wibako

JCB 3cx czy Mecalac 12- budżet 120k PLN?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

JCB 3cx czy Mecalac 12- budżet 120k PLN?

Postprzez buka » 18 Sie 2023 17:20

Witam.

Na wstępie napiszę, że budżet to około 120k zł.

Mam dylemat jaką maszynę kupić.

Planuję świadczyć usługi związane z szeroko rozumianymi pracami ziemnymi, obsługą budów itd. (będzie to zajęcie dodatkowe - głównym źródłem utrzymania jest inna działalność). Szukam maszyny uniwersalnej, która będzie w stanie pokonać na własnych kołach do 30km.

Zastanawiam się nad JCB 3cx, a Mecalac'kiem 12 i bardziej skłaniam się ku tej drugiej opcji.

Moje przemyślenia w tym temacie wyglądają następująco:

JCB 3cx jest poularna co jest zarówno jej plusem jak i minusem... Dużo i tanie części zmienne, ale w okolicy sprzętu typu koparko-ładowarka jest w opór wiec i konkurencja spora.
Na pewno koparko-ładowarka jest lepiej przystosowana do pokonywania większych odległości...

Mecalac mniej popularny. Z różnych wpisów na forum wydaje się bardziej awaryjny jednak możliwościami przewyższa koparko-ladowarki. Przede wszystkim obrót wydaje się być nieoceniony w ciasnych przestrzeniach. Dwa to możliwość podania palety na piętro itd.

Czytam i oglądam filmy już od dłuższego czasu i im dłużej to robię to mam wrażenie, że wiem coraz mniej :lol:

Może ktoś z Was ma doświadczenie i jest w stanie wypowiedzieć się w tym temacie.

Z góry dzięki :D

buka
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Sie 2023 22:01

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Reklama

simmet

Re: JCB 3cx czy Mecalac 12- budżet 120k PLN?

Postprzez Jurand_Kaminski » 24 Wrz 2023 23:51

Mecalac!

Jurand_Kaminski


Re: JCB 3cx czy Mecalac 12- budżet 120k PLN?

Postprzez buka » 26 Wrz 2023 00:35

Możesz uzasadnić jakoś swoją odpowiedź??? :D

buka
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Sie 2023 22:01

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Re: JCB 3cx czy Mecalac 12- budżet 120k PLN?

Postprzez rudesmen » 26 Wrz 2023 07:08

1. Wg mnie nauczenie się biegle posługiwać osprzętem koparko-ładowarkowym jest trudniejsze i wymaga więcej czasu niż samym koparkowym.

2. Sensowne jest kupowanie maszyny których jest w "opór"?

3. Zbliża się recesja, a rynek nieruchomości i budowlany jest wyjątkowo rozgrzany...

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej