Strona 1 z 1

Kret do przecisków - Jakiej firmy są najlepsze?

PostWysłany: 31 Sty 2013 13:31
przez prezes85
Witam,


Jakie firmy są najlepsze urządzenia do wykonywania przecisków?


dzięki za podpowiedz

Kret do przecisków - Jakiej firmy są najlepsze?

PostWysłany: 04 Lut 2013 11:34
przez Krzysiek01
Witam Kolego,
wszystko zależy od tego jaki masz budżet i czy naprawdę dużo pracujesz. Jeżeli masz okrojony bużet i nie wykonujesz zbyt wiele przecisków to kup ukrainca lub Max. Natomiast jeżeli chcesz dużo i długo popracować to kup niemieckiego kreta (Tracto-Technik). W perspektywie czasu na pewno Ci się zwróci w eksploatacji. Ten nowy niemiecki kret jest z trzema biegami i nową ostrą głowicą jest SUUPPERR - (posiadacz Grudnomat N130 Tracto-technik od 3 miesięcy) !

Pozdrawiam!

Re: Kret do przecisków - Jakiej firmy są najlepsze?

PostWysłany: 04 Lut 2013 12:58
przez prezes85
Jak z robotą na te urządzenia? Da sie z tego wyżyć na samym wynajmie?

Kret do przecisków - Jakiej firmy są najlepsze?

PostWysłany: 04 Lut 2013 15:37
przez Krzysiek01
Roboty trochę jest. Dobra reklama w bogatszej dzielnicy i już nikt nie rozkopie chodnika, czy ładnego trawnika tylko zrobią przecisk. Grunt to uświadomić to ludziom. Różne są ceny za przecisk na terenie Polski .. zależy od regionu i ilości firm przeciskowych

Re: Kret do przecisków - Jakiej firmy są najlepsze?

PostWysłany: 04 Lut 2013 17:17
przez prezes85
Od jakiej maszyny byś zaczynał zabawę?

Kret do przecisków - Jakiej firmy są najlepsze?

PostWysłany: 05 Lut 2013 16:56
przez Krzysiek01
Proponuje może zacząć od mniejszej np. 75mm. W tym przypadku mógłbyś instalować rury o średnicy 63, czyli większość przyłączy oraz przyłączy energetycznych. Mała, lekka mobilna maszyna. Nie potrzebujesz też dużego kompresora i co za tym idzie niższe są koszty.
Tutaj masz linka do używanej 95 N niemieckiej produkcji, a na dodatek tej nowej wersji. Możesz przedzwonić i podpytać. Używana jest zawsze trochę tańsza.
http://maszyny24.com/funcs.php?name=ogl ... eumatyczne

Pozdrawiam

Kret do przecisków - Jakiej firmy są najlepsze?

PostWysłany: 06 Lut 2013 00:49
przez lukaszzbro
Dokładnie jak kolega pisze na przyłącza 75 wystarczy. Chodź gdyby miał fi 80 to większa pewność z rurami 63. Po 75 wchodzą rury 63, ale luzu za dużo nie mają. ( w zależności od gruntu, zawsze się trochę otwór zaciska, bo jak bardzo mokro może nie dać rady z 63).
Mając kreta 75 rurę 110 też da radę, ale trzeba użyć poszerzacza. Hercu daje poszerzać na 120 jest on za cienki. Raz tylko tak robiłem i koszmar ( a grunt mokry )

Ważne, jakie włączanie wstecznego ma kret. Najlepsze jest w oliwiarce. Przekręcasz zawór i kret idzie do tyłu. Mam porównanie w 70 z Hercu, który ma pociąganie węża i maksem w którym przekręca się zawór. Wsteczny w maksie bardzo fajna sprawa. W cienkich kretach tylko maks miał kiedyś taki wsteczny ( nie wiem jak teraz konkurencja )

Pociąganie jest tak skonstruowane, że ciśnie powietrza przyciska gumki podtrzymujące wąż żeby się nie wysunął do tyłu i nie włączył wstecznego. Jak gumki są za ciasne nie da się pociągnąć, jak za luźne sam się włącza wsteczny. ( wymieniałem to wielokrotnie, żeby dość do odpowiednich).

Czasem krety mają wsteczny przez przekręcanie węża. Powodzenia żeby przekręcić taki wąż na odcinku 15m i gdy za kretem się zamuliło.

Zawór w oliwiarce. Konstrukcja polega na tym, że wąż zasilający jest podwójny i w oliwiarce jest zawór trójdrożny. Gdy potrzeba do tyłu zatrzymujesz kreta przekręcasz zawór i masz już wsteczny. Wtedy powietrze trafia do kreta przez ten wewnętrzny wąż.
Wady to grubszy wąż i bardziej skomplikowany ( na łączeniu są dwa oringi i tyle) Przełączanie wstecznego do zwykły zawór kulowy działa zawsze.

Większość będzie doradzać kompresor większy rozwojowy.
Pamiętaj, że możesz kupić bardzo dobrego i drogiego kreta, a stracić go można bardzo szybko.
Ja podchodzę do starych kretów bardzo pesymistycznie. Zależy czy ktoś sprzedaje, bo nie potrzebny, czy też są to już zwłoki.