP81 » 15 Maj 2016 20:31

Moim zdaniem najlepiej doradzi ten co ma koparki kilku marek. Bo tak to kazdy chwali swoje. Skreslacie koparki o&k ? A to bardzo dobre maszyny .po mojemu atlas sie chowa .czesci ? Znajdz reduktor obrotu do 1304 powodzenia a rozlatuje sie czesto.silnik deutz powietrzny sie przegrzewa? Pierwsze slysze :lol:

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez Brandix » 15 Maj 2016 20:39

Nikt nie mówi, że O&K są złe - bo to był ceniony producent (teraz kołówki O&K są sprzedawane bodajże pod marką new holland - przedstawicielem jest HKL). Tylko, że te koparki są dość problematyczne jeśli chodzi o naprawę (głównie chodzi tu o elektronikę sterującą - PMS, która potrafi płatać niezłe figle - opinia ta wynika z wypowiedzi wielu użytkowników i mechaników działających na tym forum)
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez Audrius » 15 Maj 2016 20:56

Napisałem "mocno grzeją się" w odniesieniu do ogółu maszyny (chodziło mi o te najgorętsze dni w roku kiedy to temperatura skacze powyżej 30 stopni) w zamierzeniu nacisk położony miał być na grzanie się hydrauliki jej zwalnianie i słabnięcie. Co prawda niewielkie ale jednak.
Reduktor obrotu proszęhttp://allegro.pl/czesci-atlas-1304-reduktor-obrotu-i6185369662.html i z tego co wiem nie należy zatrzymywać czy hamować obrotu poprzez kontrowanie dżojstikiem w stronę przeciwną.
o maszynach O&K nie wypowiadałem się... pozdrawiam

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez TRANSKOP81 » 15 Maj 2016 21:30

Audrius to jest reduktor do starego atlasa.

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez Audrius » 15 Maj 2016 21:42

Do nowego też są droższe nieco ale są, wystarczy podzwonić po firmach oferujących części nie muszą mieć wystawionych w internecie.
Nie będę już tu wrzucał stronek firm handlujących częściami, ale znalezienie tego zajęło dosłownie minutkę.

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez Piotr mc 85 » 16 Maj 2016 07:56

slepy101 napisał(a):No rozumiem a co do silnika deutz . Jest jakas spora roznica miedzy tym chłodzonym powietrzem a cieczą? I z turbo czy bez jest lepszy ?

zeppelin zm 15 napisał(a):Chłodzone płynem to już inny typ silnika i inna konstrukcja.

Inna, ale nie słabsza.
Audrius napisał(a):Co do silników to i te chłodzone powietrzem i cieczą mają swoje plusy i minusy. Chłodzone powietrzem mało palą, są mało awaryjne i wytrzymałe,

Co do silników Deutz chłodzonych płynem mogę się wypowiedzieć, że są bardzo wytrzymałe na największe obciążenia bo eksploatuję 2 szt. w przesiewaczach a tam praca wygląda tak: odpalanie kilka minut rozgrzewki, później gaz na 2200 obr/min. itak kilka godzin pod pełnym obciążeniem, po pracy kilka minut stadzenia i tyle, także w tyłek dostają na maksa. O spalaniu ciężka coś powiedzieć w tych warunkach bo to zależy od wielkości maszyny i obciążenia i wynosi 12-16 L/h. Oleju troszkę ubywa ale nawet po 500 mth nie tyle aby trzeba dolać, ale i tak zmieniam go częściej - 500 mth 2 x się zdarzyło.
Za te cechy są bardziej cenione w tym segmencie niż silniki Cata, które mają mniejszą trwałość, większe spalanie ok. 1l/h i droższe części aby wykonać remont po zużyciu.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez slepy101 » 16 Maj 2016 08:58

Ilu uzytkowników tyle opini :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez mechanior » 19 Maj 2016 23:26

No właśnie tak wygląda forum, każdy ma swoją opinie.
ja mogę się wypowiedzieć jedynie w kwestiach których dotknąłem:
- OK to bardzo dobra maszyna, niestety wymaga czułej opieki, ceny części nowych to kosmos, zastosowane komponenty są dobrej jakości przez co niestety są drogie, maszyn nie jest na tyle dużo by używki były popularne, no i znajdź mi do tego zorientowanego mechanika...
- ATLAS, pancernik, prosta konstrukcja acz nie pozbawiona "smaczków", niestety większość starych maszyn jest zdewastowana i/lub poddana licznym "modyfikacjom" drutem i taśmą... przez co zdewastowana - sam nie wiem co gorsze. Posiada wiele rozwiązań tylko ATLASOWYCH co oznacza że używane elementy pasują wyłącznie z innego ATLASA acz jest tego dużo, obecność układu pneumatycznego nie ułatwia obsługi i utrzymania maszyny w sprawności.
- ZEPPELIN to kolejny niemiecki klasyk, maszyna produkowana była w tych samych zakładach w których teraz powstają kołówki CATa i SENNEBOGEN ale jest oczywiście od nich inna, Zepek ma popularne podwozie ZFa (tanie używki), dla odmiany w starszych modelach siedzi DEUTZ powietrzniak, w nowszych NIBY-CAT vel Perkins... wbrew powszechnym opiniom kołówki ZEPPELIN i CAT nie były produkowane na tych samych częściach.

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez slepy101 » 21 Maj 2016 07:46

Dzięki za kolejną wyczerpująca odpowiedz :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez slepy101 » 02 Cze 2016 11:34

pojeżdziłem troche po ogłoszeniach . troche atlasa i okejki. zeppelina odrzuciłem. Mogąc porównać te dwie maszyny do tego bazując na krotkim doswiadczenia na atlasach jednak przemawiają do mnie okejki wizualnie i z wyposażeniem w kabinie no i cena ktora za okejki jest nizsza niz atlas. za cenę nie ktorych atlasy moge juz miec okejke powyżej 2000 r z klima podporami i wiadomo lemieszem oraz z szybkozłączem . Rozmawiałem z operatorem lokalnej firmy która ma 3 okejki i nie narzeka . same pozytywne opinie wyglaszał i stwierdził ze z okejkami to jest jak z opiniami renówek ( sam mam renówke i od 6 lat nic sie nie stało po za zwykła ekspoatacja nic nie wymieniam) że niby tamto że niby tamto się psuje . fakt części może mniej jest w necie ale są nr tel do firm które się zajmują okejkami :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Cze 2016 20:45

Nikt nie mówił że są złe tylko że musisz znaleźć dobry nie zmęczony egzemplarz :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez mechanior » 02 Cze 2016 21:40

Numery w necie są, części też ale w Polsce jest może ze 2 mechaników którzy potrafią je skutecznie naprawić, jak zwykle przekonasz się o naszych racjach dopiero wtedy jak się coś poważniejszego zepsuje, nie chodzi o jakieś bzdety mechaniczne ale o PMS czy hydraulikę. Cena nie bierze się z kosmosu, dyktuje ją rynek, te maszyny łatwo się kupuje ale sprzedać je znacznie trudniej... powody są jasne i zostały opisane, obyś nie musiał się przekonywać ani ich poznawać.
Atlas ma wyższą cenę bo jest maszyną pewniejszą i łatwiejszą w eksploatacji te zalety powodują że jest popularna a przez to cena idzie w górę.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez dzierzan » 02 Cze 2016 22:38

slepy101 napisał(a):Rozmawiałem z operatorem lokalnej firmy która ma 3 okejki i nie narzeka . same pozytywne opinie wyglaszał i stwierdził ze z okejkami to jest jak z opiniami renówek ( sam mam renówke i od 6 lat nic sie nie stało po za zwykła ekspoatacja nic nie wymieniam) że niby tamto że niby tamto się psuje .


Nikt nie twierdzi, że O&K psują się częściej czy bardziej niż inne maszyny, tylko że jeśli już się zepsują (a prędzej czy później to nastąpi) są dużo bardziej problematyczne i droższe w obsłudze.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez slepy101 » 02 Cze 2016 22:47

No rozumiem :) przemysle to jeszcze wszystko na bardzo spokojnie :) Dziękować wszystkim
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez Audrius » 02 Cze 2016 23:07

Cóż tu dodać... kilka lat temu widziałem to podobnie jak i Ty, wyposażenie, klimy, bajery itd. Czas pokazał, że sprzęt ma być niezawodny dawać komfort psychiczny i pewność, że nie zawiedzie. Podpory w jednej maszynie miałem i ani razu nie użyłem stabilizatory + lemiesz absolutnie wystarczą w mojej opinii. Klima też mnie już nie jara, pracując na usługach przez lwią część czasu będziesz miał ludzi koło maszyny, trzeba z nimi jakoś się porozumiewać więc kabina i tak zwykle otwarta to co tam się nachłodzisz?? No i spalanie przy klimie większe a na swoim to trzeba też liczyć.
Największy komfort daje niezawodność i sprawna bezawaryjna praca maszyny bo do tego ona w końcu służy.
A cena, czy nie zastanawia Cię czemu taka niska coś w tym musi być chyba. Bo ja w mega okazje nie wierzę, tanie maszyny to maszyny które wychodzą na ostatnią prostą przed złomowiskiem i jest to "ostatni dzwonek" by je sprzedać i wziąć choć trochę kasy, często naszpikowane ukrytymi wadami, troszkę przygłaskane podregulowane na sprzedaż.
No i nie oszukujmy się przy takim budżecie jakiej byś nie kupił to będziesz musiał jeszcze trochę w nią zainwestować, także ceny cześci i dostęp do kumatych serwisantów jest bardzo ważny,

Autor postu otrzymał pochwałę

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


atlas vs zeppelin vs ok

Postprzez slepy101 » 03 Cze 2016 07:42

Idealnie to zobrazowales :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej