wibako

Pierwsza koparko-ładowarka

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Pierwsza koparko-ładowarka

Postprzez catsa » 05 Cze 2019 16:40

Witam,
jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie i proszę o wyrozumiałość :bangin:
Poszukuję pierwszej koparko-ładowarki do otworzenia działalności gospodarczej. Chciałbym wykonywać między innymi usługi:
-korytowanie pod kostkę
- kopanie fundamentów budynków i ogrodzeń
-obsypywanie i zasypywanie fundamentów
-odwodnienia, drenaże, melioracje itp.
-niwelacja terenu, usuwanie gruzowisk
mój budżet to około 130000 zł netto lub tańszy, sprzęt chciałbym wziąć w leasing więc musi być maksymalnie 10-letni.
Czy JCB 3CX to rozsądny wybór na początek?
Jaki przedział mth ma maszyna w takim wieku ? w ogłoszeniach piszą około 6-8tyś mth czy to realny "przebieg" ?
Nad jakimi markami się pochylić w tej cenie ?
Jeśli możliwość znalezienia jakieś koparko-ładowarki w cenie 40-60tyś zł to może być nawet starsza, wtedy po prostu będę szukał sprzętu za gotówkę.
Pozdrawiam :wink:

catsa
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Cze 2019 15:54

Maszyna: poszukuję

Firma: nie pracuję


Reklama

simmet

Pierwsza koparko-ładowarka

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Cze 2019 16:59

Czytaj forum wątki przewijane wielokrotnie... Nikt nie będzie się powtarzać.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Pierwsza koparko-ładowarka

Postprzez gruszon18 » 07 Cze 2019 13:02

Tak naprawdę to przebieg to nie jest miarodajny co do zużycia maszyny. Możesz. Mieć maszyny co ma 4 tys mth a będzie w stanie jak taka co ma ledwo 1tys.. Nie raz trafia się również odwrotna sytuacja.. Taki sprzęt działa w różnych warunkach. Kupujemy dwie takie same nowe maszyny ale do różnych działalności. Ja będę pracować przy rozbiórce budynków a Ty jedynie przy załadunku. U Ciebie lecą opony, i jakieś luzy się pojawia na przodzie. U mnie będą wszędzie, bo praca będzie tylnym ramieniem przodem i różne warunki.. Ja osobiście choćby nie wiem kto i co mówił szukałbym tylko Jcb.. Inne maszyny maja ciekawe rozwiązania, np w catach często jest sterowanie ramieniem ladowarkowym i krokodylem w jednej galce. W Jcb są dwie. To samo np jeśli chodzi o przełącznik kierunku jazdy. Nie spotkałem się by Jcb miało w drazku ladowarkowym przełącznik od jazdy. W catach jest. Ale wszystko zależy od opcji wyposażenia raczej. Wszystkie marki maja praktycznie te same wytyczne przy budowie takiej maszyny. Wymiary, pojemność łyżki, siła zerwania są podobne. Ważne będzie zużycie maszyny tak naprawdę. Jak trafisz dobra maszynę wiadome że nikt jej za bezcen nie sprzeda.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej