wibako

Zrywak/ząb do korzeni

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Zrywak/ząb do korzeni

Postprzez digidy » 28 Kwi 2019 11:30

Witam. Pomóżcie proszę w wyborze zrywaka/zęba do wyrywania pieńków/korzeni. Nie mam w tym żadnego doświadczenia, raz tylko pożyczaliśmy taki ząb na jeden dzień i ja nim wtedy nie kopałem. Do tej pory wyrywaliśmy pieńki standardową łyżką 80cm z zębami, ale przecież XXI wiek już nastał... Będzie głównie zakładany do maszyny 15tonowej CAT 313C, szybkozłącze hydrauliczne Verachtert CW30. Znalazłem kilka modeli zrywaków, nie wiem który sprawdza się najlepiej i jest najbardziej uniwersalny. Początkowo szukałem jednoramiennego z wymiennym zębem, potem zacząłem się zastanawiać czy on sprawdza się przy wyrywaniu mniejszych pieńków takich np do 30cm. Sądzę, że takie mniejsze będą się rozrywały/pękały w połowie przy podważaniu go takim zębem, chyba, że wówczas zapiąć zwykła łyżkę z zębami i tak się nim zajać... Albo najlepiej zakupić 2-ramienny i wówczas sprawa załatwiona. Co sądzicie? Zamieszczam fotki bo nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem co mam na myśli.
Jak to rozliczacie? Jeśli od całości pracy to rozumiem, ale jak na godzinę chce klient koniecznie to doliczacie coś za wykorzystanie zrywaka bo praca pójdzie sprawniej czy po prostu wtedy lepiej kopać łyżką zwykła bo dłużej zejdzie?;-)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Zrywak/ząb do korzeni

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Kwi 2019 11:46

Jedno ramienny jest dobry przy urywaniu korzeni dużych drzew. Jeśli będziesz głównie wyrywać mniejsze korzenie to bierz dwu lub 3 ramienny. Lepiej wytrzepiesz i za jednym pociągnięciem będziesz miał cały pieniek na wierzchu.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zrywak/ząb do korzeni

Postprzez digidy » 28 Kwi 2019 13:56

zeppelin zm 15 napisał(a):Jedno ramienny jest dobry przy urywaniu korzeni dużych drzew. Jeśli będziesz głównie wyrywać mniejsze korzenie to bierz dwu lub 3 ramienny. Lepiej wytrzepiesz i za jednym pociągnięciem będziesz miał cały pieniek na wierzchu.

Czyli jak zwykle kompromis potrzebny. Reasumując to może 2 ramienny byłby najbardziej uniwersalny? Jakiego Ty używasz?Muszę jeszcze zapytać producenta jaki jest rozstaw tych ramion, jeśli zbyt duży to też lipa żeby pomiędzy ramiona ciasno wszedł pieniek. Pewnie na zamówienie to zrobi jaki będę chciał.

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Zrywak/ząb do korzeni

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Kwi 2019 16:07

Ja niestety jeszcze nie mam. Radziłem sobie do tej pory tak jak ty :mrgreen: widziałem w akcji coś takiego.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej