wibako

Mały biznes z "ogromnym" kapitałem :)

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Mały biznes z "ogromnym" kapitałem :)

Postprzez Tomasz0899 » 02 Lut 2021 17:37

Cześć! Chciałbym poradzić się waszej opinii odnośnie działalności ,którą mam zamiar otworzyć posiadając śmieszny w sumie kapitał,ale dużo chęci mimo tego całego zamieszania :).
A więc mam jednie coś około 30 tysięcy i chce założyć firmę czyszczącą małe tereny z drzew ,śmieci ,kamieni starych PNI(tu najważniejsze) itd.
W sumie chciałbym zakupić na start trzy rzeczy tj. :jakąś dobrą kosę spalinową z końcówką do cięcia drzewek,piłę łańcuchową , i jakiś porządny
karczownik do pni
, i tu jest pierwsze pytanie czy kupowanie armaty jak np ta https://sprzedajemy.pl/karczownik-do-pn ... nr57709861 ma sens ? (Karczownik do pni F360/11 LASKI)
Chcę wycinać jedynie drzewa niskie,to znaczy takie ,na które nie będzie trzeba się wspinać ,co do terenu to dojadę raczej wszędzie ,bo posiadam mocny samochód z napędem na 4 koła i przyczepę .
W przyszłości chciałbym poszerzyć działalność i zakupić rozdrabniacz do gałęzi i glebogryzarkę separacyjną,żeby teren przygotować w miarę kompleksowo pod różne nieruchomości (oczywiście mowa o małych inwestycjach,bo i maszyny niewielkie :))
Drugie pytanie i w sumie najważniejsze,to ,czy widzicie sens i przyszłość takiej działalności.
Oczywiście ,na początku nie liczę na duży obrót ,i że zwróci mi się to w chwile- wiem ,że na takie rzeczy trzeba czasu :) pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :piwo:

Tomasz0899
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 Lut 2021 17:02

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Mały biznes z "ogromnym" kapitałem :)

Postprzez saklawi » 02 Lut 2021 22:24

Wiesz co, ja widzę zapotrzebowanie na takie usługi ale z tego co obserwuję to jest trochę takich dużych firm tego typu z naprawdę konkretnym sprzętem do karczowania pni tam gdzie nie wolno ich wykopać i oni robią duzo, dużych robót przynajmniej w mojej okolicy nie wiem jak to u Ciebie. Bo na prywatnej działce to myślę, że każdy woli wykopać pienki bo można to zrobić szybko i tanio koparką. Bardziej wydaje mi się, że z takim kapitałem i co bardziej było by popularne to np. Kosiarka/mulczer by tym oczyszczać działki bo często jest tak, że ktoś ma na sprzedaż i stoją dziko porośnięte samosiejkami i krzaczorami i chwastami i mógłbyś ładnie taki teren zmulczowac, drzewa wyciąć a pienki to chyba dla koparki.

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej