wibako

Vermeer d9x13II

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Vermeer d9x13II

Postprzez geomar » 29 Sie 2011 06:40

Witam
Kupiłem maszynę d9x13II z mx125 + dodatkowy zbiornik 1000l + DT F2 na własne potrzeby tj układanie rur wodociągowych 32-160mm. Dopiero zaczynam przygodę z hdd. Przedtem wykonywaliśmy przewierty hydrauliczne maszyną Wamet i przeciski kretami. Podpowiedzcie proszę jakieś porady dla żółtodzioba w tej branży. Jakie przewierty maksymalne mogę wykonywać, czego unikać i czy mogę inwestować w większe rozwiertaki (mój maks. to 8 cali).
Z tego co się już zorientowałem maszyna wcale nie jest taka słaba. Czekają mnie przewierty w piasku - 12szt po 70-80mb 125mm.
pozdrawiam maniaków HDD.

geomar
Nowicjusz

Maszyna: vermeer d9x13II


Reklama

simmet

Re: Vermeer d9x13II

Postprzez peewee1984 » 30 Sie 2011 21:46

witam
z tego co pisze na stronie vermeera ta maszyna ma 4 tony uciagu i calkiem przyjemny moment obrotowy oraz wydatek pompy pluczki wiec przewiert rura 125 niepowinien stanowic problemu nawet przy tej odleglosci. co do wiekszego rozwiertaka to zapewne z 14'' calowym sobie spokojnie poradzi o ile rodzaj rozwiertaka bedzie dopasowany do gruntu. co do wiercenia w piachu to dobrze stosowac gesciejszy bentonit i wieksza srednice rozwiertaka. napisz co chcesz wiedziec to w miare mozliwosci pomoge
peewee1984

peewee1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 Lut 2011 21:18
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Pochwały: 3

Maszyna: Ditch Witch 2020


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej