wibako

Maszyna na dotacje co kupić ?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez otesik » 27 Sty 2020 11:04

Witam jak w temacie, mam okazje uzyskania dotacji na zakup maszyny z wymogów jakie mam to fakt iż owa maszyna MUSI być fabrycznie nowa (ułatwi mi to przejście wniosku) z faktu ze zajmuje się głównie brukarstwem myślałem nad zakupem minikoparki gasienicowej budżet jakim oferuje to 250 tys złotych polskich brutto. Pojzdzielem trochę i zastanawiam się nad modelem CASE 26,37 bądź Yanmar VIO 26. Przyznam ze milem kiedyś koparke CASE i byłem z niej zadowolony z Yanmarem nie miałem nic wspólnego. Macie jakieś inne pomysły ? Waga nie większa niż 5 ton

otesik
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 10 Gru 2019 23:57

Maszyna: CAT 432E 2009
JCB 2cx 1998
Case 695 2005

Firma: DAN-MAR


Reklama

simmet

Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Sty 2020 14:10

To jest właśnie nieszczęście tych zakupów na dotację iż maszyny faktycznie komuś potrzebne są po za zasięgiem i tak na prawdę to rzeźbi się na siłę by jednak tych środków nie puścić bokiem .
Minikoparka przy brukarstwie to chyba średnio się przyda przecież to roboty dla koparko-ładowarki lub małej kołówki z lemieszem .
Owszem zrobi się robotę związaną z brukiem i małą gąseczką ( minikoparką ) ale nie jest to maszyna do takiej roboty najlepsza .
Sam nie raz miałem do dyspozycji minikoparkę przy robotach związanych z tworzeniem ciągów komunikacyjnych i parkingów i wiem że to była mekka a nie robota .
Mniemam, że skoro dotacja to firma jakoś się kręci i być może macie już na stanie koparko-ładowarkę wtedy ok mini ma sens bo będzie uzupełnieniem parku maszynowego ale by być jego pionem przy robotach brukarskich to ja tego nie widzę .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez otesik » 27 Sty 2020 14:15

Tak kolego na stanie mam dwie koparko ładowarki i niedawno kupiłem mała ładowarkę pomyślałem ze jeśli ta kasa ma przepaść a nie mam teraz pieniędzy żeby dołożyć to dobra i minikopareczka zwłaszcza ze czasem muszę pożyczyć bo jest potrzebna.

otesik
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 10 Gru 2019 23:57

Maszyna: CAT 432E 2009
JCB 2cx 1998
Case 695 2005

Firma: DAN-MAR


Re: Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez gruszon18 » 27 Sty 2020 17:10

Nie wiem jak teraz, ale starsze modele yanmara były bezawaryjne..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez otesik » 27 Sty 2020 17:16

Byłem dziś jeszcze obejrzeć wackera neusona 3,6t fajne rozwiązanie z podnoszeniem kabiny żeby dostać się w łatwy sposób do węży oraz przechyłem kabiny żeby stać ,,prosto” na skarpie.

otesik
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 10 Gru 2019 23:57

Maszyna: CAT 432E 2009
JCB 2cx 1998
Case 695 2005

Firma: DAN-MAR


Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Sty 2020 17:19

Poczytaj tematy ARCIO na ten temat tego przechyłu :mrgreen: VDS ?? Chyba tak to się nazywa. W skrócie mówiąc, nie poleca tego rozwiązania.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez dzierzan » 27 Sty 2020 18:36

szpadlem-taniej napisał(a):Minikoparka przy brukarstwie to chyba średnio się przyda przecież to roboty dla koparko-ładowarki lub małej kołówki z lemieszem .


Jeszcze zależy o jakiej mini mówimy, kolega szuka czegoś do 5t, a to już powoli sektor midi i może się okazać że taka maszyna nie będzie ustępować wydajnością kop-ład, a w niektórych przypadkach ją pobije.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Sty 2020 19:35

dzierzan napisał(a):
szpadlem-taniej napisał(a):Minikoparka przy brukarstwie to chyba średnio się przyda przecież to roboty dla koparko-ładowarki lub małej kołówki z lemieszem .


Jeszcze zależy o jakiej mini mówimy, kolega szuka czegoś do 5t, a to już powoli sektor midi i może się okazać że taka maszyna nie będzie ustępować wydajnością kop-ład, a w niektórych przypadkach ją pobije.



Oj chyba 5 t to ciut za mało by się ścigać z koparko-ładowarką .
Moim zdaniem 8 t to już jak najbardziej - zwłaszcza gdy zechcemy coś podnieść lub podać .
Osobiście od dłuższego czasu zastanawiam się czy rzeczywiście mają sens koparki w przedziale 3 -7 ton - z wożeniem tego jest jednak kiepsko a ( nie poleci na przyczepce pod mini ) a z wydajnością dość nieciekawie .
Trzeba mieć chyba na prawdę dobry pomysł by gdzieś umieć wcisnąć taką maszynę do sensownej roboty .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez dawidg2 » 27 Sty 2020 19:39

Wygrywa tym że się kręci 360 stopni a kop-ład?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Sty 2020 19:41

Praca tyłem kop-lad przegrywa diametralnie z MIDI koparką 5t . Kto robił obydwoma to wie o co chodzi.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez otesik » 27 Sty 2020 22:30

Powiem wam ze gdy przyjedzie mi 5 aut z podbudowa pod kostkę to każda maszyna się przyda żeby rozgarnąć materiał pod late. Jutro jadę do tego Yanmara zapytać o wycenę vio 50-6

otesik
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 10 Gru 2019 23:57

Maszyna: CAT 432E 2009
JCB 2cx 1998
Case 695 2005

Firma: DAN-MAR


Re: Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez dzierzan » 28 Sty 2020 00:42

szpadlem-taniej napisał(a):
dzierzan napisał(a):
szpadlem-taniej napisał(a):Minikoparka przy brukarstwie to chyba średnio się przyda przecież to roboty dla koparko-ładowarki lub małej kołówki z lemieszem .


Jeszcze zależy o jakiej mini mówimy, kolega szuka czegoś do 5t, a to już powoli sektor midi i może się okazać że taka maszyna nie będzie ustępować wydajnością kop-ład, a w niektórych przypadkach ją pobije.



Oj chyba 5 t to ciut za mało by się ścigać z koparko-ładowarką .
Moim zdaniem 8 t to już jak najbardziej - zwłaszcza gdy zechcemy coś podnieść lub podać .
Osobiście od dłuższego czasu zastanawiam się czy rzeczywiście mają sens koparki w przedziale 3 -7 ton - z wożeniem tego jest jednak kiepsko a ( nie poleci na przyczepce pod mini ) a z wydajnością dość nieciekawie .
Trzeba mieć chyba na prawdę dobry pomysł by gdzieś umieć wcisnąć taką maszynę do sensownej roboty .


A ja myślę że taka 5t wcale nie będzie mniej wydajna od kop-ład. Piszesz o koparkach 8t, a tyle +/- waży kop-ład która ma jeszcze przedni osprzęt, taka koparka po prostu musi być wydajniejsza.
Czy maszyny 3-7t są kłopotliwe w transporcie to też bym polemizował. Tak na dobrą sprawę na prawo jazdy B+E, legalnie jesteś w stanie przewozić maszynę poniżej 2t, jeśli potrzebujesz większej wydajności to musisz się liczyć z większymi kosztami transportu i albo wynajmujesz kogoś kto ją wozi, albo inwestujesz w wywrotkę i lawetę +/- 10t ładowności, która też jest przyszłościowa bo spokojnie przewieziesz nią kop-ład.
Moim zdaniem midi koparki mają odpowiednią wydajność do swoich gabarytów, zwróć uwagę ile tego pracuje za granicą. Tak na prawdę kop-ład są mało wydajne biorąc pod uwagę ile miejsca potrzebują i ile ważą, ich zaletą jest przede wszystkim mobilność i uniwersalność. Przy korytowaniu niewielkich podwórek itp. taka midi bije na głowę kop-ład, przy większych zleceniach raczej bierzesz kołówkę 12t+.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Maszyna na dotacje co kupić ?

Postprzez jac » 04 Mar 2020 19:57

otesik napisał(a): mam okazje uzyskania dotacji na zakup maszyny z wymogów jakie mam to fakt iż owa maszyna MUSI być fabrycznie nowa


Siema, możesz powiedzieć z jakiego programu te dotacje ?

jac
Pomocnik operatora

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 26 Kwi 2008 20:10
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej