wibako

Ditch Witch 2720 rozszczelniona pompa płuczki

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Ditch Witch 2720 rozszczelniona pompa płuczki

Postprzez grzes2266 » 22 Kwi 2012 11:09

koledzy mam pytanko pracuje na wiertnicy Ditch Witch 2720 i mam problem z pompa płuczki która ciągle sie rozszczelnia w miejscu tych gumowych tłoczków z których ucieka płuczka. czy przyczyna tego może byc słabej jakosci bentonit?
mam filtry przed ta pompa 2szt i ciagle ten problem powraca nawet po wymianie wszystkich elementów na nowe mowa o tych gumkach okrągłych i porcelankach. czy jest może coś jeszcze??? :roll:
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 22 Kwi 2012 21:23, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Post wydzielony z innego tematu.

grzes2266
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Kwi 2012 10:15

Maszyna: Ditch Witch 2720


Reklama

simmet

Re: Ditch Witch 2720 rozszczelniona pompa płuczki

Postprzez synio77 » 23 Kwi 2012 07:41

witam, mam podobny problem tyle że z pompą maszyny Ditch Witch 1720, zrobię kilkanaście przewiertów i pompa zaczyna puszczać. Wyrabiają się okrągłe oringi gumowe które chodzą w porcelankach. Nowe kosztują ok 2000 zł z zamienników nie ma. Może ktoś ma na to jakiś pomysł.

synio77
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 11:12

Maszyna: Kret HP130L Hercu Pneumatic


Ditch Witch 2720 rozszczelniona pompa płuczki

Postprzez grzes2266 » 29 Kwi 2012 00:14

hmm po zasięgnięciu opini u dystrybutora i serwisanta maszyny Ditch Witch stwierdził on ze jest to wina :
-bentonit (zła jakosc bentonitu).
-filtr oczyszczania wody
-prawidłowego cisnienia płuczki bentonitowej na pompie (niedrozny do konca wąż lub za niskie obroty pompy ktora podaje płuczke na maszyne).

grzes2266
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Kwi 2012 10:15

Maszyna: Ditch Witch 2720


Re: Ditch Witch 2720 rozszczelniona pompa płuczki

Postprzez peewee1984 » 29 Kwi 2012 23:46

witam
ja mam podobne zjawisko w DW 2020, srednio co 300 mth trzeba wymieniac elementy pompy bo pojawiaja sie przecieki. Z poczatku myslalem ze przyczyna moze byc zanieczyszczona woda, ktora czasami pobieralismy z rzeki lub rowow odwadniajacych, ale na wodzie czystej z wodociagu jest tak samo. Rozmawialem z innymi urzytkownikami tej maszyny i tez maja ten problem, wiec jest to chyba wada producenta tego sprzetu. Nawet pompa nie jest objeta gwarancja producenta, bo jak twierdzi serwisant te czesci sie po prostu zuzywaja.... wiec co jakis czas trzeba kilka zlotowek w sprzet doinwestowac. Niedawno wlasnie robilem taki remont i zauwazylem ze z glowicy tej pompy wykruszaja sie drobne fragmenty odlewu i to one moga rysowac te porcelanowe tloczki, ale to tylko moja teoria. Slyszalem tez ze mozna dorobic sobie te elementy w jakims dobrym warsztacie slusarskim, ale ich zywotnosc jest jeszcze krotsza, wiec gra niewarta swieczki
peewee1984

peewee1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 Lut 2011 21:18
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Pochwały: 3

Maszyna: Ditch Witch 2020


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej