wibako

używana mini na własny użytek + usługi na co zwracać uwagę ?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

używana mini na własny użytek + usługi na co zwracać uwagę ?

Postprzez waldus » 10 Gru 2018 07:46

Panowie i Panie prośba o doradzenie w sprawie sprzętu i tego jak daną maszynę ocenić przed zakupem

Poszukuje mini (najlepiej do 1,5t żebym za sprinterem mógł to ciągnąć) głównie na własny użytek czyli wykopy pod rury oraz wszelkiego rodzaju doły do 1,7m głębokości w gruntach gliniastych.
Dodatkowo oczywiście w miarę zapotrzebowania usługi zewnętrzne również wchodzą w grę

Budżet ciężko określić ponieważ patrząc na rozrzut cenowy nie wiem ile jaka maszyna jest warta :/, na pewno nie wydam na maszynę kilkuletnią 70% i więcej wartości nowej (no chyba że będzie tego warta)

Na co zwracać uwagę przy oględzinach ( wycieki, jazda przód / tył, obrót, niepokojące hałasy, dławienie silnika przy ruchach, spadki ciśnienia to wiem ale co jeszcze?)

Maszynę w miarę możliwości będę serwisował sam (chyba że coś przerośnie moje umiejętności i wiedzę)

Za porady będę wdzięczny (nie chciałbym kupić trupa do którego trzeba będzie dokładać zwłaszcza że plany mam ambitne patrząc długofalowo na inwestycje w mini)

waldus
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 07 Sie 2010 21:11
  • Miejscowość: [pl]bdg

Reklama

simmet

Re: używana mini na własny użytek + usługi na co zwracać uwa

Postprzez gruszon18 » 10 Gru 2018 23:15

No przede wszystkim jak sam zauważyłeś musisz sprawdzić stan mechaniczny całej maszyny, od silnika przez właśnie hydraulike po luzy.. O ile problemy silnikowe znając podstawę ogarniesz to hydrauliczne problemy mogą się pojawiać po rozgrzaniu. Sprawdź luzy, (im mniej, i mniejsze tym lepsza kultura i optymalnosc pracy) wycieki na silownikach. Pobaw sie, pozwól zagrzac i sprawdzaj wszelkie wycieki spod maszyny. Oczywista oczywistość bo masz trzy różne płyny jakie mogą się pojawić. Czarny olej wiadomo silnikowy, ropa po zapachu, płyn chłodniczy będzie słodki a olej hydrauliczny będzie jasny. Sprawdź węże hydrauliczne to też ważne, sprawdź czy np sekcja rozdzielacza trzyma gaszac koparke i obserwując czy ramię opada. I najlepiej jak byś miał manometr i odpowiednie końcówki by wpiac się w miejsca pomiarowe aby sprawdzic wydajność pompy, bo często same testy siłowe w stylu przeciąganie maszyny za pomocą łyżki to nie wszystko.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


używana mini na własny użytek + usługi na co zwracać uwagę ?

Postprzez Bartibol » 03 Lut 2019 13:15

a w okolicach jeleniej gory jest ktos kto moze doradzil bym mi i pojechal cos ze mna kuoic odplatnie oczywiscie

Bartibol
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 Lut 2019 11:25

Maszyna: chec kupienia kubota

Firma: mobart


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej