wibako

Koparko ładowarka na własne potrzeby.

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Koparko ładowarka na własne potrzeby.

Postprzez silut » 12 Lip 2020 12:27

Witam do wyburzenia mam dom i budynki gospodarcze. Chcę kupić koparko-ładowarkę ewentualnie młot do kucia żeby był możliwy. Chcę wykonać wszystkie prace z tym związane. Czego powinienem szukać ? Czy ostrówek do 15 tyś będzie odpowiedni? Pewnie nie ma opcji montażu młota. Max co mogę przeznaczyć do 30k. tylko czy warto dokładać i do czego nie znam się dlatego liczę na waszą pomoc i poradę . Mam jeszcze w głowie oferty z jcb cx lub mf 50b/hx jednak ten ostatni już grubo ponad 30k. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi .

silut
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Lip 2020 12:20

Maszyna: Brak

Firma: RS-IN AUTOMATION


Reklama

simmet

Re: Koparko ładowarka na własne potrzeby.

Postprzez dawidg2 » 12 Lip 2020 12:37

Sam dobry młot to 20k więc sobie sam odpowiedz.

Po drugie to już było wiele tematów odnośnie kupna maszyny na swoje potrzeby. Wystarczy poczytać i wyciągnąć wnioski.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Koparko ładowarka na własne potrzeby.

Postprzez gruszon18 » 12 Lip 2020 16:10

Ostrówka w stanie używalności można kupić za 20 k. Ale zależy jakie masz oczekiwania wobec takiego sprzętu. Tak jak przedmówca wspomniał, dobry młot kosztuje prawie 20k. Maszyny z marki Jcb Case etc to będą maszyny leciwe i znając życie wyeksploatowane. Czy to się będzie do użytku nadawać to już inna sprawa.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Koparko ładowarka na własne potrzeby.

Postprzez dawidg2 » 12 Lip 2020 16:21

Pytanie co to za budynki. Czy wystarczy zaczepic linka i się złoży jak domek z kart czy jakieś mocne konstrukcje. Bo ostrowkiem może być meczarnia.

Druga sprawa najmiesz firmę z koparka gasienicowa to Ci w jedną dwie dniowki ogarnie za kilka tys.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Koparko ładowarka na własne potrzeby.

Postprzez silut » 12 Lip 2020 16:36

Wycena 25-30k . To nie będzie praca zarobkowa. Do zrobienia jest też drobnica: przejazd, kanalizacja, odwodnienie, ogrodzenie. Mechanika i dorabianie części to nie problem bardziej obawiam się mocy samej maszyny. Do kruszenia stropów kogoś pewnie wynajmę chyba że uda się z młotem. Sporo odkopywania fundamentów a potem sama odkrywka pod nowy dom i pracę z tym związane. Pozdrawiam

silut
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Lip 2020 12:20

Maszyna: Brak

Firma: RS-IN AUTOMATION


Re: Koparko ładowarka na własne potrzeby.

Postprzez Kirdan » 12 Lip 2020 21:17

Poszukaj innych ofert. Miałem ostatnio takiego klienta co mu powalenie budyneczku wycenili na bodajże 50.000 a my to kop-ład położyliśmy i wywieźliśmy bodajże w 3 dni za dychę i w zasadzie po standardowym cenniku.

Chyba że serio nie masz co robić, wtedy może użeranie się z jakimś Ostrówkiem będzie lepsze jak leżenie na kanapie :wink:

Kirdan
Młodszy operator

  • Posty: 102
  • Rejestracja: 05 Kwi 2017 14:18
  • Miejscowość: Gdynia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Renault K460
Terex TLB890
Zeppelin ZM15
Zetor C3011

Firma: STARTER


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej