wibako

JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez chrzanisz » 24 Gru 2020 20:00

Witam zastanawiam się nad zakupem 2cx/dx lub mecalac i z racji że 2 cx nie ma za dużo na rynku znalazłem wersję DX i chciałem zapytać czym ona się różni od 2cx z wyłączeniem tylnego ramienia bo widzę że jest większe i nie ma teleskopu
interesuje mnie rocznik ok 1998 do 2010 i planuję się wybrać po tego:
JCB : https://www.olx.pl/oferta/jcb-2dx-2cx-3 ... 1c70a57a17
lub rozważam zakup mecalaca tylko właśnie słyszałem że ciężko do niego z częściami i że dosyć awaryjne a budżet pozwala na coś z rocznika 2000 do 2005, chciałbym poznać opinie od kogoś kto pracuje na jednej z tych dwóch maszyn i poznać jeszcze różnicę miedzy tym dx/cx
Mecalac: https://www.otomoto.pl/oferta/mecalac-1 ... 3296ee1473
Zaznaczam że do tej pory miałem 3 cx i była za duża do roboty przy kostce i ogrodzeniach
dodam że chcę żeby sprzęt pracował też z mieszalnikiem i świdrem.
z góry dziękuję i pozdrawiam.

chrzanisz
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 23 Lip 2019 21:06

Maszyna: Bobcat 753

Firma: Her bud


Reklama

simmet

JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez Brandix » 24 Gru 2020 20:25

Nie znam dokładnie tematu 2cx/2dx, ale wypowiem się w kwestii Mecalac’a - jestem w posiadaniu 12 MXT i bardzo dobrze uzupełnia się z koparko-ładowarką. Dość zwinna maszyna i w połączeniu z odpowiednim osprzętem - ogranicza ją tylko wyobraźnia operatora...
Co do awaryjności - jak dbasz tak masz... Starsze modele miewają podobno problemy z mostami napędowymi, jeśli dużo przemieszczają się po drogach. Dostępność części nie jest tragiczna, a ich ceny wg mnie na przyzwoitym poziomie.
Co do Mecalac’a z ogłoszenia - zaniedbany trochę - wyciek oleju z lewej konsoli - albo Joystick albo któryś z przewodów i najprawdopodobniej z kolumny obrotu (plama pod maszyną) - nie pokazuje wskaźnik poziomu paliwa, więc albo po prostu go nie ma, albo problemy z instalacją elektryczną (bolączka tych maszyn) - być może olej ze złącza hydraulicznego dostaje się do złącza elektrycznego (jest pod nim) i stąd problem... Ale to trzeba na miejscu stwierdzić, jak wygląda sytuacja... Tak czy inaczej - trzeba chłodno podchodzić do tematu...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez Luka » 24 Gru 2020 20:45

Ten dx wygląda jak zmutowany cx. Koła chyba większe, a przede wszystkim bardzo duże tylne ramię. Chyba że ktoś przełożył z 3cx.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez chrzanisz » 24 Gru 2020 20:51

właśnie też mi się wydawało że ma większe koła ale myślałem że mam takie złudzenie, a ramie raczej jest orginalne bo w 3 cx było inne na pewno i do tego miało teleskop a tu nie ma, zależy mi by ramie było mniejsze po czubek dachu ale miało teleskop lecz do 100 tys na razie nic takiego nie znajdę, nie wiem czy takie małe zapotrzebowanie na ten sprzęt że nawet handlarze nie sprowadzają czy tak szybko schodzą.

chrzanisz
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 23 Lip 2019 21:06

Maszyna: Bobcat 753

Firma: Her bud


JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez Luka » 24 Gru 2020 22:46

Może to faktycznie kwestia, że tutaj jest duże takie ale bez teleskopu. Bo zazwyczaj właśnie widuję 2cx z takim mniejszym ramieniem i patrząc po zdjęciach, ono ma chyba teleskop.

A nie myślałeś, żeby zmienić koncepcje i wziąć minikoparkę + małą ładowarkę? Nie wiem czy zmieścisz się w tym budżecie, bo zwłaszcza ładowarki są drogie, ale wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem na podwórka, do kostki. Koparko-ładowarka to zawsze jest kloc, trzeba to obracać, kręcić po tych podwórkach. Koryto spokojnie zrobisz miniówka, podrzucisz i wyrównasz materiał, a ładowarką i paletę przywioziesz i samochód załadujesz/rozładujesz, a przy tym będzie zwinniejsze niż kop-ład. W tym układzie menel wydaje się ciekawszą propozycją, nawet sam że 3 lata temu przymierzałem się do zakupu, ale koncepcja mi się zmieniła.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez chrzanisz » 25 Gru 2020 19:48

Mam w posiadaniu 2 minikoparki, 2 wozidła i ładowarkę bobcata, ale mi pasuje wszystko obrobić jedną maszyną, będzie też pracować na placu z materiałami sypkimi a jak będzie trzeba to na większą robotę taką 100m2+, żeby też sama na samochód weszła , mam akurat mercedesa 1117 to powinna się zmieścić, a gdzieś bliżej to na kołach podjedzie, do ogrodzeń by na tyle był świder a na przodzie mieszalnik do betonu, mam 3 ekipy łącznie, bardziej podoba mi się mecalac, lecz boję się że zaraz go uszkodzą, przewrócą czy coś zepsują, a 2cx wydaje mi się stabilniejsza ,mam częsci pod ręką w każdym serwisie u mnie na podkarpaciu.
Co do ramienia ktoś na fb mi napisał że rzeczywiście nie ma teleskopu, jest większe i o 50 cm wyższa i silniejsza lecz wolę niższe żeby wszędzie wjechało.
Znalazłem jeszcze takie dwie:
1: https://sprzedajemy.pl/jcb-2cx-milicz-2 ... nr60445460
2: https://sprzedajemy.pl/jcb-2cx-milicz-2 ... nr60445501

U handlarza w Milczu, niektórzy mówią żeby omijać to miejsce że niby maszyny z kamieniołomów wydarte odmalowane i na handel widzę że pomalowane lecz gdyby silnik, pompy i inne podzespoły były dobre to chyba warto to zobaczyć, mam tam ponad 700km więc chciałbym poznać jeszcze jakieś opinie bo jest kawał drogi by nie jechać na marne, są filmiki w ogłoszeniach i nie wygląda to najgorzej na filmikach, a wy co uważacie ?

chrzanisz
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 23 Lip 2019 21:06

Maszyna: Bobcat 753

Firma: Her bud


JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez Luka » 25 Gru 2020 22:47

No to faktycznie trochę zmienia postać rzeczy. Najlepiej sam się wybierz, obejrzyj i menela i 2cx, pewnie trochę ci rozjaśni.
W Miliczu nigdy nie byłem, na forum odradzają.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez Rafal1989 » 11 Sty 2021 20:04

Witam, chciałem spytać czy oglądałeś tego 2dx, a jeśli tak to jak wrażenia? Ja też szukam koparko ładowarki. Byłem w Miliczu, obecnie mają tylko jednego 2cx. stoi w stodole u sąsiada szefa firmy, wygląda strasznie slabo, nie wiadomo ile ma godzin nalatane bo licznik nie działa, a chcą za niego 105tys netto...

Rafal1989
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Sty 2021 19:55

Maszyna: JCB 8015

Firma: Usługi minikoparką i Brukarstwo


JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez chrzanisz » 11 Sty 2021 22:17

dzwoniłem do gościa i pytałem czy można podjechać obejrzeć bo akurat miałem po drodze, na co gość odpowiedział i czy chcę obejrzeć czy kupić bo on nie ma czasu na zawracanie gitary więc podziękowałem i się rozłączyłem, znalazłem na olx 2cx gość wystawił więc od razu dzwoniłem by nie przepadło i na następny dzień byłem u niego, koparka była ładnie odmalowana, ramie wypiaskowane, wytulejowana, wszystko w niej działało oprócz licznika motogodzin ale za to silnik pracował bardzo ładnie, posiadała krokodyla, widły ,teleskop, wyjścia hydrauliczne przód i tył, a gość sprzedawał bo nią mało robił a chciał kupić coś innego
miał ją dosyć długo choć też ją kupił w miliczu, kosztowała 95 tys netto ale była cała zrobiona więc odpadło robienie przy niej, więc wydaję mi się że się opłacało, co prawda mam ją tydzień ale już robi robotę, co do tych 2cx to każdy je sobie trzyma, ciężko coś znaleźć sensownego, musisz codziennie obserwować ogłoszenia i jak ktoś coś wystawi to od razu dzwonić ja tak zrobiłem i się udało od razu jechałem by nie przepadła, choć miałem ponad 500 km to wydaje mi się że warto było. rok 2003
Załączniki
2cxx.png

chrzanisz
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 23 Lip 2019 21:06

Maszyna: Bobcat 753

Firma: Her bud


JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez Rafal1989 » 11 Sty 2021 22:57

Wygląda sensownie, ta co ja oglądałem w Miliczu jest z 2010, pomalowana na niebiesko-bialo(bardzo amatorsko), no i nie miała szybko złącza z przodu. Ogólnie słabe bardzo wrażenie jak na ponad 100k.

Rafal1989
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Sty 2021 19:55

Maszyna: JCB 8015

Firma: Usługi minikoparką i Brukarstwo


Re: JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez chudy0212 » 09 Kwi 2021 08:57

No ceny to 2cx akurat trzymają dość dobrze, ale moim zdaniem maszyna jest bardzo fajna i zgrabna.
Sam robię na 2cx z 2011r. - wszędzie wjedzie, wszędzie się obróci.
A tak jak mówił poprzednik w mecalacu ograniczeniem jest wyobraźnia operatora. Tylko że menel podobno jest na zwykłych zwolnicach, więc długie przejazdy nim to chyba średnio....

chudy0212
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 21 Lis 2012 18:54
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: Bobcat x225, JCB 2CX

Firma: ...


Re: JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez ZXCVB » 06 Mar 2023 17:05

czy pisząc o Miliczu chodzi wam o firmę kmrent? bo mają tam bardzo dużo maszyn i w sumie wydaje się że jest z czego wybierać

ZXCVB
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Mar 2023 16:39

Maszyna: JCB 8025

Firma: Kostkarz


Re: JCB 2cx/2dx vs Mecalac 12MXT

Postprzez Jurand_Kaminski » 24 Wrz 2023 23:52

Mecalac 12MXT!

Jurand_Kaminski


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej