wibako

początek dzialalnosci

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

początek dzialalnosci

Postprzez michal_czekaj » 08 Lut 2018 13:40

Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem forum ale śledzę Wasze posty juz od jakiegos czasu.
Poczynilem pierwsze kroki w kierunku wlasnej dzialalnosci. Mam w posiadaniu juz mini koparke, auto do 3,5 tony. Teraz czas na kolejny zakup i tu pojawia sie dylemt co kupic? Jako ze dzialal bede na roznych frontach topotrzebuje w miare uniwersalnej maszyny. W mojej okolicy juz jest kilku chlopakow ze swoimi mini koparkami i koparko-ladowarkami wec nie wiem czy sie jeszcze w kop-ladowaeke pchac? Pracowalem 2 lata na Mecalacu i bardzo funkcjonalna maszyna. Mysle rowniez nad kołówką obrotową. Mam juz kilka typów ale to nie w tym dziale.
do tej pory robilem głownie kostke i male wykopy pod kable itp. Teraz z racji tego z w mojej okolicy jest robiona obwodnica i w tym roku maja zaczac S7 to moze udaloby sie gdzies tam zachaczyc dlatego mysle nad obrotowka.
Prosze o porade. Budrzet na rakup to 80-90 tys.

michal_czekaj
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 08 Lut 2018 13:26

Maszyna: yanmar
mini koparka

Firma: wlasna dzialalnosc


Reklama

simmet

Re: początek dzialalnosci

Postprzez Fifi » 08 Lut 2018 14:40

Zasada na dużych kontraktach drogowych jest zawsze taka sama:
Duży zarabia, mały dokłada.
Jeśli nie musisz i nie chcesz pójść z torbami, daj sobie spokój z podnajmowaniem maszyny i działaj na własny rachunek :ok:

Fifi
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: początek dzialalnosci

Postprzez michal_czekaj » 08 Lut 2018 15:09

Spoko. Dobrze wiedziec. Na papierze to na drogach mozna dobrze zarabiac ale właśnie nie wiem jak to w praktyce wyglada. Cały czas jednak nie mam rozwiazania co kupic. Koparko-ładowarka niby bardziej funkcjonalna ale nie moge sie przekonac do pracy taka maszyna. Moze wynika to z tego ze praktycznie caly czas pracowalem na koparkach i wiem jak dobrze i szybko mozna tym pracowac.

michal_czekaj
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 08 Lut 2018 13:26

Maszyna: yanmar
mini koparka

Firma: wlasna dzialalnosc


początek dzialalnosci

Postprzez dzierzan » 08 Lut 2018 15:11

Dolicz do tego jakieś środki na utrzymanie działalności bo pierwsze pieniądze zobaczysz najszybciej po miesiącu, a zazwyczaj terminy płatności to 90 dni (zakładając jeszcze, że zapłacą w terminie) :wink:

Co do samej maszyny to biorąc pod uwagę konkurencję i dotychczasowe roboty to szukaj Mecalaca, zrobi to samo co obrotówka i jeszcze więcej, a jeśli nie pracujesz dużo przodem to kop-ład nie ma sensu.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


początek dzialalnosci

Postprzez Marcin1986 » 08 Lut 2018 16:51

Może zacznij działać tym co masz i po kilku tygodniach zdecydujesz co Ci się przyda. Chcesz kupić kołówkę i co będziesz nią lądować ? auto 3,5t ?. Łatwiej kupić sprzęt niż sprzedać niepotrzebny.
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej