wibako

Jaką koparkę na żwirownię kupić?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Jaką koparkę na żwirownię kupić?

Postprzez SPAWACZ » 21 Sty 2007 00:23

Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Chcę kupić koparkę na żwirownię do kopania z wody. Obecnie kopiemy wędką K415 ale ona już umiera. Myślałem o koparce z długim ramieniem do skarpowania i łyżce 0,8-1m3. Koparka moim zdaniem powinna być raczej duża. Atlas 1604, 1704. Co Wy na to.

SPAWACZ
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Sty 2007 00:17
  • Miejscowość: Ciechanów

Reklama

simmet

Postprzez SITEMASTER » 21 Sty 2007 12:23

Tak się składa że mam Atlasa 1704 do sprzedania. Robie na nim 4 lata ale z wody jeszcze nim nie łowiłem szkoda mi tulejek.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez agil » 21 Sty 2007 19:45

Tzn problem jest taki ze jezeli koparka ma im dluzsze ramie ty mam mniejsza lyzke temu tez wlasnie wedki maja lyzki nawet sporo ale sa linowe, jezeli chcialbys do maszyny typowo do skarp zapiac lyzke kolo kubika to musialaby ona byc 30 tonowa mniej wiecej a uzywanych takich maszyn nie ma duzo w ofertach atlas 1604 to 18 tonowa maszyna i z tego co pamietam atlasy nie wychodzily z dlugimi ramieniami jezeli wlozylbys do 1604 dlugie ramie to zapomnij tam o 0,8 m3 lyzce podejrzewam ze z 1704 problem jest ten sam , trzeba by bylo kupic maszyne z dlugim ramieniem jezeli juz tak chcesz i obliczyc lyzke dla niej ale nie beda to zadne cuda jezeli interesuje cie maszyna kolo 20-kilku ton. Czytalem kiedys o firmie ktora w maszynach do wyburzen zwiekszala przeciwwagi ale to wszystko ma 2 strony medalu, przeciwwaga kosztem pompy silnika itp, a 2 sprawa jezeli wy kopiecie z wody to trzeba by maszyny ktorej juz jako tako nie zal.

Postaram sie czegos poszukac w rozsadnych pieniadzach.

Image

Wam by chodzilo pewnie o taka maszyne tyle ze przy takim ramieniu a to jest ponad 15 m nie ma wydajnosci tam nie zapniesz duzej lyzki bo jak staniesz bokiem i cie majtnie to cie do swiat nie znajda , u nas na zwirowni sa 2 liebherry co maja dlugie ramienia i 1.2 lyzki ale te maszyny waza po 65 ton, idzie sprobowac na dlugie ramie dac jakas 0.5 no moze 0,6 lyzke w najgorszym wypadku bedziesz sie kompal z koparka.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez SPAWACZ » 21 Sty 2007 23:24

Znalazłem dwie ciekawe sztuki tyle że pierwsza stoi w Izraelu. To Komatsu PC300LC6.
Image
Druga to Liebherr 932 z 12m ramieniem. Troszkę stara i ramię mogłoby mieć z 15m ale obejrzę ją bo może warto. Waży 34 tony. Poniżej zdjęcia.
Image
Image
Image

Co wy na to??

SPAWACZ
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Sty 2007 00:17
  • Miejscowość: Ciechanów

Postprzez agil » 21 Sty 2007 23:30

No to KOMATSU niczego sobie :) do 30 tonowki z takim ramieniem idzie zapiac gdzies 0,6 m3 lyzke.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez etec » 25 Mar 2007 14:38

witam wszystkich na forum
ja polecam na zwirownie unikop KU 1204 wysiegnik kratowany wuka...
to jest niedozajechania maszyna
mozna naprawic przy pomocy przyslowiowego majzla i mlotka
maszyna jest w stane w przeciagu 8 godzin wydobyc tyle zwiru ile 2 koparki
klasy atlas

etec
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 18 Mar 2007 13:45
  • Miejscowość: rzeszow

Postprzez Bartek » 25 Mar 2007 15:40

Unikop nadaje się tylko na żwirownie, pojemna łycha, dużo luzu. Nobas też na żwirowni dał by sobie radę.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez SPAWACZ » 29 Mar 2007 21:01

No i kupiliśmu Liebherr ka. Fajna sparawa. Stan naprawdę oki. Na takim ramieniu to niesamowita zabawa. Pierwsze dwie godziny chciała mnie zabić ta kopaczka ale już się oswoiła.

SPAWACZ
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Sty 2007 00:17
  • Miejscowość: Ciechanów

Postprzez Paweł CAT » 29 Mar 2007 21:23

Daj pare fotek tego libherra jak możesz !!

Awatar użytkownika
Paweł CAT
Operator

  • Posty: 265
  • Rejestracja: 20 Sty 2007 17:36
  • Miejscowość: Gliwice

Postprzez Bartek » 30 Mar 2007 20:08

Spawacz widze że jesteś z niedalekiej miejscowości..

W jakiej firmie pracujesz?
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez SPAWACZ » 12 Kwi 2007 19:20

Jak dorwę jakiś lepszy aparacik to pstryknę kilka fotek gdześ za tydzień. Zmierzyliśmy ostatnio ramię i okazało się, że zamiast 12 m ma 16 m razem z łyżeczką, a dołek w wodzie kopie na 7-8m. Checa. Spalanko na poziomie 20l na godzinkę (na pełnych obrocikach). Za tydzień mam wykop pod sześć bloków i chcemy kupić krutkie ostatnie ramię, bo wysięgnik jest skracany na sforzniach. Myślę że łyżeczka 1,5m będzie odpowiednia. Jeśli ktoś wie gdzie można takie ramię zadobyć to będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Niedługo zdjątka.

SPAWACZ
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Sty 2007 00:17
  • Miejscowość: Ciechanów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej