wibako

OLEJ do kreta

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

OLEJ do kreta

Postprzez synio77 » 30 Paź 2011 21:26

Wiatm, koledzy jakiego oleju użuwacie do smarowania kreta podczas pracy, czy zawsze taki jaki nakazuje producent ?

synio77
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 11:12

Maszyna: Kret HP130L Hercu Pneumatic


Reklama

simmet

OLEJ do kreta

Postprzez lukaszzbro » 30 Paź 2011 23:30

Chyba nie ma oleju który zastąpiłby oryginalny. Olej ma smarować, i mieszać się z wodą żeby zmniejszyć ryzyko zamarznięcia. Kiedyś nie mając oleju oryginalnego mieszałem olej silnikowy z płynem chłodniczym(nie bardzo się to miesza). Płyn chłodniczy mieszą się z wodą i zmniejsza ryzyko zamarznięcia. Olej oryginalny jest najlepszym rozwiązaniem bo zwykły może niszczyć gumy. Oleju tego do przecisków nie idzie dużo, więc to nie są ogromne koszty. Na zimę nie należy konserwować kreta olejem oryginalnym bo nie wypiera wody tylko miesza się z nią.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: OLEJ do kreta

Postprzez synio77 » 31 Paź 2011 10:13

A ile czasu taki olej może stać nieużywany? mam jeszcze dwie bańki z Hercu Pneumatic po 20l ale stają u mnie już ze trzy lata i nie wiem czy się nie przeterminowały bo żadnej daty na nich niema.

synio77
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 11:12

Maszyna: Kret HP130L Hercu Pneumatic


OLEJ do kreta

Postprzez lukaszzbro » 31 Paź 2011 11:00

Myślę, że temu olejowi nic się stało, też mam długo taki olej. W sumie kret to nie silnik, że olej musi być świeży. Ważne żeby coś było do smarowania i tak go kret wypluje.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: OLEJ do kreta

Postprzez Maszyny24.com » 01 Lut 2012 16:02

Najlepszy jest Grundo olej firmy Tracto-Technik. Jeśli chodzi o krety Hercu Pneumatic nie mają one uszczelnień teflonowych więc można tam wszystko lać co smaruje. Z czasem zużycie przez tarcie metal o metal jest tak duże że smarowanie już nie ma sensu.

Maszyny24.com
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Lut 2012 15:40

OLEJ do kreta

Postprzez CASEWIESIEK » 12 Lut 2012 16:18

Pozwolę nie zgodzić się z przedmówcą. Mam krety od ok 20 lat, różne i miałem jej w różnych stanach technicznych, nowe, używane. Stwierdzam, że smarowanie zawsze miało znaczenie nawet w bardzo zużytej maszynie, powiem więcej. W starej efekt był nawet bardziej widoczny. W starych ukraińskich im bardziej zużyty tym dawaliśmy gęstszy olej. Uszczelniało go wtedy i siła była większa, co czynił go skuteczniejszym. Bywało tak, że wbił kilka metrów rury i brakowało mu siły, wtedy laliśmy olej do węża i dostawał mocy. Reasumując smarowanie ma znaczenie zawsze nie słuchajcie nikogo kto mówi inaczej.
Jednocześnie wyrażam żal że kolega piszący post wyżej jak sam cytuje, "na technologiach bezwykopowych zna się najlepiej" pisze takie bzdury.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


OLEJ do kreta

Postprzez MaxTczew » 04 Mar 2014 21:24

Mówiąc krótko kto smaruje ten jezdzi :twisted:

MaxTczew
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 B

Firma: Firma własna:)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej