wibako

Wozidło?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Wozidło?

Postprzez grubas1058 » 07 Paź 2009 20:35

Mam pytanie odnosnie wozidła z napedem 6x6 i ładownoscia ok. 20- 25t (interesuje mnie sprzęt troche starszej generacji ale wszystkie rady i uwagi bedą cenne) z racji tego że w mojej okolicy tego typu sprzęt nie występuje. Czy jest mozliwe poruszanie sie tym pojazdem po drogach publicznych (moze jako pojazd wolnobieżny, w końcu światła ma, inne pojazdy moga takie jak koparki kołowe (duże), kombajny rolnicze czy chodzby pojady opancerzone jak SKOT nawet w cywilu) Jakie predkości to rozwija? jakie jest spalanie? jakie sa plusy i minusy? Może pochwal i sie ktoś swoim doświadczeniem.
Ostatnio edytowany przez grubas1058, 17 Kwi 2010 11:05, edytowano w sumie 1 raz

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez Doosan » 15 Paź 2009 18:21

Kolego, ze starszych rocznikow polecam Terexa.
Osobiscie uwazam, ze nowe maszyny terexa to jeden wielki zlom nie warty zadnych pieniedzy, ale stara wozidla to pierwsza klasa...
Ewentualnie stare moxy sa ok i nie sa sztywne, ale nie te nowe - nowe to niepowodzenie!!
Jesli nie masz ciezkiego gruntu, nie warto wcale kupowac wozidla, bo to drogie zabawki, a zuzywalne czesci nie naleza do najtanszych...
Ja bym Ci radzil: jesli szukasz czegos starszego niz 10 - 13 lat, to terex, moxy...
Jak cos mlodszego, to bell lub volvo...

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


wozidło

Postprzez lkop » 15 Paź 2009 19:43

witam, ja polecam wozidła bella, proste, tanie, i niezawodne, jest ich ostatnio dużo na rynku więc mozna cos taniego i dobrego kupić, części tanie pasuję do silnika z mercedesa, hydraulika prosta z jeda pompą , małe spalanie. Ale w wozidłach króluje Volvo i to są maszyny z klasą.

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Postprzez Wujek DobraRada » 20 Paź 2009 11:25

ostatnio BH Ruda dała nam Bell'a B30 na testy. super wozidełko. spalanie nie doszło do 10l/h a pozostałe (Cat/Terex) nie chciały zejsc poniżej 17l/h! jezdziłem juz chyba wszystkimi wozidłami i musze powiedziec że bardzo wygodne. 10 godzin dziennie i nie byłem zmęczony. polecam.

Wujek DobraRada
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 10:46
  • Miejscowość: Polska południowa

Postprzez grubas1058 » 20 Paź 2009 11:41

A jak sprawa wyglada z poruszaniem sie po drogach publicznych???

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Postprzez Wujek DobraRada » 20 Paź 2009 11:59

w Niemczech widziałem Bella B25 z tablicą rej. na drodze.. a w Polsce chyba trzeba by z rok po urzedach łazić zeby dopuscili. ale szczerze to nie wiem jak to u nas wygląda.

Wujek DobraRada
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 10:46
  • Miejscowość: Polska południowa

Postprzez lordkubus » 20 Paź 2009 20:08

mysle ze jest to realne zalatwic tak samo jak rejestruja żurawie samochodowe

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5


Postprzez cacik » 10 Lis 2009 20:53

Witam ja jeździłem VOLVO A 25 i MOXY 30 na tej budowie jeździły również CAT i TEREX .TEREX nawet sobie radził w terenie ale VOLVO najlepiej się sprawdziło,CAT i MOXY to porażka.CAT palił najwięcej,MOXY wszędzie toneło,VOLVO i TEREX spalało podobnie około 10 L na godz.Ale VOLVO wszędzie pojechało.Dodam że VOLVO było najmniej awaryjne,najczęściej psuł się MOXY.To tyle z mojego doświadczenia .Pozdrawiam.Nasz dół.

Awatar użytkownika
cacik
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 29 Paź 2008 22:36
  • Miejscowość: PODKARPACIE

Postprzez Volvo EC460blc » 14 Lis 2009 19:57

Najlepsze wedug mnie wozidła to VOLVO i KOMATSU aktualnie pracuje na KOMATSU HM 400 i jestem bardzo zadowolony :D

Volvo EC460blc
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Lis 2009 19:47
  • Miejscowość: Czestochowa

Wozidła technologiczne MOXY VOLVO

Postprzez Moxy41 » 17 Kwi 2010 10:36

Szanowni koledzy co się tyczy rejestracji do użytku na drogach publicznych nie ma żadnych problemów Moxy oryginalnie w wytwórni są dostosowane do poruszania po drogach publicznych (w Norwegi sa rejestrowane). Jeden z postowiczów opisuje że moxy nie nadają sie do poruszania po piaszczystym podłożu. Szanowny kolego musze ci powiedziweć że jesteś w głębokim błędzie. System napędowy tylnej osi typu TANDEM to jest zespolony wózek jezdny-wahacz z wewnętrzną przekładnia jest najlepszym rozwiązaniem na rynku choć faktem jest że największy konkurent na rynku VOLVO serii B ma osobne dwie osie tylne które sa równie niezawodne. Co się tyczy awaryjności nie wiem skąd wy ludzie macie takie idiotyczne wieści, odnośnie najnowszych wyrobów skoro już w latach 90 moxy stosowało już osie tylne systemu tandem. Problem osi typu tandem polega na należytej obsłudze i naprawie. Panowie jeśli nie macie pojęcia nie wypowiadajcie się na temat trwałości i zalet takich konstrukcji. Osie typu tandem są produkowane dla moxy w dwóch miejscach to jest NAW - PRODUKUJE DO MODELU mt25, 26, 31, a DO POZOSTAŁYCH MODELI MT36, 41 oraz MT51 w samej wytwórni na wydziałach (spawalniczym, obróbki mechanicznej i montażu osi/zespołów). Faktem jest że w 2008r. do wytwórni została zwrócona partia wadliwie wykonanych mostów NAW (awaria przedwcześnie zużyte łożyska kulkowe głównego przegubu. Co się tyczy napraw tego typu zespołu to w wytwórni są regenerowane na bieżąco tandemy (jest to bardzo skomplikowany proces poniewaz tandemy to złożony produkt wykonany w procesie spawania elementów (na stanowiskach zautomatyzowanych z wykończeniem ręcznym) z blach obrabianych na CNC. CHĘTNIE WYPOWIEM SIĘ NA WIELE IINYCH TEMATÓW ODNOŚNIE Moxy. BYŁY PRACOWNIK Moxy Enginering As Norge.
Ostatnio edytowany przez Moxy41, 17 Kwi 2010 11:04, edytowano w sumie 1 raz

Moxy41
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Kwi 2010 15:19
  • Miejscowość: Gdańsk

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej