wibako

Dobry sprzęt dla początkującego

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez Balcer_pl » 18 Paź 2017 13:27

Witam wszystkich. Planuję zakupić koparko ładowarkę do świadczenia usług. Najchętniej Manitou MLB 625 ale koszt jest dość wysoki, a innych bez teleskopu jest duży wybór. Pytanie co innego polecacie jeśli chodzi o koparko ładowarki standardowe bez wysięgnika teleskopowego? Na co zwracać uwagę przy kupnie używek. Jaka firma jest dobra i który model. Musi to być dobry sprzęt o dobrych parametrach (zasięg łyżki, ładowność itp.). Ile MTH powinien mieć taki używany sprzęt? Chodzi też o dostęp serwisu i części (okolice Poznania). Proszę do mnie pisać jak do cepa bo jestem nowy w tym wszystkim. Zdaję sobie sprawę, że nie da się wybrać idealnego modelu. Ale np. Taki JCB 4CX używany na co patrzeć i w jakim przedziale cenowym powinien być. JCB czy CAT? Jeśli CAT to jakie modele? Bardzo proszę o pomoc. Budżet do 100 tyś lub więcej byle były to dobrze wydane pieniądze.
Ostatnio edytowany przez Balcer_pl, 18 Paź 2017 13:41, edytowano w sumie 1 raz

Balcer_pl
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Paź 2017 13:03

Maszyna: brak

Firma: prywatnej


Reklama

simmet

Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez ezsimo » 18 Paź 2017 13:39

Zadałeś bardzo dużo pytań, na które nie da się łatwo odpowiedzieć. Jeśli chodzi o sprzęt to najlepiej szukaj czegoś popularnego z dobrym dostępem do serwisu i części. JCB 3CX, JCB 4CX, CAT 428 będą tutaj dobrym wyborem. Sporo części do tych maszyn jest także dostępnych w zamiennikach.

Sam nie porywaj się na ocenę stanu technicznego, jeśli nie masz dużego doświadczenia (a z treści pytania to nie wynika). Zapłać dobremu mechanikowi, żeby z Tobą pojechał i ocenił stan maszyny. Na ilość motogodzin w ogóle nie patrz, nawet jeśli licznik nie był grzebany to wiele zależy od dbania o maszynę i dwie koparko - ładowarki z tym samym przebiegiem mth mogą być w diametralnie różnym stanie.

Dodam jeszcze, że bardzo trudno jest znaleźć dobrą maszynę z ogłoszeń. Większość to niestety odmalowane szroty z masą wad ukrytych. Dobre maszyny sprzedają się najczęściej w kilka dni, ogłoszenia o słabych potrafią wisieć tygodniami a nawet miesiącami.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez Balcer_pl » 18 Paź 2017 13:46

Dziękuję za info. Coś wiem. Czyli wychodzi na to że sam kupie źle, albo wcale :( Ok będę musiał szukać mechanika. Nie wiedziałem że skręcają MTH. Czyli na rocznik ani MTH nie zwracać uwagi tylko na sam stan maszyny? Ciężko z ogłoszeń ze zdjęć to oceniać. Trzeba by jeździć po Polsce i sprawdzać. A jak się ma sprawa z handlarzami takich maszyn? Podobnie jak komisy samochodowe omijać szerokim łukiem? Czy w budowlance jest lepiej?

Jeszcze pytanie co myślicie o marce CASE? Nowy 580 ST kosztuje 250 tyś. To by było do rozważenia. Gdzieś czytałem że CASE w porównaniu do CAT to zabawka. Czy to prawda? Tak na szybko to nowy CAT widzę za 350 000 a CASE za 250 000. Różnica spora to i jakość pewnie dużo gorsza firmy CASE? Co myślicie?
Ostatnio edytowany przez Balcer_pl, 18 Paź 2017 14:09, edytowano w sumie 1 raz

Balcer_pl
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Paź 2017 13:03

Maszyna: brak

Firma: prywatnej


Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez ezsimo » 18 Paź 2017 14:07

Co do handlarzy to poszukaj sobie na forum, jest sporo opisów maszyn stojących u nich. Ja bym omijał z daleka, tak jak i autokomisy.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez Balcer_pl » 18 Paź 2017 14:12

Jeszcze pytanie co myślicie o marce CASE? Nowy 580 ST kosztuje 250 tyś. To by było do rozważenia. Gdzieś czytałem że CASE w porównaniu do CAT to zabawka. Czy to prawda? Tak na szybko to nowy CAT widzę za 350 000 a CASE za 250 000. Różnica spora to i jakość pewnie dużo gorsza firmy CASE? Co myślicie?

Balcer_pl
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Paź 2017 13:03

Maszyna: brak

Firma: prywatnej


Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez Marcin1986 » 18 Paź 2017 18:46

Cena zależy od wyposażenia teraz więcej osób kupuje Case bo poprawił jakoś i części są dużo tańsze niż w Cat czy JCB. Mamy w firmie 2 letniego Case i sprawuje się dobrze chociaż rozsypał się przedni most :D Naprawa za to w parę dni za co duży + (serwis z Poznania). Druga sprawa to czy ta kopara się zwróci? W poznaniu wszystko po znajomości, chyba, że roboty których nikt nie chce z przyczyn logistyczno-finansowych :bangin:
Reasumując skoro możesz wydać 250tys. na nową to lepiej kup używkę z serwisu z gwarancją. Nowe maszyny to szrot ładnie pomalowany o zdecydowanie gorszych parametrach niż poprzedniki. Zobacz jakie koparko-ładowarki są polecane i kup taką w dobrym stanie mimo, że drogo. Nasza firma teraz wyremontowała Cata 428C mimo, że remont był dużo droższy niż cena rynkowa koparki. Plusy - niezawodność, prostota, użyty materiał. Minusy - wygląd :) Na moim przykładzie mogę śmiało powiedzieć, że z nowym możesz więcej stać jak pracować.
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Paź 2017 22:08

Używka Cat 432 E dżoje i wygodne sterowanie, CO do nowych maszyn stary Terex a obecny Mecalac TLB 870 kosztuje jak się nie mylę 250 tys zł
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Dobry sprzęt dla początkującego

Postprzez dzierzan » 19 Paź 2017 01:06

Z catow do 100 tyś. To widziałem przez ostatnie dwa dni wszystkie jakie znalazłem w Internecie (może poza handlarzami z Nowego Sącza, Kielc i Milicza, ale ram nawet bym nie jechał ), godny polecenia jest jedynie ten 428D z okolic Warszawy za 103 tyś. Ma wady, ale gdyby nie przesadzona cena to byśmy go dziś kupili (postaram się znaleźć ogłoszenie to wkleję linka).

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6992109349

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej