wibako

szukam koparki (koparko ładowarki) do 70tys złotych

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

szukam koparki (koparko ładowarki) do 70tys złotych

Postprzez grzesiu_p » 04 Wrz 2006 19:52

witam
jestem tu nowy. Dopiero dzis sie zarejestrowalem szukam koparki, ponieważ chce rozszerzyć działalność mojej firmy. potrzebuje maszyny "wielozadaniowej" cos pokroju Case 580 głównie ma służyć do przygotowania terenu pod budowe domów i typowych robót ziemnych. jaką koparke najlepiej kupić w przedziale do 80k złotych?? oczywiście używaną. czy opłaca się sprowadzać sprzęt z zachodu??

proszę o dopowiedź
grzesiek
Ostatnio edytowany przez grzesiu_p, 04 Wrz 2006 21:15, edytowano w sumie 1 raz

grzesiu_p
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Wrz 2006 19:43
  • Miejscowość: kraków

Reklama

simmet

Postprzez Łukasz » 04 Wrz 2006 20:58

grzesiu_p napisał(a):czy opłaca się sprowadzać sprzęt z zachodu??

Jak znasz język to pewnie ze sie opłaca.
Image

Awatar użytkownika
Łukasz
Operator

  • Posty: 267
  • Rejestracja: 03 Maj 2006 17:59
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez grzesiu_p » 04 Wrz 2006 21:17

język znam ale czy oplaca sie zaplacic komus za sprowadzenie?? bo nie dysponuje samochodem ktorym moglbym to przywieźć?? orientujecie sie ile taka usługa moze kosztować

[ Dodano: Wto Wrz 05, 2006 8:24 am ]
prosze niech ktos mi odpowie jaka koparke najlepiej kupic. czy JCB czy CASE a moze CAT lub KOMATSU. Które z nich sa najbardziej niezawodne i tanie w uzytkowaniu??

grzesiu_p
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Wrz 2006 19:43
  • Miejscowość: kraków

Postprzez agil » 05 Wrz 2006 16:07

Jezeli moge wtracic podaruj sobie KOMATSU I CASE zastanow sie nad dwoma pierwszymi nad JCB i nad CAT-em oby dwie firmy maja dosc dobrze rozwieniety serwis u nas w kraju komatsu odradzalbym spowodu elektroniki a case to poprostu pasci sa , a jezeli chodzi o sprowadzenie maszyny powiem ci szczerze nie oplaca sie bo to co zaplacisz za transport to bedzie roznica tej maszyny u nas a na zachodzie a przywozenie maszyn budowlanych za granicy to nie sa tanie imprezy.


P.S Zbytnio nie sugerowalbym sie rocznikiem maszyny wiadomo bez przesady ale generlanie rocznikiem nie kopiesz :) a wiesz maszyne zawsze jak ci to wyjdzie mozna zmienic na lepsza

Pozdrawiam
Agil

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez grzesiu_p » 05 Wrz 2006 22:27

ok. troche poczytalem i sie porozglądałęm. generalnie chyba najlepiej zrobie jak kupie JCB 3 CX. tylko czego sie wystrzebac?? jakies typowe wady i czułe punkty?? czy moze radzicie cos innego?? wydanie 70k powinno byc odpowiednio przemyślane. czy ktos ma taka kopareczke??

poza tym zasadnicze pytanie?? czy warto kupic koparke ktora ma przepracowane ok 5000-7000 h bo w takiej cenie nic leprzego sie nie znajdzie. czy jest szansa na godziwy zysk i na to ze nie bede musial przy niej grzebac dzień w dzień??

grzesiu_p
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Wrz 2006 19:43
  • Miejscowość: kraków

Postprzez SITEMASTER » 08 Wrz 2006 21:59

Rozmawiałem ostatnio z serwisantem z JCB i mówił że przy 7000 - 8000 motogodzin zaczynają sie kłopoty z tymi maszynami. Ale to zalezy kto na maszynie wcześniej siedział i jak ją traktował.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez grzesiu_p » 10 Wrz 2006 18:08

ja mierze w cos ok 4500 motogodzin. jak myslicie da rade sie zwrócić zanim zaczna sie klopoty??

grzesiu_p
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Wrz 2006 19:43
  • Miejscowość: kraków

Postprzez agil » 10 Wrz 2006 19:40

Zalezy jak siedzial na tym jakis rzeznik to przy 500 mth moga zaczynac sie klopoty

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez rudesmen » 17 Wrz 2006 20:29

To czy zacznie się sypac zależy tylko od operaotra. Jestem pewien, że mojej nic nie bedzie nawet przy 10 000mh :D
Moja drugą kop-ład. sprowadziłem z Niemiec, przez faceta który sie tym zajmuje, miała być z 97r. a była rok starsza.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: szukam koparki (koparko ładowarki) do 70tys złotych

Postprzez Cashpear » 28 Wrz 2006 22:38

W razie jakbyś kupował JCB, po numerze fabrycznym mogę sprawdzić rok produkcji i podstawowe numery na podzespołach czy się zgadzają.
Czasami ludzie są w stanie nawet mosty i skrzynię podmienić żeby sprzedać jakiś syf.

Oczywiście jakbyś miał problem potem z częściami do JCB to zawsze możesz na mnie liczyć.

Pozdrawiam

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej