wibako

Koparka kołowa do pracy na kolei.

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Koparka kołowa do pracy na kolei.

Postprzez dzeju10 » 24 Lis 2018 16:53

Cześć

Jestem tutaj nowy, trafiłem na forum bo szukałem informacji nt. koparki kołowej którą zamierzam w najbliższym czasie kupic.
Pracuje na kolei i teraz potrzebuje koparkę kołową 16-18t, waham się miedzy Cat a Liebherr, ew JCB. Cenowy przedział to ok 150-180k, planuje leasing na 2 lata. Koparka będzie na wynajmie i służyć również czasem do rozładunku podkładów i tp, stąd tonaż ok 16-18t. Gdzieś widziałem opinie, że Caty dużo palą, nie wiem jak tam Liebherry i JCB. Prośba do Was eksperów o pomoc na co zwrócić uwagę przy zakupie, ewentualnie który model polecacie. Myslałem o cat m318 z obrotową łyżką, skarpówka, rotolit. Na jakiej stronie polecacie kupować i szukać maszyn, bo na allegro i olx to raczej prywatni a ja potrzebuje w leasing. Dzieki za pomoc;)

dzeju10
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 24 Lis 2018 16:38

Maszyna: Cat 318D

Firma: Nie za duża nie za mała ;)


Reklama

simmet

Koparka kołowa do pracy na kolei.

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Lis 2018 17:42

A o Atlasie nie myślałeś? Bardzo fajne maszynki. Potrzebujesz wersję kolejową z wózkami?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Koparka kołowa do pracy na kolei.

Postprzez dzeju10 » 24 Lis 2018 17:50

Nie, nie zwykłą kołówkę, dwudrogowa to już inna bajka- cena pewnie 300k i wyżej a pozatym zezwolenia UTK i inne papiery do jazdy po torach;) Ta moje głównie bedzie służyła do korytowania starego tłucznia, rozcielania nowego i rozkładania podkładów.

Edit

szczerze o Atlasie nie myślałem, pamiętam że dawniej Atlas wymiatał nie wiem jak teraz, on nie został czasem wchłonięty przez Terexa?

dzeju10
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 24 Lis 2018 16:38

Maszyna: Cat 318D

Firma: Nie za duża nie za mała ;)


Koparka kołowa do pracy na kolei.

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Lis 2018 17:52

Aha kumam :D pomyśl nad Atlasem. Podzwoń po serwisach nieraz biorą "używane" maszyny w rozliczeniu jak ktoś bierze nówkę...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Koparka kołowa do pracy na kolei.

Postprzez dawidg2 » 24 Lis 2018 19:39

Mascus.com jeszcze masz z ogłoszeniami, mobile.de, machineryzone chyba.

Atlasa w tym budżecie dość młodego znajdziesz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Koparka kołowa do pracy na kolei.

Postprzez lukas76pl » 09 Gru 2018 13:19

No właśnie cena maszyny świadczy o jej jakości. Jeżeli za tą samą kasę kupisz o wiele młodszego atlasa to musisz to przemysleć. Co do cata i jcb nic Ci nie powiem bo ich nie znam ale liebherr to na pewno solidne maszyny i w przedziale 16 - 18t jest dość duży wybór maszyn serii 300 i małe 900. Jeżeli jest z silnikiem deutz to palą mało i nie są zbyt awaryjne. Jeżeli mogę dać dobrą radę to teraz pod koniec roku maszyny są drogie i te najlepsze dawno wysprzedane ( firmy szukają kosztów i kupują wszystko co jest na rynku ), dlatego jeżeli nie musisz teraz kupować to lepiej z wiosny
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Koparka kołowa do pracy na kolei.

Postprzez mechanior » 24 Gru 2018 02:59

Kupowanie od prywatnego to nie przeszkoda, większość to przedsiębiorcy więc faktura jest i z leasingiem nie ma problemu chyba że masz krótko firmę, ale to nie zależy od tego od kogo kupujesz...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej