Strona 1 z 1

Wiertnice horyzontalne HDD

PostWysłany: 24 Mar 2011 15:36
przez Bunkierman
Witam. Przeglądam forum od czasu do czasu i nie natrafiłem na temat wiertnic horyzontalnych, czy ktoś z tutejszych forumowiczów miał kontakt z sprzętem HDD ? Może warto się powymieniać doświadczeniem w tym zakresie bo temat jest obfity. Ja od jakiegoś czasu wiercę pod kanalizację i tele. czasem pojawiają się tematy i warto się nimi podzielić.Obecnie dryluje wiertnicą Vermeer 24x40 II serii 2006 rok. Zapraszam do dyskusji.

Re: Wiertnice horyzontalne HDD

PostWysłany: 17 Kwi 2011 22:44
przez peewee1984
witam
pracuje na maszynie o troche mniejszych parametrach, mianowicie ditch witch 2020 i mam pytanie odnosnie robienia przewiertow w piaszczystym terenie. zdarzalo mi sie pracowac w roznych warunkach glebowych, ale wlasnie w piachu mam najmniejsze doswiadczenie i zazwyczaj przy kazdym przewiercie mam problem z rozwiercaniem wstecznym, gdyz nawet przy rozwiercaniu otworu pilotazowego do srednicy 14'' zanika cyrkulacja pluczki w otworze a sila uciagu samego rozwiertaka przekracza czasami 5 ton, czyli ponad polowe mozliwosci tej maszyny. jakies porady i sugestie jak uniknac tego typu sytuacji??

Re: Wiertnice horyzontalne HDD

PostWysłany: 01 Cze 2011 17:40
przez mikus
Widze ze kolega mial problem podobny do mojego. Ja akurat wciagalem rure 125mm przewiert mial z 50m wiec nie za dlugi i na koncowce urwalem rure taki sam brak cyrkulacji pluczki jak u kolegi. Pozniej zrobilem mocniejszy roztwor pluczki tak zeby byla odpowiednio gesta i dopiero wtedy udalo sie wciagnac rurke. A Ty jak sobie poradziles z tym problemem ?

Wiertnice horyzontalne HDD

PostWysłany: 02 Cze 2011 21:40
przez peewee1984
dokladnie tak samo;)
z moich doswiadczen wynika ze w piachu sprawdza sie najlepiej bentonit o wiekszej predkosci niz wszelkie dodatki do bentonitu...aczkolwiek co sie z ta pluczka dzieje to nie wiem, bo czesto mi sie zdarza ze rozwiercam w piachu 2 lub 3 razy, do przewodu wiertniczego jest wpompowane 30m3 bentonitu, z przodu i z tylu wyplynie moze z 10% a reszta ginie bez wiesci. nawet jak kiedys odkopalismy rozwiertak 18" z trzema rurami 160 to nie bylo sladu po bentonicie wiec nie wiem jakim cudem na luzie ta maszyna wciagla 80 m tych rur... czasem tez zdarza sie ze ciagne rury w piasku, wszystko ladnie rozwiercone i na dlugosci jednej żerdzi uciag wzrasta z 2 do 8 ton i robi sie efekt "strzykawki", a wystarczy dokopac sie do żerdzi (o ile to mozliwe), bentonit wyplynie na powierzchnie i dalej idzie jak po masle...tak wiec moj przepis na wiercenie w piachu to gesty bentonit i rozwiercanie do wiekszej srednicy, np 2x160 latwiej sie wciagaja na rozwiertaku 18"

Wiertnice horyzontalne HDD

PostWysłany: 07 Mar 2012 13:25
przez Jegor
Witam!
Posiadam wiertnice bialoruskiej produkcji do przeciskow sterowanych. Same pozytywne opinii, nie zawodna tfu-tfu-tfu, bardzo prosta w obsludze i nie ma skomplikowanej konstrukcji. Jest o tyle dobra ze w porownaniu do Panow wiertnic, nie potrzebuje betonitu czyli tansza w utzymaniu, normalnie przewiert moge wykonac "na sucho". Moge uzywac jej jak do przewiertow tak i do renowacji i wymiany rurociagów.
Pozdrawiam.

Wiertnice horyzontalne HDD

PostWysłany: 22 Wrz 2015 18:31
przez marc.dwjt2020m1
Witam. Otóż wiercenie w piasku jest utrapieniem wielu z nas(wiertaczy) ja do wiercenia w piaszczystym terenie 25kg na 1m3 wody czasem więcej. Nie zawsze jednak jest tak pięknie,ostatnio podczas wciągania fi90 rozwiertakiem 160 rozerwalo mi dwie żerdzie na leczeniu.