Przełącz do głównego szablonu
Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"
Wyślij odpowiedź

jaką minikoparkę wybrać

15 Cze 2018 20:56

witam, chce kupić minikoparkę max do 40000zł brutto. waga do 1800kg. co wybrać ? może być otwarta kabina. nie robiłem na takim małym sprzęcie i nie wiem na co patrzeć,

edit

patrzyłem trochę zwróciłem uwagę na yanmar b15 lub b17.- robił może ktoś na takich? są jeszcze caty i jcb, proszę o jakiekolwiek opinie na temat minikopareczek. wiem że tematów jest sporo(na temat miniówek) na forum tylko ciężko jakiekolwiek wnioski wysunąć.

jaką minikoparkę wybrać

15 Cze 2018 23:00

No nie wiem czy tak ciężko wnioski wyciągnąć, bo ja jako laik, przeglądając forum wiem już, że najlepsze obecnie są yanmary, caty są spoko, a JCB nie tyka się kijem przez szmatę.

I serio, to co napisałem można nie brać na poważnie, ale taki jest mniej więcej wydźwięk wypowiedzi na forum. Dla kogoś z branży te informacje znaczą pewnie znacznie więcej niż dla mnie.
Przejrzyj ten temat który ma ze 20 stron na temat zakupu mini. Toż to kopalnia wiedzy.

jaką minikoparkę wybrać

16 Cze 2018 12:19

Luka - PIĘKNIE POWIEDZIANE!
Gdybym mógł dostałbyś pochwałę.

jaką minikoparkę wybrać

16 Cze 2018 17:05

Jak wypiję, to nawet mądrze piszę :D

Żeby nie było offtopa, tutaj jest ten temat. Obojętne czy przejedziesz go od przodu czy od tyłu. Kolega Arcio i kilka innych osób robią tam robotę.
viewtopic.php?f=39&t=19673

Re: jaką minikoparkę wybrać

17 Cze 2018 17:12

mam w mojej okolicy ładnego yanmara b15 z 1999r. gość chce za niego 34000netto. sprawdzałem dzisiaj go to powiem że jak dla mnie ok, luz ma delikatny na łączniku łyżki i na tym siłowniku od skrętu ramienia. na obrocie jest tak jakby delikatny luz. silnik pali od strzała- przy odpalaniu zakopci na czarno przez 0.5 sek. kopać kopie. na pługu sie podnosi po obróceniu się to ramieniem wycisnę się do góry. gąsienice równo ciągną. ogólnie wizualnie nie za piękna. Ogólnie maszyna brudna ale wszędzie sucho. dodam że w tym tygodniu oglądałem ze 5 sztuk po handlarzach to były tak dojebane że na łyżce nie chciały się podnieść, silniki kopcące i wycieki. a wczoraj jak ruszyłem to gąsienica spadła- ale to nie problem mówili. przez telefon to niby stan fabryczny mucha nie siada. No i wracając do tego yanmara jaka tam jest pompa hydrauliczna? tłoczkowa czy zębata?

jaką minikoparkę wybrać

18 Cze 2018 18:56

Pompy zębate
Też mam takiego, doprowadzam go powoli do użytku.
Ma nowe gąski, obydwa nowe napędy, teraz jeszcze muszę przekopać silnik i polikwidować luzy...
Wyślij odpowiedź