wibako

co kupic?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

co kupic?

Postprzez solaris7 » 05 Paź 2016 10:26

witam, przeszukałem forum i nie znalazłem nic o Fiat hitachi fb200, czemu ich ceny sa takie , z porównaniem do CAT czy CASE?


Zastaniawiam sie nad kupnem koparko-ładowarki do 80tyś brutto , w grę wchodzą CAT 428 , CASE 580 , no i ten fiat .Co mozecia na ich temat powiedzieć ,na co zwrócic uwage. Prosze o poradę ,ja dopiero zaczynam zabawe z koparko-ładowarkami ,

solaris7
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Paź 2016 10:19

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Re: co kupic?

Postprzez slepy101 » 05 Paź 2016 10:47

Ilu urzytkownikow tyle bedziesz mial opini . Jeden woli hitachi drugi cata decyzja i tak bedzie nalezec do ciebie . Ja tez przymiezalem sie do zakupu fiata tyle ze kolowki ale zrezygnowalem bo ? Ciezej jest o mechanika czy czesci . Zadzwon do pierwszego lepszego sklepu z czesciami . Do cata od reki a do fiata trzeba czekac nie wiadomo ile a wiadomo ze jak maszyna stoi nie zarabia wiec dostep do czesci jest bardzo wazny tak samo z mechankiem predzej znajdziesz do cata case niz do fiata . Na forun tez sa spece ktorzy zawsze chetnie pomoga i naprowadza na usterke . Takie jest moje zdanie na ten temat :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: co kupic?

Postprzez dzierzan » 05 Paź 2016 11:38

solaris7 napisał(a):witam, przeszukałem forum i nie znalazłem nic o Fiat hitachi fb200, czemu ich ceny sa takie , z porównaniem do CAT czy CASE?


Zastaniawiam sie nad kupnem koparko-ładowarki do 80tyś brutto , w grę wchodzą CAT 428 , CASE 580 , no i ten fiat .Co mozecia na ich temat powiedzieć ,na co zwrócic uwage. Prosze o poradę ,ja dopiero zaczynam zabawe z koparko-ładowarkami ,


Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś, Fiat jest duuużo mniej popularną maszyną przez co jest ich mniejszy wybór oraz tak jak pisał kolega wyżej gorszy dostęp do części i serwisu. Dlatego jest na nie mniejszy popyt, co wpływa na cenę. Zastanów się jeszcze nad JCB 3CX, to również bardzo popularne i sprawdzone maszyny.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


co kupic?

Postprzez Thygerrr » 05 Paź 2016 13:40

Kolego ja pracowałem na fiacie fb 100 wersja traktorowa, ogólnie maszyna na 3+ ,brak amortyzacji przedniej łyżki przy jeździe,otwieranie krokodyla po przez przekręcanie o 180 stopni wajchy od przedniej łyżki co jest strasznie nie wygodne przy robocie krokodylem, bolą nadgarstki,łyżka z przodu wydaję się mniejszych rozmiarów niż w 3cx, co do roboty przodem to ładnie pcha ziemie,ma mocny silnik i jazdę ale za to pali w hu hu więcej niż poczciwy perkins i to dużo więcej. wizualnie ładniej wygląda niż case biorąc pod uwagę maszyny z lat 90. Robota tyłem nawet przy wajchach to bajeczka tu duży + bo Jcb wysiada, Fiat jest bardziej płynny,mocniejszy ,precyzyjny i po prostu wygodniejszy, ceny części są wysokie i niektóre ciężko dostać, jest OKAY jak się nie psuje

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Re: co kupic?

Postprzez slepy101 » 05 Paź 2016 18:35

Ja na twoim miejscu bym sie skusil na cata albo jcb
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: co kupic?

Postprzez dawidg2 » 06 Paź 2016 10:11

Tylko ciężko będzie znaleźć coś pewnie zadbanego z Cata czy Jcb.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: co kupic?

Postprzez slepy101 » 06 Paź 2016 18:41

Nie ma co sie napalac . Owszem pojezdzic po ogladac wyprobowac jak najbardziej bys mial co z czym porownac jak chodzi jedna a druga przykladowo jcb
Decyzja i wybor musi byc przemyslany a tanie rzeczy to nie sa :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


co kupic?

Postprzez solaris7 » 06 Paź 2016 23:14

najbardziej to mam checi kupic CASE 580 ,na takim robilem uprawnienia i dość to nawet wygladalo

http://www.eddi.com.pl/982/Maszyny-budowlane/Case/580-SLE-Super-LE

ten jest blisko mnie , moze powiecie cos o niej , na co zwrocic uwage , gdzie popatrzeć

solaris7
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Paź 2016 10:19

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: co kupic?

Postprzez puszek_ZGY » 08 Paź 2016 19:09

Maszyna wygląda na mocno eksploatowaną; spawane mocowanie jak i dół konika oraz ucho siłownika obrotu (to pokazał na zdjęciach, jak pojedziesz może się okazać, że jest więcej punktów). Brak teleskopu, opony na wykończeniu (ok 20-30% bieżnika).

Przebieg jak dla 16-letniej maszyny można sobie między bajki wsadzić. Jak na ten rocznik to prawdopodobnie ma z 20 000mtg co nie znaczy, że jest w złej kondycji, jeżeli prawidłowo się o niego dbało... Silnik w tym roczniku to chyba Cummins, do oszczędnych nie należy, w porównaniu z Perkinsem, jeśli chodzi o spalanie to wypada blado.

Nic nie zastąpi oględzin maszyny na miejscu i musowo sprawdzenie jej w terenie (jeśli sprzedający nie ma warunków, ani chęci, to nie zawracałbym sobie tym sprzętem głowy). Rozgrzanie do temperatury pracy, po czym sprawdzenie, po co najmniej 1h pracy, czy maszyna aby nie słabnie, dla mnie to mus przy potencjalnym kupnie maszyny.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


co kupic?

Postprzez solaris7 » 08 Paź 2016 21:45

wielkie dzieki za rade :)

solaris7
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Paź 2016 10:19

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: co kupic?

Postprzez Peter_ck » 09 Paź 2016 11:50

Mocno eksploatowana to fakt, widać ze zdjęć. Teleskop posiada, case ma inne rozwiązanie inż jcb. Co do spalania również się nie zgodzę. Cummins ma parę wad ale spalanie napewno nią nie jest. Perkins jest wytrzymalszy od cumminsa i odpala w największe mrozy ale jest bardziej paliwożerny.

Peter_ck
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 08 Gru 2010 14:42
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 2

Maszyna: Case 580Sle, Cat 428D, Scania 113, Iveco 75E15


Re: co kupic?

Postprzez edward1973 » 09 Paź 2016 20:43

Kolego szkoda czasu na ogladanie tego case- porażka ,jest w stanie agonalnym byłem tam we środę nawet nie odpalił wszystko wybite a jak dzwoniłem to twierdzili że w dobrym stanie.

edward1973
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 10 Paź 2012 21:39

Maszyna: New holland lb110b ,cat 301.5 ,bobcat E16

Firma: Firma usługowa własciciel


Re: co kupic?

Postprzez slepy101 » 10 Paź 2016 18:53

Czyli tak jak Ci pisalismy albo cat albo jcb :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej