wibako

Tani wózek widłowy do fotowoltaiki

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Tani wózek widłowy do fotowoltaiki

Postprzez ded » 20 Lip 2023 13:59

Poszukuję wózka widłowedo do małej firmy zajmującej się fotowoltaiką. Wózek będzie użytkowany dosyć żadko. Raz na tydzień wstawię paletę modułów na przyczepę. Przy czym moduły są coraz większe i cięższe, puki co dochodzą do ok tony. Ale będzie trzeba złapać paletę od krótszej strony, więc widły o długości 2m są konieczne. Do tego zapewne odpowiednio większa waga podnoszenia. Puki co na placu mam kostkę, ale ma kilka ostrzejszych przełamań, więc przydałby się nieco większy prześwit. W sumie to gdyby pojechał nieutwardzonym terenie, to możliwe że użylibyśmy go u klienta. Nie wymagam niewiadomo czego, ale czasem klienci wstawiali nam ładowarkami po kilka modułów na krawędź dachu i to znacznie ułatwia pracę. Raz na jakiś czas potrzebowałem też zdjąć sprowadzone auto czy motocykl z lory.

Czytałem, że GPW albo Bułgar na bliźniaku powinny od biedy dawać radę. Pierwszy mniejszy, ale zwrotniejszy. Drugi do cięższej roboty i lepiej poradzi sobie na nieutwardzonej nawierzchni. Rodzaj silnika nie jest dla mnie istotny, bo będę używał go niezmiernie żadko. Przy czym puki co będzie trzymany pod wiatą i fajnie, żeby w zimę też zapalił. Najchętniej brałbym coś na akumulatory starego typu, większa masa i nie trzeba bawić się z tankowaniem, a prądu u mnie dostatek. Przy czym przy użytkowniau po 15 min raz na tydzień, koszty będą i tak pomijalne.

Zanalazłem coś takiego https://www.otomoto.pl/maszyny-budowlan ... FF88S.html

Cenowo chciałbym się zmieścić w 10 tyś, ale widzę, że 15k trzeba będzie wysupłać. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Czytałem, że w starych konstrukcjach to lepiej unikać automatów.

ded
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2021 18:59

Maszyna: brak

Firma: Perfect Systems


Reklama

simmet

Re: Tani wózek widłowy do fotowoltaiki

Postprzez Jamar » 20 Lip 2023 23:29

Mam takiego na Perkinsie w manualu i podwójnych kołach z przodu. Wysokość podnoszenia ta sama, udźwig 2,5T. Spokojnie sobie radzi na nierównym terenie czy nawet gruzowisku. Konstrukcja banalnie prosta, mało awaryjna, części ogólnodostępne. Za swojego dałem 7k do remontu 10 lat temu więc cena na dzisiejsze realia wydaje się być niska. Największym problemem tych wózków są kiepskie hamulce zapożyczone z Żuka.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Tani wózek widłowy do fotowoltaiki

Postprzez ded » 21 Lip 2023 13:11

Mówisz o GPW czy Bułgarze?

ded
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2021 18:59

Maszyna: brak

Firma: Perfect Systems


Re: Tani wózek widłowy do fotowoltaiki

Postprzez Jamar » 21 Lip 2023 13:12

GPW
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Tani wózek widłowy do fotowoltaiki

Postprzez ded » 21 Lip 2023 13:15

Za GPW przemawia zwrotność i mniejszy rozmiar. Od biedy na przyczepie 3,5t pewnie go przewiozę. Bułgar to kloc, ale na długich widłach da radę ściągnąć auto osobowe z lory, a GPW to nie koniecznie. Czy masz inne doświadczenia?

ded
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2021 18:59

Maszyna: brak

Firma: Perfect Systems


Re: Tani wózek widłowy do fotowoltaiki

Postprzez Jamar » 21 Lip 2023 16:09

Osobówkę spokojnie podniesiesz, cięższe auto też ale będzie ci dupę odrywać od podłoża.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej