wibako

Jcb 3cx czy Cat do 100tys netto może Fermec

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Jcb 3cx czy Cat do 100tys netto może Fermec

Postprzez Topsecret » 22 Lip 2018 21:38

Witam, wszystkich jak w temacie co polecacie. I najważniejsze których handlarzy omijać :) a do kogo jechać:)
Wiem takich tematów jest pełno przeczytałem. Rozumiem każdy chwali swoje. Czy Cat nie topi się w glinie na tych małych kółeczkach z przodu. Koszt części wiadomo ze tańsze jcb 3cx. Lepszy manual czy powershift. Mam 3 znajomych każdy ma coś innego i każdy chwali Cat ciężki ale zrobi robotę
Jcb 3cx mało pali ale na powershifcie to już wie ze zmiennik będzie robił Fermec cobra kolega zachwala tanie części dość mało pali a i robotę zrobi bo koło przód 20. Z gory dziękuje za pomoc

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Reklama

simmet

Jcb 3cx czy Cat do 100tys netto może Fermec

Postprzez Thygerrr » 23 Lip 2018 18:40

Popracuj na 3cx i na cat 432 e, i zobaczysz że weźmiesz cata, Fermeca odpuść bo to shit

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Jcb 3cx czy Cat do 100tys netto może Fermec

Postprzez dzierzan » 23 Lip 2018 21:03

Napiszę takie moje spostrzeżenia na temat różnic między 428B i D2 (których byłem i jestem właścicielem) i 3CX roczniki mniej więcej 2003-2007 (kilka różnych maszyn albo znajomych, albo spotkanych gdzieś tam na budowie).

1. Uciąg/pchanie - CAT wypada zdecydowanie lepiej, najpewniej przez większą masę. CATem łatwiej i szybciej nabiorę pełną łyżkę w cięższym terenie, 3CX nie zawsze w ogóle nabierze pełną bo zaczyna mielić kołami bez efektu.

2. Ładowanie na wywrotki - pomijając fakt że 3CX ma trudniej w cięższym terenie nabrać pełną łyżkę to dużo łatwiej nim się ładuje. Nigdy tego nie sprawdzałem, ale chyba 3CX ma dłuższe ramiona przedniej łyżki, bo ładując na mojego Mercedesa muszę CATem urobek przepychać, a 3CX jest w stanie przesypać przez kiper.

3. Precyzja pracy tyłem - tutaj moja opinia jest raczej mało obiektywna bo mało na JCB pracowałem, ale mam wrażenie że JCB jest bardziej precyzyjne.

I kilka rzeczy istotnych przy zakupie:

1. JCB jest zdecydowanie większy wybór, częściej są dobrze wyposażone (joystiki, szybkozłącza, etc.) i chyba mimo wszystko odrobinę tańsze.

2. Spotkać CATa bez spawanego przodu do duży wyczyn, w JCB chyba tak nie pękają.

3. Tańsze części i większy ich wybór do JCB (chociaż do CATa też nie ma tragedii).

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Jcb 3cx czy Cat do 100tys netto może Fermec

Postprzez Topsecret » 24 Lip 2018 00:59

Właśnie sprzedam swojego 3cx. Szukam na manualu ale wszędzie powershift. Tam jak coś się rozwali to już trzeba skrzynie wyciągać większe koszty a manul nie ma co się zepsuć. Większość catow to manual. Cat cięższy a ma mniej koni niż jcb. Znalazłem teraz jcb 3cx 2005r powershift warto w to wchodzić ?

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Jcb 3cx czy Cat do 100tys netto może Fermec

Postprzez Thygerrr » 25 Lip 2018 20:30

Weź se powershifta, chłopie jak Ci przyjdzie ładować auta czy przewozic urobek to bedziesz kurwia£ na okrągło że masz manual, podjeżdzasz do kupki piachu wpychasz pierwszy bieg,nabierasz łyżkę, potem drugi bieg na wywózkę,wracasz i znowu wajchowanie,a tak to przekrecasz manetką i masz wygodnie.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej