wibako

Iveco vs Nissan Alteon

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Iveco vs Nissan Alteon

Postprzez michal_czekaj » 11 Mar 2020 23:29

Witam. Tak jak w temacie. Mam do wydania ok 40k na wywrotka do 3.5 tony. Bardzo ciekawi mnie nissan alteon. Zastanawiam się jak to auto spisuje się na co dzień. W tych samych pieniądzach można kupić ładne Iveco. Jeśli ktoś zna temat to proszę o plusy i minusy każdego z tych aut. Wywrotka będzie wykorzystywana do odwózki ziemi spod mini, dowieźć beton itp.

michal_czekaj
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 08 Lut 2018 13:26

Maszyna: yanmar
mini koparka

Firma: wlasna dzialalnosc


Reklama

simmet

Iveco vs alteon

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Mar 2020 23:44

Jeździe takim Nissanem 35.13 silnik na zwykłej pompie rotacyjnej. Wersja lift miała 150koni i pompowtryski już. Opinię różne. Tym co ja jeździe to w samochodzie nic się nie dzieje, bardzo mocne i wdzięczne auto.POLECAM
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Iveco vs alteon

Postprzez 8x8 » 25 Mar 2020 12:39

michal_czekaj napisał(a):Mam do wydania ok 40k na wywrotka do 3.5 tony. ..

w tych widełkach iveca tez mają silniki od nissana, w użytkowaniu pomiędzy daily a atleonem to raczej to samo.
smigam daliy, wozi koparkę beton ziemię, sporadycznie do 5 ton, ale po budowie i na krótkich dystansach pod mini koparkę dużo lepsze wozidełko 6t obrotowe, do piasku ziemi czy betonu.

-- 25 Mar 2020 11:39 --

do wyboru masz jeszcze MASCOTTA , VARIO, CABSTERA...

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Iveco vs Nissan Alteon

Postprzez michal_czekaj » 25 Mar 2020 19:40

Dzięki za odpowiedź. Wozidlo 6t obserwuję. Jaki jest realny koszt takiego wozidlo? Ceny są zróżnicowane i na cco zwracać uwagę przy kupnie żeby nie trafić na minę? W promocję że najniższa cena w Internecie i gotowe do pracy trochę nie wierzę

michal_czekaj
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 08 Lut 2018 13:26

Maszyna: yanmar
mini koparka

Firma: wlasna dzialalnosc


Re: Iveco vs alteon

Postprzez DUCATEX » 01 Kwi 2020 13:14

8x8 napisał(a):
michal_czekaj napisał(a):Mam do wydania ok 40k na wywrotka do 3.5 tony. ..

w tych widełkach iveca tez mają silniki od nissana, w użytkowaniu pomiędzy daily a atleonem to raczej to samo.
smigam daliy, wozi koparkę beton ziemię, sporadycznie do 5 ton, ale po budowie i na krótkich dystansach pod mini koparkę dużo lepsze wozidełko 6t obrotowe, do piasku ziemi czy betonu.

-- 25 Mar 2020 11:39 --

do wyboru masz jeszcze MASCOTTA , VARIO, CABSTERA...

Raczej silniki od nissana maja renaulty mastery ,iveco kladzie zawsze swoje silniki jedynie iveco sprzedaje silniki innym marką takich jak canter fuso

DUCATEX
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 24 Mar 2017 21:49

Maszyna: FENDT 930

Firma: DUCATEX


Iveco vs Nissan Alteon

Postprzez 8x8 » 01 Kwi 2020 14:18

DUCATEX napisał(a):Raczej silniki od nissana maja renaulty mastery ,iveco kladzie zawsze swoje silniki jedynie iveco sprzedaje silniki innym marką takich jak canter fuso


ale sprawdź to jeszcze :faja:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Iveco vs Nissan Alteon

Postprzez DUCATEX » 01 Kwi 2020 15:01

Iveco nigdy nie bralo od innych silnikow wiem bo mialem kilka samochodow R Master 1 silnik 2.5 d sofim .R Massenger 2.5 td sofim .Iveco Daily 2 2.8td sofim . Sofim to firma nalezaca do Fiata Iveco i Renault tylko pod koniec lat 90 renault odsprzedał udziały iveco .silniki iveco były stosowane w Fiatach,Citroenach,Peugeotach , Renaultach Master Massenger Mascot ,Nissan Interstar-blizniak Mastera , Lublin 3 Mi ,Honker .Wiec NIssan jest w kooperacji z Renaultem wiec oni wymiennie kłada silniki nawet w mercedesie tez mozna spotkac silniki niss reno ale nie spotkalem sie zeby iveco kładlo silniki w swoje samochdy jak maja wlasn afabryke silnikow

DUCATEX
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 24 Mar 2017 21:49

Maszyna: FENDT 930

Firma: DUCATEX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej