wibako

jakie opłaty od ciężarówki dmc do 10ton

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

jakie opłaty od ciężarówki dmc do 10ton

Postprzez beryl007 » 07 Lip 2010 14:14

Witam.Mam pytanie do właścicieli ciężarówek wywrotek.auto do 3,5tony jest dla mnie za małe a noszę się z zakupem czegoś większego z blokadą mostów chodzi mi po głowie coś w stylu man 8.150 tylko taki 90-93rok.pracuje ktoś na tej maszynie?jak się sprawuję.potrzebuję takiej małej lecz w miarę porządnej wywrotki.pytanie co do opłat,jakie drogowe się płaci,oc silnik 7 litrowy jaki jest koszt,mam max zniżki i chce to auto sprowadzić z zagranicy ponoć niema akcyzy ale musi spełniać normy euro1 czy coś takiego,co to za kwit?później już tylko tłumaczenia i przegląd i to wszystko?dziękuję z góry za wpisy i pomoc.pozdrawiam
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 07 Lip 2010 23:12

Euro 1 to masz normę emisji spalin obowiązuje od 1993 roku więc wywrotki z 1990 roku mają Euro 0. Miałem kiedyś merca 914 1991 rok prod, blokade mostu tylniego miał ale trochę piasku i zaraz siedział za małe kółka (17,5) do budowlanki minimum 19,5. Kiedyś była winieta teraz to znieśli dla pojazdów do 12t DMC, ale jak uchoczysz przyczepe i przekroszysz to tak trzeba wykupić. Opłąty to podatek drogowy i to wszystko chyba. A rate OC możesz sobie wyliczyć w kalkulatorach danego towarzystwa

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez beryl007 » 08 Lip 2010 12:51

Dzieki za info dawidg2.A mam jeszcze takie pytanie czy orientuje sie ktos czy mi zarejestruja auto jesli bedzie tylko euro 0 wlasnie bo gdzies wyczytalem ze musi byc teraz to euro 1 jesli sie sprowadza taka wywrotke.zapytalbym w urzedzie komunikacji ale przebywam teraz za granica a mam tu ladnego mana do nabycia,tylko czy go zarejestruje?wiec z gory dziekuje za odpowiedz i naswietlenie tematu.pozdrawiam
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej