wibako

Minikoparka - jaką wybrać? a może kop-ład?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Minikoparka - jaką wybrać? a może kop-ład?

Postprzez sebolas » 04 Gru 2017 17:35

Witajcie, jestem tu nowy więc witam wszystkich :)

Planuję otworzyć działalność związaną z wykopami. Zastanawiam się na początek nad zakupem minikoparki. Jednak z uwagi, że jestem niezbyt obeznany w tym temacie, chciałbym prosić Was o radę jaką minikoparkę wybrać, na jakie marki, modele zwracać uwagę a jakie omijać? Koparka służyłaby do takich prac jak kopanie fundamentów pod ogrodzenia, melioracje, kanalizacje, prace przy budowie domów.
Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to ok. 40 tys. z małą rezerwą 5-10 tys. jeżeli naprawdę zajdzie taka potrzeba.

A może warto byłoby rozejrzeć się za koparko-ładowarką? Z racji tego, iż pracuję parę ładnych latach w budowlance to łatwiej byłoby mi znaleźć odbiorców usług koparko-ładowarką - wykopy fundamentów, zbieranie humusu, układanie kostki brukowej, itp.
Wiem, że kop-ład to zdecydowanie droższe maszyny dlatego budżet na tą maszynę mógłbym zwiększyć do 60-70 tys.

Czy w tych pieniądzach uda się znaleźć konkretnego? Na co zwracać uwagę przy zakupie?
A może ktoś z woj. mazowieckiego pojechałby na oględziny ewentualnie upatrzonej maszyny i doradził (oczywiście nie za darmo).

-- 04 Gru 2017 16:35 --

Jeżeli chodzi o koparko - ładowarki to mam na oku dwa modele: CAT 428C lub JCB 3CX. Który z tych byłby lepszym wyborem?

sebolas
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2017 15:09

Maszyna: Yanmar B25V

Firma: W trakcie zakładania


Reklama

simmet

Minikoparka - jaką wybrać? a może kop-ład?

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Gru 2017 19:32

Jeden i drugi model ok. Ważny stan danego egzemplarza.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Minikoparka - jaką wybrać? a może kop-ład?

Postprzez sebolas » 04 Gru 2017 19:39

O ile z kop-ład w miarę te dwa powyższe modele się "wyróżniają" o tyle z minikoparek nie widzę nic co by się wysuwało jakoś szczególnie przed szereg. Macie jakieś modele, których warto szukać? zastanawiam się nad Kubotą, Bobcatem ew. Yanmar, ale ta ostatnia opcja chyba najdroższa? Minikoparka do max. 2,5-3 ton, gdyż jeszcze będę musiał rozwiązać problem jej przewożenia ;)

sebolas
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2017 15:09

Maszyna: Yanmar B25V

Firma: W trakcie zakładania


Minikoparka - jaką wybrać? a może kop-ład?

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Gru 2017 20:08

Kolego ARCIO to specu od mini. Pisz do niego to ci doradzi. :D

Autor postu otrzymał pochwałę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej