wibako

Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Re: Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Luka » 17 Gru 2017 20:53

MARIO/MECALAC napisał(a):Luka, czy Ty gdzieś widzisz żebym zachwalał i proponował wożenie koparki na pace? Ja napisałem chyba wyraźnie

Mario, spokojnie. W tym przypadku wygląda, że się zgadzamy, że taki ładunek jest poza "granicami rozsądku" :piwo:

Arcio napisał(a):Przepustką do lepszego życia na drogach przy większych minikoparkach jest kat C, a B+E to takie polskie wiercenie palcem w d.... jak jakaś siedemnstolatka: chciałabym, ale boję się :)

I tak, i nie.
Samochód na kat.C to znacznie więcej wymogów niż na B+E, a więc i wyższe koszty. Sporo wyższe.
Poza tym trzeba coś wybrać. Albo robisz lawetę i samochód w zasadzie do niczego się nie nadaje prócz wożenia koparki. Albo wywrotkę, ale platforma załadunkowa jest wysoko i potrzebne są długie najazdy, mniej bezpieczny za- i rozładunek, wyżej środek ciężkości oraz trzeba zwracać uwagę na ograniczenia wysokości.
Szczerze mówiąc będąc w takiej sytuacji i brakowałoby mi ładowności na dostawczaku + przyczepie-lawecie, zamiast C, kombinowałbym z czymś takim. Tyle, że to mało popularne, wymaga więcej zachodu i odrobinę znajomości PoRD, żeby się wybronić w razie kontroli.
http://40ton.net/35-tonowy-ciagnik-siod ... ie-zalety/
Ostatnio edytowany przez Luka, 17 Gru 2017 22:24, edytowano w sumie 1 raz

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Reklama

simmet

Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez MARIO/MECALAC » 17 Gru 2017 20:58

Ja jestem spokojny i się nie denerwuję :banan:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Mecalac21 » 17 Gru 2017 22:22

I w sumie ja też się z Wami zgodze,ze lepiej myśleć o kat C lub B+E. Z tym że ja już teraz płace kosmiczne oc za auto dmc 3.5t, bo aż 1400zł i to ze wzgledu na wiek. Ale prawda jest taka że wkoncu trzeba będzie zainwestować w samochod ciężarowy, a póki co trzeba się bronić tym co się ma.

Mecalac21
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 Wrz 2015 23:14

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: Własna DG - samozatrudnienie


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez dawidg2 » 17 Gru 2017 22:34

116 zł na miesiąc to dużo za OC?

Mecalac21, mając B+E zawsze masz jeszcze wyjście z ciągnikiem rolniczym o ile daleko nie jeździsz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Mecalac21 » 17 Gru 2017 22:39

Ciagnik mam 100 konny i planuje do niego przyczepe + - 10 ton, tylko jeszcze nie wiem kiedy. O koparce na gasienicach pod niego myslalem ale taka 6-7ton. No i ta predkosc, tylko 35km/h

Edit: oc moze nie tak straszne, ale ja tak porownuje z poprzednim wlascicielem i on placil dokladnie 540zl.. :P

Mecalac21
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 Wrz 2015 23:14

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: Własna DG - samozatrudnienie


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Gru 2017 22:39

Daleko jeździsz? Co to za ciągnik? W obrębie do 30km tragedii nie będzie...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Mecalac21 » 17 Gru 2017 22:44

:Ciagnik landini 10000s mk2 (mf1014)100 koni perkins 6 cyl. Spalanie ogolnie fajne bo ok 5 litrow na godzine przy odsniezaniu w gorach. No i oc najlepsze bo tylko 160zl :D

Mecalac21
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 Wrz 2015 23:14

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: Własna DG - samozatrudnienie


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Gru 2017 22:46

Ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał. Kup tandema rolniczego na balonówkach oponach . Będzie niska na podjazd koparki, piach sobie przywieziesz i palety z kostką też podrzucisz wrazie czego.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez dawidg2 » 17 Gru 2017 22:58

Mecalac21, to i tak jakiś szybki masz, na konedacie podają max 28,5 km/h.

Przyczepy masz takie http://allegro.pl/meiller-przyczepa-wyw ... 62246.html 3 stronny wywrot plus najazdy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Mecalac21 » 17 Gru 2017 23:03

Ja mam jeszcze schemat na przedniej szybie i na to wychodzi. Przy 2200 obr predkosc jest troche ponad 30km/h a kreci sie troszke wyzej bo do okolo 2400.
A przyczepa naprawde fajna, tylko trzeba by sie ostro uwijac zeby atleona sprzedac, kupic mini i przyczepe. Tak to nie wiem czy sie z kasa wyrobie.

Mecalac21
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 Wrz 2015 23:14

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: Własna DG - samozatrudnienie


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Gru 2017 23:07

Mimo wszystko atleon by i tak się przydał. Coś drobnego gdzieś podrzucić to nie będziesz wszędzie się ciągnikiem targał.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Arcio » 17 Gru 2017 23:16

Mecalac21 napisał(a):Ciagnik mam 100 konny i planuje do niego przyczepe + - 10 ton, tylko jeszcze nie wiem kiedy. O koparce na gasienicach pod niego myslalem ale taka 6-7ton. No i ta predkosc, tylko 35km/h

Kiedyś miałem taki zestaw i odpuściłem, ciężarówką lepiej.
Ciągnik Deutz Agroprima 4.56 + tandem na balonach + Kobelco SK75UR3 - jechało to na równej drodze około 40km/h, ale jak trzeba było jechać w jedną stronę 30-40km i później na powrocie tyle samo to jakoś mimo wszystko za wolno no i ten komfort jazdy.
OC z przyczepą miałem w granicach 700zł.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Thygerrr » 18 Gru 2017 22:40

Mistrzu na atleona wsadzisz koparke 3 tonową i bez problemu z nią pojedziesz, ale tak jak piszą ładowność 800 kilo to trochę lipa, konstrukcyjnie auto jest przystosowane do takiej jazdy ale przepisowo już nie, ogólnie na kat.B nie pojedziesz legalnie z prawie żadną mini, jeśli masz dużą ładowność auta to jego konstrukcja jest dość słaba i po prostu strach tym jechać po dziurach bo wszytko tak dobija że mało się coś nie urwie, ja wożę mini o wadze 1,7 tony na wywrotce co prawda na bliźniaku ale też czuć to na dołach (3.5 dmc) auto jest przeładowane o jakieś 400 kilo.
Na dzień dzisiejszy warto kupić autolawetę np. do 7.5 albo 12 dmc zarejestrowaną jako pomoc drogowa(niskie oc jak osobówka) Do tego licencja na potrzeby własne od starosty (chyba do 100 kilometrów od bazy) i sobie śmigasz na legalu i lejesz na policjantów ciepłym moczem.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Jaka waga mini koparki? Prosze o porade:)

Postprzez Arcio » 18 Gru 2017 23:02

Thygerrr napisał(a):Na dzień dzisiejszy warto kupić autolawetę np. do 7.5 albo 12 dmc zarejestrowaną jako pomoc drogowa(niskie oc jak osobówka) Do tego licencja na potrzeby własne od starosty (chyba do 100 kilometrów od bazy) i sobie śmigasz na legalu i lejesz na policjantów ciepłym moczem.

To jest dokładnie moja metoda: specjalny o przeznaczeniu pomoc drogowa, pozwolenie na potrzeby własne wydane przez prezydenta miasta i jazda bez tacho do 100km od bazy, auto 7,5T DMC ładowność to równe 4T.
Mogą mnie kontrolować dziennie, jak widzę zielonych czy niebieskich to jadę w ich kierunku totalnie na luziku bez napiny. :D

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej