wibako

Jaka Koparka komatsu,jcb,cat?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Jaka Koparka komatsu,jcb,cat?

Postprzez leon124 » 29 Kwi 2007 21:45

Witam serdecznie wszystkich , chcę kupić koparko ładowarkę dosyć silną jcb(JCB 4CX podoba się mi) ,cat lub komatsu.I chciałem się dowiedzieć do jakiej marki jest w miarę tani serwis?
I łatwość obsługi jeden sprzedawca mi powiedział że do niektórych koparko ładowarek trzeba mieć buże doświadczecznie by móc nimi pracować?
Jak to się ma do realiów życiowych.
(jak byłem się pytać u dealera jcb to mówił że najlepsza jak byłem u cata to ci mówili ża ta marka jest najlepsza i tania w eksploatacji.)


Z góry dziękuję za pomoc

leon124
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Kwi 2007 21:32
  • Miejscowość: Gdańsk

Reklama

simmet

Postprzez Joseph » 02 Maj 2007 23:02

Nie mogę się wypowiadać o innych maszynkach niż Cat , ale nigdy nie zgodzę się że są tanie w eksploatacji.Zapytaj w B-M o koszt dojazdu ich serwisu (zaznaczam że chodzi tylko o diagnostykę) z nóg ścina !!! A i jeszcze jedno , moja firma na 432E czeka od pażdziernika , a B-M ma to gdzieś i przesuwa terminy jak pionki na szachownicy , ale bulą dziennie jakiś tam procent..... Jeno do banku niestety . Tak więc nie słuchaj zapewnień dealera tylko przestudiuj liczby i wszystko się wyda.Co do łatwości obsługi ...według mnie wszystko zalezy od modelu sterowania osprzętem,jeśli wszystkie maja podobny , to jakaż może być różnica ???
Pozdr.

Joseph
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 26 Kwi 2007 19:55
  • Miejscowość: Sieć ....

Postprzez Bartek » 03 Maj 2007 09:53

Mam ten sam problem jak kolega LEON, tyle że u mnie wchodzi w gre jeszcze CASE...
Ale głównie mnie interesuje CAT 428C lub JCB 3CX... No i jeszcze jedno pytanko czy w Warszawie jest serwis JCB lub Interhanler?
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez Klawek » 03 Maj 2007 10:59

W samej Warszawie nie ma, ale jest tuż obok serwis Interhandlera w Łomiankach po prawej stronie jadąc od Gdańska

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Re: Jaka Koparka komatsu,jcb,cat?

Postprzez Cashpear » 08 Maj 2007 23:12

Koszty serwisu są nastęujące, z tego co wiem.
JCB, czyli INTERHANDLER............100zł za 1 godzinę za przegląd, naprawy były nawet po 115zł netto oczywiście
CAT, czyli B-M...............tu są dwie stawki, 140zł netto i 170zł netto.
NEW HOLLAND, czyli HKL Baumaschinen Polska.............90zł netto za godzinę
KOMATSU, czyli Grausch&Grausch..............120zł netto za godzinkę.

Nie znam cen serwisu VOLVO, ale na pewno grubo ponad 100zł.

CASE nie radzę brać pod uwagę, z tego co wiem maszyny CASE są składane obecnie w fabrykach NEW HOLLANDa, a przy kilku dealerach CASE w Polsce jest tragedia gdy pracujesz poza obszarem działania swojego dealera i masz problem z maszyną.

Spojrzyj na markę NEW HOLLAND i przeanalizuj porównania maszyn.

Pozdrawiam
Tanie i oryginalne części do JCB
505 453 969

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej