wibako

Ostrówek - ważenie ładunku?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Ostrówek - ważenie ładunku?

Postprzez Luka » 05 Wrz 2017 20:06

Witam.

Zastanawiam się nad odkupieniem od znajomego ładowarki Ostrówka (bez tylnego ramienia), bo stoi i wygląda, że mu zalega.
Problem w tym, że przydałoby mi się coś do ważenia ładunku. Wagi do ładowarek, z tego co przeglądałem oferty, to koszt ok 10 tys. Tak średnio bym powiedział, że warto dokładać tyle do Ostrówka. Stąd też pytanie, czy są może jakieś tańsze systemy, bądź ma ktoś pomysł jak rozwiązać kwestie ważenia materiału? Waga najazdowa w jakiejś większej firmie może by była rozwiązaniem, ale nie wiem jak z opłacalnością takiego pomysłu. Jakieś inne pomysły?

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Reklama

simmet

Ostrówek - ważenie ładunku?

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Wrz 2017 20:08

Nic tańszego nie znajdziesz do ważenia ładunku.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Ostrówek - ważenie ładunku?

Postprzez Piotr mc 85 » 06 Wrz 2017 13:03

Luka napisał(a):Wagi do ładowarek, z tego co przeglądałem oferty, to koszt ok 10 tys. Tak średnio bym powiedział, że warto dokładać tyle do Ostrówka.

Zawsze możesz zdemontować i do innej maszyny przełożyć, lub odsprzedać używkę i w ten sposób część odzyskasz.
zeppelin zm 15 napisał(a):Nic tańszego nie znajdziesz do ważenia ładunku.

I to wszystko w temacie.
Chyba że urządza Cię stara waga najazdowa, mam takie coś na zbyciu, ważenie do 20 ton. Ale to już trzeba kanał betonować.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Ostrówek - ważenie ładunku?

Postprzez Luka » 06 Wrz 2017 17:49

Można wagi przekładać z ładowarki do ładowarki? Jakieś obostrzenia? Kupić używaną, albo nawet nową, ale móc przełożyć do innej maszyny, to nie taka głupia opcja. Zwłaszcza, gdyby posiadanie własnej ładowarki miało sens i Ostrówka zastąpiłoby coś bliższego współczesności.

Ile trzeba dać za starą wagę najazdową?

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Ostrówek - ważenie ładunku?

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Wrz 2017 17:59

Nie wiem dokładnie ale sam i tak raczej sam tego nie zrobisz. Trzeba "wytarować" osprzęt roboczy odnośnie wagi. Z tego co pamiętam to trzeba spełnić kilka warunków. Siłowniki nie mogą cieknąć ani opadać. Jak kupisz nową to później możesz ją zdemontować i wezwać serwis aby na nową maszynę ci zamontują. Kolega PECKIEL montował do O&K wagę nową. Możesz go podpytać co i jak. Tak na marginesie , co chcesz ważyć?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Ostrówek - ważenie ładunku?

Postprzez Luka » 06 Wrz 2017 18:32

Ziemia, pewnie jakieś kruszywo.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej