Przełącz do głównego szablonu
Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"
Wyślij odpowiedź

Jaka koparkę kupić na gasienicach czy koparkę ładowarke

02 Paź 2017 16:39

Witam
Potrzebuję waszej pomocy
Chce otworzyc firmę związana z wykopami pracami ziemnymi i wypożyczenie koparki
Zastanawiam się nad kupnem 3 lub 4tonowej koparki na gasienicach
Czy może lepiej zdecydować się nad kupnem koparko ładowarki?
Posiadam Ursusa 360 myślałem go przerobić na ładowarkę czy to ma sens? Posiadam przyczepę o ładowności 4 Tony z kiprem. Mam prawo jazdy kat bo c +e napewno bym musiał wozić zestaw na przyczepie od traktor albo jakaś lawete dokupić.
Co wy o tym myślicie?
Budżet mam gdzieś 70 tys. zł

Jaka koparkę kupić na gasienicach czy koparkę ładowarke

02 Paź 2017 18:12

Mini czy kop-ład wszystko zależy jaką masz robotę, może jakiś Mecalac chociaż koledzy ostatnio narzekali że ciężko znaleźć coś sensownego w tych pieniądzach. Do mini jeszcze jakaś laweta by się przydała, Mecalac może do dłuższych tras się nie nadaje bo wolny, ale 60 też demonem prędkości nie jest. Tur przy ciągniku przyda się zawsze, ale raczej traktuj go jako typową ładowarkę. Na placu gdzieś piasek załadować czy palety to spoko (choć brak rewersu i sprzęgło będą uciążliwe), ale korytowanie czy cięższe prace może być ciężko zrobić.

Jaka koparkę kupić na gasienicach czy koparkę ładowarke

05 Paź 2017 19:43

Jaka. Używana koparkę na gasienicach polecacie o rozmiarze 3 do 4 ton do 75tys zł?

Jaka koparkę kupić na gasienicach czy koparkę ładowarke

11 Paź 2017 22:22

Bobcat e 35 masa własna 3.5 tony

Jaka koparkę kupić na gasienicach czy koparkę ładowarke

14 Paź 2017 08:00

Thygerr opowiedział byś coś więcej Bobcat 3.5
Jak jest z awaryjności?
Spalanie?
Dostępność do części i cena?
Czy jest Silna?
Dobrze się na niej pracuje?
W Szwecji pracowałem na koparce Air man 3.5t fajnie się pracowało ale w Polsce jest mało popularna? Co za tym idzie problem z częściami.

Jaka koparkę kupić na gasienicach czy koparkę ładowarke

14 Paź 2017 19:55

Ja osobiście mam mniejszą kopareczkę bobcata bo waży niecałe 1.7 tony rok 2007.
co do siły wg mnie jest silniejsza od np. cata czy jcb z wagi podobnej do 1.7 t kopałem i catem i jcb, bobek wygrywa ma większą siłę zrywania, kopię się tym dość przyjemnie,praca jest płynna,precyzyjna a maszyna (moja) dość ekonomiczna,
ostatnio wymieniałem olej w silniku, filtr powietrza,oleju,paliwa za wszystko zapłaciłem 200 zł więc taniej niż do niektórych osobówek, części zamienne są dostępne z tego względu że bobcat jest dość popularną marką w Polsce, w większości przypadków chodzi tu o mini ładowarki ale i koparek też jest sporo,z opinii znajomych użytkowników maszyna mało awaryjna. JA OSOBIŚCIE POLECAM!

Re: Jaka koparkę kupić na gasienicach czy koparkę ładowarke

23 Cze 2022 13:45

A może coś marki SANY ?
Wyślij odpowiedź