wibako

Na start Minikoparka+Żuczek, czy odrazu Case 580G?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Na start Minikoparka+Żuczek, czy odrazu Case 580G?

Postprzez bastec22 » 26 Sty 2009 23:11

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem minikoparki, oraz jakiegoś żuczka wywrotki,lub z grubszej rury Case 580G 4x4, dzielona łyżka.
Zastanawiam się jak jest z ta licencją na minikoparki? Jedni na forach piszą że obowiązkowo trzeba mieć klasę III, inni że maja takie koparki i bez niczego smigają.
Czy uprawnienia na case 580G mogę zrobic odrazu jeśli nie mam żadnych uprawnień i ile to może kosztować, bo 3 klasa ok 2200zł.

Druga sprawa to czy warto inwestować w minikoparkę miniładowarkę czy koparko-ładowarkę? Wydaję mi że pracę na mini koparke można szukać w ogłoszeniach dla osób prywatnych, oraz próbować stanąć do przetargu, a z miniładowarką raczej pozostaje współpraca z innymi firmami, jak to jest w praktyce? Ja osobiście chciałbym swoich sił spróbować na minikoparce, oferując usługi w w swoim regionie na działkach, mniejszych budowach, kopiac oczka, baseny przyłącza itp. czy Case nie będzie zaduży na takie prace?

Co myślicie o sprzęcie minikoparka przyczepiana do samochodu, jest popularny w USA czy warto wogóle brać go pod uwagę?. Czy nie jest za bardzo delikatny na komercyjne wykorzystanie? Jest on nowy, dość tani, masa ok 500-700kg, ok 2tony nacisku łyżki, nie trzeba lawety (bo montujemy na hak auta jak przyczepę, tyle że na głowę pada :) czylepiej pomyśleć o jakięjś 1,5 tonowej japońszczańskiej produkcji, tylko czy warto w używkę wchodzić?

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1689655 ... chodu.html

http://www.allegro.pl/item537016386_now ... rutto.html

http://www.allegro.pl/item529403612_cas ... warka.html


Czy warto w ogóle startować z takim pomysłem w dobie kryzysu, łopatą chyba nie każdemu chce się kopać oczka wodne:) ?

Pozdrawiam
i z góry dziękuje za każdą podpowiedź

bastec22
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 23:06
  • Miejscowość: Łódź

Reklama

simmet

Postprzez gosienka » 27 Sty 2009 17:34

Z tego co mi wiadomo uprawnienia trzeba mieć a bez uprawnień robić też można bo raczej nikt się o nie nie pyta (do czasu).Na mini koparkę III klasa tj.chyba do 0,8m3 poj.łyżki.Można połączyć te dwa kursy coś tam wyjdzie taniej.A jeżeli chodzi o sprzęt to ja bym się nie wachał tylko wybrałbym koparko-ładowarkę.Jesteś wtedy bardzieuniwersalny:kopiesz,spychasz,zasypujesz,ładujesz to tyle.Jeszcze odnośnie tych amerykańskich maszyn to jest to troszke za delikatne tak mi się wydaje po obrazkach,no chyba że do kopania tak max0,3 metra bo nie wyobrażam sobie kopać tym 1.5m chyba że w piasku.pozdrawiam powodzenia życzę.

gosienka
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 25 Lut 2008 20:22
  • Miejscowość: małopolskie

Postprzez bastec22 » 27 Sty 2009 20:46

Dziękuje za odpowiedź :)
Proszę jeszcze innych forumowiczów o dobre rady.

bastec22
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 23:06
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez jacek0680 » 27 Sty 2009 22:38

te małe kopareczki to na działkę do ogródka a nie do pracy :lol: :lol: :lol:

jacek0680
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 23:34
  • Miejscowość: płock

Postprzez hypred » 28 Sty 2009 18:46

Te małe kopaczki to jakaś wersja kieszonkowa... Ja bym był za kop-ład większa szansa na złapanie zlecenia... Ale jeżeli chodzi o obsługę ogrodów i mniejszych budów proponował bym takie rozwiązanie... http://pl.youtube.com/watch?v=JM5BEG6U1sk :faja: Powodzenia.

hypred
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 21 Gru 2008 22:53
  • Miejscowość: wlkp

Maszyna: JCB 3cx ECO


Postprzez kwak » 28 Sty 2009 20:17

Małe ładowarki Avant produkcji Fińskiej http://www.avanttecno.pl/ są bardzo fajne mają bardzo dużo osprzętu tylko cena jest trochę zaporowa :wall: ok. 33 000 EURO netto
Ostatnio edytowany przez kwak, 28 Sty 2009 20:35, edytowano w sumie 1 raz

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Postprzez robert069 » 28 Sty 2009 20:24

Kolego ta koparko-zabawka do niczego ci się nie przyda, ŻUK jako wywrotka chyba żart ale koparko-ładowarka dobry pomysł. Powodzenia.
robert069

robert069
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 21:33
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez bastec22 » 29 Sty 2009 00:28

Wielkie dzięki za podpowiedzi. :D

Zastanawiam się jeszcze nad minikoparką taka ok 1,5-1,6t, Kubota, JCB czy CAT + laweta czy idzie z tego wyżyć? Posiada ktoś z was taką firmę w której ma np jedna minikoparkę? Mam do zainwestowania ok 40000zł, myślę żeby zacząć od minikoparki a później ewentualnie dokupić miniładowarke. Co o tym myślicie? Czy zarobie na drugi sprzęt taka minikoparką?

P.S. Jeśli ktoś z Was świadczy takie usługi w okolicach większych miast to proszę o odpowiedź jak wygląda ilość zleceń, sezonowość, gdzie ewentualnie się ogłaszać ( myślałem np w Castoramie, w prasie codziennej.

Pozdrawiam

bastec22
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 23:06
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez robert069 » 30 Sty 2009 22:29

mini jest bardzo dobra rzecz ale conajmniej 1,5t żeby ci nie przyszło do głowy coś lżejszego bo jak ci się trafi glina do kopania to się zapłaczesz.Pisałeś wcześniej że u ciebie jest durzo działek to masz robote,wykombinój 40 i ze 20 łyżke i kopiesz fundamenty ,pod prąd,telefon,gaz,nawodnienia można się też porywać na kopanie pod wode dopuki niemasz nic więkrzego. Powodzenia
robert069

robert069
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 21:33
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez bastec22 » 31 Sty 2009 19:21

robert069 , masz racje, interesuje mnie mini koparka 1,5-1,6T, łyżki tak jak piszesz. Skarpówę 100 do czego się używa?
W okolicy mojego miasta faktycznie jest sporo działek rekreacyjnych czy budowlanych i myśle o pracy nad przyłączami, szambmi, fundamentami , oczkami wodnymi itp.
Czy na pracę w takim zakresie potrzebne są jakieś zezwolenia np gminy, czy właściciel gruntu może zadecydować?
Z tego co się orientowałem to ogłaszają sie 2-3 małe firmy z mini koparkami.
Dałem też ogłoszenie do prasy i netu ale obawiam się że może być mało telefonów bo jest Luty i myślę że to martwy sezon.
:?: Ile może trwać sezon na minikoparke? Szacuje 9-10 miesięcy w roku.

bastec22
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 23:06
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez robert069 » 31 Sty 2009 22:14

Kolego od początku,ja skarpówki wogule niemam i niewiem co niom robić bo z takim krutkim wysięgiem to chyba oczko wodne wyskarpować.Dołka na szambo to nie dasz rady wykopać za krutki wysięk zablisko odrzucisz ziemie i wszystko się poobrywa.Zezwolenia żadne potrzebne nie będą,dobrze by było jak byś miał działalność i uprawnienia na koparke 3 klasa bo wrazie jakiego wypatku to miło niebędzie a pod łyżke zawsze jakaś trąba może podejść,jesz wrazie któregoś dnia czuł byś się niepewnie po wczorajszej imprezie to wogule nie dotykaj maszyny.Następna żecz konkurencją się nie przejmuj cene trzymaj jak wszyscy bo jak będziesz robił za pół pieniędzy to nie będziesz miał pieniędzy a ty 10 000 to musisz mieć wrazie awarji.Sezon sięzaczyna jak rozmarznie ziemia akończy jak zamarznie,zmarzniętej ziemi nie kop bo coś urwiesz,no może wystarczy. Powodzenia
robert069

robert069
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 21:33
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez cespenar » 31 Sty 2009 23:38

Nie wiem dlaczego sie tak "napaliles" na minikoparke? Zdecydowanie wiecej pracy znajdziesz na koparko-ładowarke i polecam case 580G wg mnie Sprzęt jak na swój rocznik rewelacyjny! Teleskop, 4x4 , otwierana szczenka
Co do minikpoarki to ciekawi mnie jaką ma siłe odspajania gruntu? Czy aby napewno dasz rade pokopać w czymś innym niż piasku i ziemi/?

Z koparko-ładowarką wiecej zdziłasz
Piszesz ze będziesz mógł kopać szamba ?
Może coś wykopiesz ale kto kręgi wrzuci? Więc pod szmbka jesteś na straconej pozycji ,
Kolejna sprawa to fundamenty. Coś napewno zdziałasz ale wszystko bedzie zależało od terenu i tego w czym bedziesz kopać,
Wiekszość ludzi weźmie koparko-ładowarke, bo zrobi to szybciej a co za tym idzie taniej niż ty.
ahh i jeszcze co w przypadku gdy ktoś chce budować dom z piwnicą? Bedziesz kopać to Miesiąc?

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Postprzez ibra » 03 Lut 2009 07:24

Witam,
mam minikoparkę od ładnych paru lat, niestety już czas ją wymienić.
Działam w branży elektrycznej i polecam Ci pobiegać z ofertą do firm elektrycznych.
Po prostu weź wizytówki i objedź budowy w okolicy. Przy robotach elektrycznych, telekomunikacyjnych i gazowych ( przyłącza ) minikoparka sprawdza się super. Małe zniszczenia terenu i wjedzie tam gdzie większy sprzęt ma kłopot. Oczywiście wydajność kopania jest dużo mniejsza ale coś za coś.
Musisz kupić do niej przyczepę, a samochód na początek polecam Mercedesa klasy 310.
To typowy rolnik, na budowę idealny.

Pozdrawiam
ibra

ibra
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 31 Sty 2009 09:38
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Postprzez bastec22 » 04 Lut 2009 19:41

Dzięki Ibra za kolejną cenną uwagę.

Rozmawiałem ostatnio z kolegą który ma dużą wywrotę i "buduje" autostrady i niestety zmartwił mnie tym że podobno ostatnio jest zastój w biznesie "wydobywczym" jego współpracownik ma 8sztuk koparek a używane są obecnie jedynie dwie?!?, powiedział również że większość zleceń to koparka + wywrotka, więc z samą koparką może być ciężko. Teraz pytanie do was forumowicze czy Wy też macie podobne sytuacje?
:wall:
Biję się z myślami czy zainwestować w Minikoparkę, czy w koparko-ładowarke, wcześciej pisaliście że na tą druga można łatwiej o zlecenia. Mam do wzięcia Ostrówka po kapitalce 100% w 2005 za przyzwoite pieniądze, myślę że taka tylko wchodzi w grę bo nie chcę utonąć z jakimś starym parchem. Tylko słyszałem opinie że Ostrówek to już przeżytek i jest już za słaby. Jakie jest wasze zdanie?

Czy z samych ogłoszeń idzie utrzymać chociaż maszynę, czy na początku bez kontraktów i znajomości w ogóle startować z takim sprzętem? :?:

bastec22
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 23:06
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez DamianP » 04 Lut 2009 19:52

Drogi kolego my mamy kilka wywrotek , 4 koparki i kilka innych sprzętów i patrząc na to że jest zima to u nas nie widać przestoju wszystko chodzi i tak samo u konkurencji z mojej okolicy

DamianP


Postprzez robert069 » 04 Lut 2009 23:06

Kolego ja widzę to tak masz 40000 jeżeli to kredyt to gożej ale jeżelito twoje pieniądzeto masz spokojną głowe jak się nie będzie kręciło to sprzedasz sprzęt i weźmiesz się za coś innego,w ostrówka się nie pchaj to przeżytek cśzachodniego za te pieniądze to będzie wrak a na mini i samochód wystarczy bo do niej nie potrzebna ci wywrotka i tak jak pisze kolega wyżej zakumplój się z elektrykiem albo lepiej z kilkoma zapoznaj się zchłopakami zgazowni.Niedaj się czasem namuwić na łńcuchówke bo to się nienadaje,za 40000 to inowa chńszczyzna by była ale osobiście nie polecam. I niech się kręci. Powodzenia
robert069

robert069
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 21:33
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez Janusz1978 » 04 Lut 2009 23:38

Kolego kup sobie mini i jakies typu IVECO zeby byl przerobiony z tylu na pake burtowa ( zawsze mozesz sobie jakis osprzet przewiezc oraz troche urobku"
Jesli chodzi o zakup to polecam z zachodu ale ze sprawdzonych zrodel.
Dlatego z zachodu, gdyz jak ci nie pojdzie interes to sprzedasz to bez strat a moze i z zarobkiem :wink:
Pamietaj jedno jak juz wejdziesz w ten interes to nie schodz z cen rynkowych, bo jak zejdziesz to sie sam zniszczysz.
Powodzonka :wink:

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez bastec22 » 05 Lut 2009 00:00

Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Nie zawiodłem się na tym forum ;)

Czyli wszystko jasne, pierwszy pomysł jest najlepszy, zaryzykować trzeba zawsze można w tym przypadku coś odzyskać w razie niepowodzenia.

Cen oczywiście że nie narzuce dumpingowych, bo nie oto chodzi żeby zepsuć rynek.
Biznes=ZYSK a nie Caritas :)

Jeszcze na koniec gdzie szukać sprawdzonych i w mirę niedrogich źródeł na zachodzie?
Mam znajomych w Angli i Niemczech, warto z tamtąd ciągnąć? i jeszcze jedno czy minikoparka ok 2002r może mieć 1600mth? Czy tylko u nas na ALLEGRO :)

Jeszcze raz dzięki!

i
Do dzieła......

bastec22
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 23:06
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez Janusz1978 » 05 Lut 2009 01:04

Jesli masz w angli i w niemczech kolegow to z tamtad sobie sciagnij tylko musisz ja pierw sprawdzic: hydraylike itp.
Koszt sprowadzenia to okolo 500Euro (jako doladunek).
Ja osobiscie wolalbym kupic pierw taki pojazd i mini tam i razem to sciagnal za jednym razem (taniej).
Co do przebiegu, to ciezko powiedziec, bo fachowiec po probnej robocie moze okreslic czy sprzet btl malo co uzywany (1600mth).
Moze nie byl licznik podlaczony i ma tak wprawdzie wiecej nabite, ale moze tez i nie jest tak zajechany co inna ktora ma prawdziwe mth :wink: .
Poszperaj sobie na www.mobile.de (pospolita stronka :D ) i porownaj z tymi w pl np allegro.
powodzonka.
pzdr

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez marson82 » 12 Lut 2009 22:11

[center]Witam wszystkich [/center]

Mam do sprzedania koparko-ładowarke case 695 super R sprzet przejąłem za długi.

dane dotyczące sprzętu

-instalacja do młota
-3 łyżki 30 cm 60 cm 90 cm
-przebieg 2700 mth
-rok produkcji 2006
-skrzynia powershift
-4 halogeny z tyłu i z przodu
-hydrauliczna blokada osprzęty koparkowego
-opony goodyear stan 80 %
-moc 82 kW
-obydwie osie skrętne

Zdjęcia wyśle na mail dla zainteresowanych.

Cena 190 tyś brutto

marson82
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 18 Paź 2007 12:52
  • Miejscowość: lublin

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej