wibako

Schaeff hml31 VS Atlas 1204 / 1304

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Schaeff hml31 VS Atlas 1204 / 1304

Postprzez Cummins » 21 Sty 2020 02:12

Witam
Chyba nie zrobię tu jakiejś wielkiej wtopy jak moim praktycznie pierwszym postem będzie od razu pytanie.

Noszę się z zamiarem zakupu koparki kołowej jak w opisie, niestety mało tutaj na temat Schaeff'a - chodzi o to jak zwykle - na co zwracać uwagę, słabe punkty, jak z dostępnością części i ogólnie utrzymanie i czy w ogóle warto - widziałem go co prawda w akcji przez 4 dni u znajomego kopał fundamenty 3m w głąb.

Kwestia Atlasa chyba jest łatwiejsza bo od razu widać że nawet jest o nim osobny wielki dział. Lecz też dopiero wczytuje się w tematy dotyczące tego sprzętu.

Mam link do ogłoszenia z Schaeffe'm - może ktoś zna gościa lub nawet rozmawiał i coś więcej wie.
[url]https://www.olx.pl/oferta/koparka-kolowa-CID5-IDDfl18.html#a545b24dec;promoted
[/url]Sprzęt ma być na własny użytek - i może okazyjnie coś dla kogoś.
Mam zamiar na pewno po ewentualnym zakupie zrobić gruntowny przegląd we własnym zakresie i oczywiście zapytać swojego wójka o rady który całe swoje życie przepracował w Liebherze.
Budżet do 40 tyś. chyba że mega sie coś trafi to coś wyduszę ale wolałbym nie. Tym bardziej że cośna początkowy serwis musi być.

Sory jeśli nie zastosowałem się do ogólnie przyjętego prawa tutaj - najwyżej poprawie ( to 2gi post)
Dzięki.

Cummins
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 20 Sty 2020 22:42

Maszyna: Kubota KX61-2 2003r

Firma: Dual


Reklama

simmet

Re: Schaeff hml31 VS Atlas 1204 / 1304

Postprzez dawidg2 » 21 Sty 2020 03:13

Schaeff jest mniejszy od Atlasa waży 8t Atlas 12/13. Pytanie co chcesz robić?

Czesci do obu marek dostępne, do Schaeffa mogą nie być dostępne od ręki ale to dobre proste maszyny tak samo Atlas.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej