wibako

Minikoparka+Ciągnik

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Minikoparka+Ciągnik

Postprzez Grzesiek1gb » 27 Lut 2010 23:41

Hej Koledzy. Piszę na forum ponieważ potrzebuje waszej rady. A mianowicie: Mam ok 150 tyś zł. i planuje to zainwestować w minikoparkę + ciągnik ok 70KM(prędkość 40km/h). Moje pytanie brzmi: czy warto w to inwestować czy lepiej kupić większy ciągnik oraz koparko-ładowarkę, lub zwyżkę. Powiedzcie co radzicie lub co uważacie że jest słuszne(jak tak to jaki sprzęt kupić) lub powiedzcie w co mogę zainwestować taki kapitał.Mieszkam w woj.podkarpackim 30km od rzeszowa i 30 km od Krosna. Dzienkuje Wam za pomoc. Jestem dyspozytorem transportu jeśli coś chcecie wiedzieć to też piszcie to odpowiem w miarę możliwości.[/b]

Grzesiek1gb
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 27 Lut 2010 23:12
  • Miejscowość: Rzeszów

Reklama

simmet

Postprzez adig » 28 Lut 2010 23:46

Polecam ciągnik+przyczepa wywrotka+koparka ,ja tak mam ,ale lepszy zestaw to
http://www.youtube.com/watch?v=3d16YqyRh74

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Postprzez Grzesiek1gb » 11 Mar 2010 22:44

OKI KOLEGO DZIENKI ZA ODPOWIEDZ A INNI CO MYŚLA

Grzesiek1gb
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 27 Lut 2010 23:12
  • Miejscowość: Rzeszów

Postprzez mojsza » 12 Mar 2010 02:14

Witam kolego Grzesiek1gb

Na początek to zorientuj się na jakie usługi jest zapotrzebowanie w promieniu Twojego przyszłego biznesu. Za 150 tyś. kupisz naprawdę niezłą koparko ładowarkę, o ciągniku do tego raczej zapomnij. Ale zawsze coś kosztem czegoś, możesz kupić gorszy sprzęt i ciągnik w komplecie, tylko zastanawiam się do czego? W ogóle, dlaczego chcesz ciągać mini ciągnikiem? Nie lepiej zainwestować w jakąś przyczepkę na mini i np. busa z HDS'em? Do tego mógłbyś dokupić sprężarkę i kreta i już możesz jakąś firmę zakładać (za przecisk od 50 do 150 za mb - zależne od średnicy). Raczej z samych usług czy koparką czy koparko ładowarką "zupy" nie będzie, więc weź pod uwagę wykorzystanie maszyny jako narzędzie w firmie wykonującej "coś". Co do zwyżki, wydaje mi się podobna sytuacja, może i na wynajmie można nieźle zarobić, ale ten wynajem trzeba mieć. A firmy zajmujące się elektryką mają swoje zwyżki, więc gdzie znajdziesz na taki sprzęt pracę?

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez pabllo25 » 12 Mar 2010 14:29

Witam ,ja osobiście podobnie jak kolega wyżej poleciłbym koparko-ładowarke jest to wszechstronna niemal maszyna posiadając taką kwote możesz nawet wziąść nową jakiś kredyt czy leasing ale kilka lat gwarancji interesują cię tylko płyny i filtry. Mini to traktuje jako dodatek do większego sprzętu ,gdzie koparka nie może wjechać tam mini pośle :wink: .Chyba ,że u ciebie jest przesyt koparko-ładowarek to już musisz coś innego wymyślić .Kop-ład dojedziesz sam nie potrzebujesz transportu .Jeżeli chodzi o ewentualny wywóz ziemi czy przywóz kruszywa itp. to chyba nie są jakieś kosmiczne ceny ,żebyś sam to robił .Zamawiasz co ci potrzebne a ty w tym czasie zanim ci nie przywiezie możesz już przacować a nie dopiero sie ładować .Najlepiej to dogadać sie z jakimś jednym stałym gościem wiadomo jak to działa jeden drugiego poleca itd..Życe powodzenia pozdrawiam .

pabllo25
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 17:32
  • Miejscowość: częstochowa

Postprzez Grzesiek1gb » 12 Mar 2010 22:42

Dzienki koledzy Wam duże. Właśnie coś pomyśle na to co żeś Cie napisali. Dzienki Wam i pozdrawiam

[ Dodano: Nie Mar 14, 2010 5:36 pm ]
Koledzy piszę ponieważ dokonałem wyboru. kupie koparko-ładowarkę za 100 tyś netto i do tego mini koparkę za 40 tys myślę ze bedzię dobrze

Grzesiek1gb
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 27 Lut 2010 23:12
  • Miejscowość: Rzeszów

Postprzez pabllo25 » 15 Mar 2010 15:31

Nie wiem czy mini to na początek to dobry dodatek moim zdaniem lepiej kupić lepszą koparko-ładowarke bo wiesz ciągle żyjemy w kraju gdzie lepiej kopać tydzień łopatami niż wynająść mini co spali kilka litrów na godzine a wsymie koszty wyjdą jednakowo tylko nini zrobi to znacznie szybciej ale taka jest nasza mentalność ,żeby tylko drugiemu nie dać zarobić .Ale wracając do tematu to ja bym wzioł leasing zaplacisz do 20% wartości maszyny a reszta w ratach ,czytałem że są nawet takie opcje ,że pól roku płacisz raty a pół nie ale najlepsze jak gdzieś zajedziesz takim nowym 3cx , 4cx lub jakimś catem spojrzenia laików bezcenne :D .Jak masz prawko T to później możesz sobie kupić traktor z przyczepą ,która ma kiper i taką koparke około 6-8T widziałem takie zestawy w norwegii fajnie to wygląda przyjeżdża rozładowyje sie ,ładuje na przyczepe ,jedzie wywieź przyjeżdża ,znowu sie ładuje i jedzie na baze jeden człowiek robi a nie od razu stado wiadomo ,że traktorem to raczej nie dalekie trasy ale samowyztarczalny zestaw .Kończe już te przemyślenia mam nadzieje ,że coś ci powogłem życze powodzenia pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 2:36 pm ]
Jak już wystartujesz to polecam taką stronke rozkręca się ale mam nadzieje że będzie tu coraz więcej ofert http://www.szukajfachowca.pl/zlecenia/b ... rodz-10466

pabllo25
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 17:32
  • Miejscowość: częstochowa

Postprzez Grzesiek1gb » 15 Mar 2010 19:46

Dzienki koledzy

Grzesiek1gb
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 27 Lut 2010 23:12
  • Miejscowość: Rzeszów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej