wibako

Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez kamkoz08177 » 11 Lut 2017 13:50

Witam. Dzisiaj sprzedałem swojego Cata 428C i nastał czas na kupno nowszej maszyny.. I pytanie do Was.. Który model i rocznik polecacie? Który mniej awaryjny ? Maszyna będzie pracowała na wynajmie..

Z 428C byłem bardzo zadowolony, lecz maszyna była wypracowana i zapadła decyzja i zamianie na nowszą.. Myślę o 428E. Ale są różne opinie..

A może ktoś z Was ma na sprzedaż dobrą maszynę..?
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 19 Lut 2017 12:55, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony

kamkoz08177
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 Lut 2010 10:23
  • Miejscowość: Terespol

Reklama

simmet

Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez mechanior » 11 Lut 2017 22:23

428E NIE!
Pompy hydrauliczne są wadliwe. Polecam 432E ale z lat od 2008-2009 w górę a najlepiej 2011 czyli E2, nowy konik bez cholernego sworznia stożkowego i wysuw szynowy.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez makumba » 18 Lut 2017 14:33

Popieram słowa Mechaniora, ja go posłuchałem

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez Chuck_M » 19 Lut 2017 13:55

ten sworzeń stożkowy to chyba ktoś na kacu zaprojektował...

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez mechanior » 19 Lut 2017 16:21

To było niezłe rozwiązanie, normalnie konserwowana maszyna w której NA CZAS wymienia się zużywające się podzespoły działała bez zarzutu. Problemy pojawiały się dopiero przy nadmiernym zużyciu i zaniedbaniach w obsłudze. Doprowadzenie maszyny do takiego stanu z jakimkolwiek systemem grozi odpadnięciem ramienia i będzie wymagało drogiej naprawy, jedyną różnicą jest to że stożek trudniej (drożej) zregenerować...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez Chuck_M » 19 Lut 2017 19:03

Mieliśmy cata C, D,E niestety E początek produkcji. W serii E pekaly szelki przodu przy kabinie,kilka razy wymieniane ale ciągle to samo. Pekly tloczyska przy krokodylu, a co do stożka to przy każdej z serii tej koparki mieliśmy problemy mimo sprawdzania luzow i regularnego kasowania. Jeszcze wkurzalo mnie regulacja luzow na wysuwie teleskopu..... W jcb konik jak i teleskop jest znacznie lepszym rozwiązaniem podobne stosuje Cat od serii E2. Jeszcze mogli by poprawić regulacje luzow na stopach jak w jcb. Ogólnie seria C Cata była najlepsza i najmniej problematyczna.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez mechanior » 19 Lut 2017 22:42

Podpory (luzy na dolnych wkładkach) są regulowane podkładkami, moim zdaniem jest łatwiej niż w JCB gdzie gwintowane korki łapie rdza i są nie do ruszenia.

Co to są "szelki przodu"? Mówisz o tych blachach - łącznikach między siłownikiem ramieniem a ramą? Jeśli tak to rzeczywiście pękały na środkowym sworzniu, robimy własne, z lepszej jakościowo stali a na życzenie klienta grubsze (wymaga wymiany sworzni). Podejrzewamy że ta awaria ma swoje źródło w zmianie kinematyki przedniego ramienia aby podnieść zasięg wysypu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez Chuck_M » 19 Lut 2017 22:52

Dokładnie o to mi chodzi mówiąc szelki. Jeszcze była akcja serwisowa przy serii E przyjechali panowie i zamontowali zabezpieczenie pod sworzeń stożkowy przy koniku aby przy jego peknieciu nie wypadł i ramię nie uszkodzilo reszty podzespołów. Nie kazali tego zdejmować pod groźba utraty gwarancji. Co do gwintów w stopach- dorobiony mam klucz który pasuje na rurę teleskopowa od klucza od kół, raz na tydzien-dwa śruby są sprawdzane i nie mam problemu z ich ruszeniem zrobię fote tego klucza i jutro wstawię. Przy Cat był jeszcze jeden problem przecieraly się kable pod podłoga od przedniego napędu, problem był z pompka niskiego ciśnienia paliwa- kilka razy wymieniana. Znajomy przy tym roczniku do dziś ma podobnie.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez mechanior » 19 Lut 2017 23:04

Pompki paliwa się nie zacierają jak się pilnuje stanu paliwa i nie tankuje szajsu - sprawdzone na wielu klientach. Woda, powietrze oraz zapchane filtry mordują pompki w kilka godzin.
Zabezpieczenie pod sworzeń to polski patent sprzed 15 lat :mrgreen: .
O przewodach pod podłogą nie słyszałem ale miałem przypadki przetarcia przewodów od cewek jazdy bo przechodzą obok grubego doprowadzenia oleju do pompy hydrauliki.

Z tymi korkami to słyszałem że wystarczy ruszyć co tydzień, smarować i wszystko działa jak w zegarku... tylko weź to wytłumacz operatorom.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez Chuck_M » 19 Lut 2017 23:20

Filtry były wymieniane zawsze przed czasem, paliwo sprawdzone i nie korzystaliśmy wtedy z zamienników filtrów. Nie wiem co było przyczyną awari, wnętrze baku też było czyste. Największe jaja były jak pekly podpory zbiornika hydrauliki i spadł wąż ssący od pompy hydraulicznej...... Ogólnie jakoś z tą seria E nie mam miłych wspomnień.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez mechanior » 20 Lut 2017 00:27

No to rzeczywiście jakaś pechowa. A przy jakich przebiegach miały miejsce te zdarzenia?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez Chuck_M » 20 Lut 2017 06:18

Pierwsza szelka pękła coś przy 300mth jeśli dobrze pamiętam i od tego czasu zaczęło się. Zbiornik odpadł ok 8 tys mth, siłownik od krokodyla padł przy 7tys mth, pompki paliwa też coś na początku było. Już trochę czasu minęło więc idealnie dokładnie nie powiem. Cat C miał zrobione ok 26tys mth. Wymieniona była pompa wody, i wstępną paliwowa i na tym koniec. Oczywiście nie liczę sworzni co przy tym przebiegu musiało to być zrobione. Ogólnie maszyny z seri C nie do pobicia.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez mechanior » 26 Lut 2017 02:15

Nie porównuj do C, jakieś 2 lata temu miałem na warsztacie 428E1 z przebiegiem 7000 mth i 428C3 z 18000 mth... zakres napraw ten sam - tulejowanie ramienia przód i tył - z tym że zniszczenia większe były w E, podczas rozwiercania niektórych gniazd tulejek poznałem też różnice w jakości materiału - przednie ramię w C - rozwiercanie o 5mm zajęło 10 godzin, nóż się ślizgał jak po szkle, w E musiałem roztoczyć o 25 (takie jajo się zrobiło i skrzywiło ramię) ale poszło grubym wiórem w parę godzin...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Chcę kupić Cat'a.. Który model wybrać?

Postprzez Chuck_M » 26 Lut 2017 10:32

Pod względem jakości oczywiście mam na myśli szerek ewolucji modeli do czego podąża CAT. Jeszcze na samym początku był u nas Cat B. Przy wymianie tulejek po puknieciu w stare odprysk był jak że szkła. Jednak widać że jakoś z każdym modelem spada.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej