wibako

mam problem z rzeką

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

mam problem z rzeką

Postprzez dudek111 » 17 Wrz 2009 15:01

chciałbym pogłębić rzekę, charakter tej rzeki jest następujący; szerokość od 8 do 15 metrów podłoże żwirowe dosyć twarde, raczej płytka większości do 50 cm ale zdążają sie dość często miejsca głębsze do 1,5 m. Wysokość skarpy najczęściej od 2m do 3metrów , skarpa szalenie zadrzewiona i zakrzewiona odległość drzewa od drzewa od 1 do 4 metrów . Wędka wydaje sie nie wchodzi w grę bo drzewa . Co proponujecie , a może ktoś kopał w takich warunkach i mógł by sie podzielić swoją wiedzą na ten temat. a może chciał by pogłębić koryto za rozsądną cena na odległość 400 metrów i zna ceny takiej roboty

dudek111
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Wrz 2009 14:40
  • Miejscowość: z polski

Reklama

simmet

Postprzez Klawek » 17 Wrz 2009 21:57

W grę wchodzi wyrywanie drzew z brzegu rzeki? czy w nurcie tez sa jakieś chwaściory??
jeżeli drzewa są z brzegu to czy możemy usunąc co któreś - te co najbardziej będą przeszkadzac? czy dojście do rzeki jest z obu stron? bo jeżeli wszystko ma zostac naturalne to będzie bardzo ciężko - nikt na pontonie nie odważy się - szkoda maszyny jakby podczas pogłebiania położyło sie któreś drzewko z brzega. Z brzega idzie pgłębic koparką na długim ramieniu tzw. long waga minimum 25T, ale koszt takiej maszynki to min. ok 200-250 za godzinę brutto (oczywiście jak będzie rozsądne dojście do brzegu strumyka).
No i ostatnia rzecz czy jest pozwolenie spółek wodnych? i czy ta rzeka nie leci na obszarze NATURA 2000 lub podobnym?

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez dudek111 » 18 Wrz 2009 12:15

przerzedzić z drzew oczywiście pewne drzewa trzeba ściąć , chce uzyskac odległość miedzy drzewami od 4 do 8 metrów myślałem o ramieniu do 10 metrów, ciężko manewrować dłuższą . na gąsienicach szerokich bo widziałem że do tej rzeki wjeżdżały koparki na kołach więc grunt jest dosyć stabilny są dwa warianty albo z rzeki to bardziej na gąsienicach z dłuższym ramieniem do 10m ale gdzieś ten żwir trzeba zrzucać ,albo ze skarpy wtedy może być na kołach ale ramie wtedy by musiała mice długie do 13 metrów , manewrowość utrudniona bo wszystkich drzew nie zetnę jest możliwość na dwustu metrach puścić rzekę drugim korytem wszystko to by się działo na obszarze mojego dostępu do rzeki pogłębić chce o 1 metr do 1,5 metra głebokosci

dudek111
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Wrz 2009 14:40
  • Miejscowość: z polski

Postprzez Janusz1978 » 19 Wrz 2009 08:04

Ja kiedys widzialem podobny motyw, jak poglebiala gasienicowka i wozidlo w nurcie rzeki, ale nie wiem na jaka glebokosc.
Jesli na brzegach masz drzewa, to i wywrotka 6x6 moze na brzegu stac, gdyz korzenie je umocnilo.
pzdr

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez dudek111 » 20 Wrz 2009 16:17

ja byłem w szoku ale wywrotka 6x6 wyjeżdżała z tej rzeki na blokadzie swobodnie a ja traktorem przyczepa na lince i ledwo ledwo

dudek111
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Wrz 2009 14:40
  • Miejscowość: z polski

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej