wibako

Pomocy! Koparka kołowa do 10ton.

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Re: Pomocy! Koparka kołowa do 10ton.

Postprzez patryk15241 » 22 Paź 2020 15:47

Na Hyundaia faktycznie nie trafiłem... Takeuchi trochę za drogie 120k euro...
Menel... Możliwe że operatora nie chciał dawać dużo gazu... Pytanie też na co ładował... Bo ja raz byłem zmuszony w ciasnym miejscu ładować MANa 18t z wysokimi burtami, koparką 2,5t... I uwierz, że też mnie to denerwowało, że tyle schodzi... Ale musiałem skręcać wysięg za każdym razem, maksymalnie podniesiona łyżka przechodziła około 2cm nad burtami plus ładowałem go od tyłu... Ogólnie wacker też wolno kopie jak mu gazu nie dasz... Zastanawiam się jeszcze nad Doosanem ale nie wiem jak z trwałoscią, a co do Hyundaia to tak samo pytanie jak trwałość.... Co do maszyny to 100km to jest tak rzucone, że najwięcej... Maksymalnie będę jechał do 30km w jedną stronę i ewentualny powrót... A Ty jaki masz sprzęt?

patryk15241
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 09 Paź 2020 23:36

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Reklama

simmet

Re: Pomocy! Koparka kołowa do 10ton.

Postprzez Dumper » 11 Sty 2021 21:58

z tymi luzami na wieńcu w Wackerze to chyba trochę przesada ... przede wszystkim nie wynikają one z eksploatacji, ale z fabrycznych ustawień. Osobiście mam bardzo dobrą opinię o EW100, w temacie cen serwisu, dostępności części nie pomogę bo nie wiem jak działa Wacker Neuson w pl.
Sama maszyna EW100 jest wyposażona bardzo trwaly silnik Perkinsa 845 z zamkniętym DPF. Silniki te nie sprawiają problemu (trzeba pamiętać o wymianie filtra odpowietrzenia skrzyni korbowej co 1500 mth). Sporadycznie zdarzają się przecieki z uszczelniacza wału, ale to rzeczywiście sporadyczne sytuacje - przy kupnie używanej maszyny lepiej sprawdzić. Podobnie warto sprawdzić chłodnicę płynu chłodzącego, a dokładnie wbudowany w nią zbiornik wyrównawczy, czy nie przecieka.

Układ hydrauliczny - pompa firmy Bosch Rexroth ... nie spotkałem się z sytuacją, aby padła, czy chociaż ciekła.
Wiele dodatkowych linii hydraulicznych z możliwością podłączenia różnorakiego osprzętu ... 2 linie sterowane proporcjonalnie. Osobny wąż na bezciśnieniowy powrót do zbiornika (pod młot, frezarkę, zagęszczarkę ...)

W ofercie Wacker posiada maszyny 40 km/h, chyba jako jedyny. Jako ciekawostkę podam, że mają one te same osie co te 20km/h. Osie bezawaryjne. Mam klientów którzy sporo jeżdżą na kołach i nie narzekają - sporo to nie znaczy 100 km! 100 km to przesada, trzeba pamiętać, że amortyzowany jest tylko ... fotel operatora. Całe podwozie idzie na "twardo".
Przy obu osiach skrętnych ich ustawienie do jazdy z jedną osią skrętną, co warunkuje jazdę w trybie zająca (40km/h) bywa czasami utrudnione - trochę wprawy potrzeba.

Chyba wszystkie maszyny Wacker'a odznaczają się bardzo wysoką ergonomią i obszerną kabiną. Do tego dodam, że EW100 nie jest specjalnie nafaszerowana elektroniką, właściwie Software Wackera nie jest potrzebny, chyba, że do kasowania inspekcji ...
Aktywne błędy można odczytać z poziomu wyświetlacza ...

Maszyna jest tak dobra, że jest oferowana również pod marką Cat.

mam nadzieję, że trochę komuś coś z tego się przyda. jak ktoś chce coś więcej o Wacker Neuson to konkretne pytania proszę ;)

Dumper
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 20:09

Maszyna: EW65

Firma: WN


Re: Pomocy! Koparka kołowa do 10ton.

Postprzez helmut » 13 Sty 2021 10:53

A czy model ew100 lub 9503 jest możliwość przerobić z 20 km/h na 40 km/H? To mechaniczna czy elektroniczna blokada?

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Re: Pomocy! Koparka kołowa do 10ton.

Postprzez Dumper » 13 Sty 2021 11:20

EW100 20 km/h a 40 km /h: dwie główne różnice to silnik jazdy i skrzynia biegów. Główne, ale nie jedyne.
9503 to, można powiedzieć, poprzedniczka, więc pewnie będzie podobnie.

Dumper
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 20:09

Maszyna: EW65

Firma: WN


Re: Pomocy! Koparka kołowa do 10ton.

Postprzez DAM-POL » 30 Cze 2023 22:40

Jakie opinie macie o WACKER NEUSON EW100
Jaka dokładnie waga tej maszyny i szerokość jaka

DAM-POL
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 16 Mar 2019 21:21

Maszyna: Jcb cx3 2014 rok

Firma: DAM-POL Prace ziemne


Re: Pomocy! Koparka kołowa do 10ton.

Postprzez rudesmen » 01 Lip 2023 06:45

DAM-POL napisał(a):Jakie opinie macie o WACKER NEUSON EW100
Jaka dokładnie waga tej maszyny i szerokość jaka


Strona producenta podaje:
Długość 6.707 mm
Ciężar roboczy (mín.-máx.) 10.625 - 11.855 kg
Głębokość kopania (maks.) 4.968 mm
Szerokość 2.450 mm
Wysokość 2.980 mm
Ciężar roboczy 10.320 kg

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej