wibako

Cat 428C czy 432D

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Cat 428C czy 432D

Postprzez Gegon » 23 Cze 2010 17:07

Witam

Mam dylemat i zastanawiam się,którą koparko-ładowarkę kupić: 428C z 2001roku czy 432D z 2004 roku.
428C kosztuje niecałe 100tys. ale ma przebieg ponad 10tys.mth, wersja z automatyczną skrzynią, teleskopem, bez szybkozłącza tylnej łyżki. Stan techniczny oceniam na dobry. Popsute są siłowniki od tylnej szyby i zamykania drzwi. Po otwarciu tylnej łyżki, siłownik sam się powoli wysuwa i zamyka łyżkę. Luzy na siłownikach obrotu i na sworzniach (ale da się jeszcze popracować).
432D z 2004 roku jest z pewnego żródła, ma niecałe 4 000mth. Posiada manualną skrzynię biegów, teleskop, szybkozłacze. Zacina się momentami obrotomierz, drzwi ciężko się zamykają (troche skrzywione ale da się bez problemu poprawić). Skasowane luzy na koniku, tylko jest droższa o ponad 40tys.zł.
Zastanawiam się, którą wybrać. Poprawki 428C będą na pewno mniej kosztować niż wynosi różnica w cenie zakupu. Proszę o pomo w wyborze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gegon
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Maj 2010 22:26
  • Miejscowość: centrum

Reklama

simmet

Postprzez lukaszzbro » 23 Cze 2010 18:19

Ja bym stawiał na 432D masz większy komfort bo są joysticki. Wiesz, żeby się nie okazało, że ten C ma ponad 15 tyś mtg i dużo rzeczy do remontu, trafi Ci hydraulika i silnik do remontu i no luzy, dasz prawie tyle co za tego D A to D nie będzie.
Czasem dasz trochę więcej, ale zaoszczędzisz później. Wszystko zależy na co trafisz, nigdy nie kupisz najlepiej. Chodź różnica wieku miedzy tymi maszynami nie za duża, a w cenie jest dosyć różnica.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: Cat 428C czy 432D

Postprzez Marcindrze » 23 Cze 2010 19:08

Gegon napisał(a):Witam

Mam dylemat i zastanawiam się,którą koparko-ładowarkę kupić: 428C z 2001roku czy 432D z 2004 roku.
428C kosztuje niecałe 100tys. ale ma przebieg ponad 10tys.mth, wersja z automatyczną skrzynią, teleskopem, bez szybkozłącza tylnej łyżki. Stan techniczny oceniam na dobry. Popsute są siłowniki od tylnej szyby i zamykania drzwi. Po otwarciu tylnej łyżki, siłownik sam się powoli wysuwa i zamyka łyżkę. Luzy na siłownikach obrotu i na sworzniach (ale da się jeszcze popracować).
432D z 2004 roku jest z pewnego żródła, ma niecałe 4 000mth. Posiada manualną skrzynię biegów, teleskop, szybkozłacze. Zacina się momentami obrotomierz, drzwi ciężko się zamykają (troche skrzywione ale da się bez problemu poprawić). Skasowane luzy na koniku, tylko jest droższa o ponad 40tys.zł.
Zastanawiam się, którą wybrać. Poprawki 428C będą na pewno mniej kosztować niż wynosi różnica w cenie zakupu. Proszę o pomo w wyborze.

Pozdrawiam


Witam

Kolego cat seri C to bardz dobra maszyna no ale rocznik kusi 432d 2004 to udane modele na yoiach. Musisz wiedzie tylko jedną rzecz CAT 432D 2004/2005 początek 2006 miały jedna wadę pekające tylne oski w tylnim moście. Jeśli maszyna była serwisowana to serwis CATA robił modyfikacje a jesli tak to powinny być czarne oski na tylnym moscie no chyba że ktoś pomalował. W cat 432E 2004 jest już konik z wymiennymi tulejkami ale konikiem bym się nie przejmował bo to widac co z nim jest.Pozatym maszyny cata ok do serii E. Odnosnie zacinajacego sie obrotomierza to siada regulator napiecia w alternatorze bo z niego sa brane obroty na licznik koszt w serwisie ok 1000zł

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez Gegon » 23 Cze 2010 20:39

428C silnik ma OK, a hydraulika też wygląda na dobrą. Maszyna jest zadbana i widać że sprzedawca nic nie picował, tylko zostawił tak jak jest żeby samemu wszystko można było zobaczyć. W serwisie była ostatni raz w 2003 i miała wtedy 2600mth.
432 była serwisowana, więc pewnie wymienione miała półosie. Stan licznika potwierdza tutaj BM, bo serwisowana była do końca.
Zastanawiam się tylko, czy jeśli ewentualnie dołożyłbym te ponad 40tys. do 428, to z czym byłby gorszy od 432.

Awatar użytkownika
Gegon
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Maj 2010 22:26
  • Miejscowość: centrum

Postprzez przemol » 23 Cze 2010 22:18

nie zastanawialbym sie bralbym 432d, mlodsza, mniej godzin nabite, joye, serwisowana, brak luzow


w robocie mamy 2 maszyny 15tys mth - luzy jak cholera, co chwile cos do spawania i to powazne rzeczy. tu wyciek z przedniej piasty, tu galka do wymiany tam hamulce szlag trafil, silownik puscil uszczelnienie itd...... o wezach ktore ze starosci trzeba wymieniac to nie wspominam. usterki we wszystkich maszynach sa podobne.

te starszy model ma okolo 800 szycht wiecej nalatane jezeli wierzyc przebiegowi


co nowsze to nowsze takie jest moje zdanie
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Postprzez Gegon » 24 Cze 2010 00:27

Trudny wybór. Serce rwie się do młodej, natomiast rozum podpowiada, że starsza będzie wierniejsza :D . Argumenty kolegów przemawiają za młodszą, lecz czy za trzy lata młodszy sprzęt warto dać półtora raza więcej? Teoretycznie młodsza powinna rzadziej się psuć, lecz nigdy nie ma takiej pewności.
Znajomi przekonują mnie, żebym wziął starszą, tłumacząć to tym, iż nigdy nie ma pewności ile będzie zleceń, a raty trzeba płacić. Aby teoretycznie obniżyć koszt zakupu droższej skalkulowałem to tak: pierwsze wpłaty będą zbliżone, gdyż do 428 muszę na początku dołożyć koszt kasowania luzów i wymianę płynów, a w 432 mogę jeszcze poczekać z 500mth. Raty będą droższe w 432 o 25% i wyższy koszt wykupu.
Proszę jeszcze o jakieś sugestie.

Awatar użytkownika
Gegon
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Maj 2010 22:26
  • Miejscowość: centrum

Postprzez Marcindrze » 24 Cze 2010 00:50

Gegon napisał(a):Trudny wybór. Serce rwie się do młodej, natomiast rozum podpowiada, że starsza będzie wierniejsza :D . Argumenty kolegów przemawiają za młodszą, lecz czy za trzy lata młodszy sprzęt warto dać półtora raza więcej? Teoretycznie młodsza powinna rzadziej się psuć, lecz nigdy nie ma takiej pewności.
Znajomi przekonują mnie, żebym wziął starszą, tłumacząć to tym, iż nigdy nie ma pewności ile będzie zleceń, a raty trzeba płacić. Aby teoretycznie obniżyć koszt zakupu droższej skalkulowałem to tak: pierwsze wpłaty będą zbliżone, gdyż do 428 muszę na początku dołożyć koszt kasowania luzów i wymianę płynów, a w 432 mogę jeszcze poczekać z 500mth. Raty będą droższe w 432 o 25% i wyższy koszt wykupu.
Proszę jeszcze o jakieś sugestie.


witam

Bierz tego 432 D maszyna serwisowana po sprawdzeniu to ok polatasz nim. Kolego ja kupiłem nuwencje CAT 428 E 2010 i też ma awarie na gwarancji :roll:

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez Gegon » 24 Cze 2010 16:48

Po ciężkim namyśle i kalkukalacji, wezmę jednak tą starszą. Mam nadzieję, że nie okaże się padliną (przynajmniej na taką nie wygląda). Ta rożnica w wartości 1,5 do 1 robi jednak wielką różnicę. Niektórzy piszą, że użytkują jeszcze B i są zadowoleni, więc chyba i ja nie powinienem narzekać. Jak będzie dużo pracy, to zawsze można zmienić na nowszą lub dokupić następną.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gegon
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Maj 2010 22:26
  • Miejscowość: centrum

Postprzez przemol » 26 Cze 2010 22:25

no to powodzenia :) a ten 428c to moze wersja premier?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Postprzez Gegon » 28 Cze 2010 09:55

Tak, to wersja Premier. Dzisiaj albo jutro jadę go odebrać.

Awatar użytkownika
Gegon
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Maj 2010 22:26
  • Miejscowość: centrum

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej