wibako

Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez moremore » 26 Cze 2013 12:38

Witam forumowiczów...Chciałbym zasięgnąć porady odnośnie maszyny hdd jaką warto było by kupić...Obecnie moja firma używa do przecisków wyłącznie kretów (głównie pod kable dla naszych potrzeb). Jednakże w ostatnim czasie pojawiło się wiele robót na przewierty, które przekraczają możliwości "kreta" (30-50 m arot 110 lub 160) . Myślałem o wiertnicy D7x11 Vermeer lub Ditch Witch 920 lub innej podobnej gabarytami. Czy uważacie że podane przeze mnie typy maszyn spełnią moje oczekiwania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Drugą sprawą jest gdzie kupić taką maszynę...W Polsce, czy szukać za granicą?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

moremore
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 11 Maj 2013 22:25

Maszyna: Krety Tracto Technik


Reklama

simmet

Re: Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez kicia » 27 Cze 2013 21:49

Witam kolegę. Ja mam wiertnicę firmy TERRA, model TJ 3008 E i moim skromnym zdaniem, to jest obecnie najlepsza wiertnica na rynku. Moi ludzie pracowali kiedyś na maszynach amerykańskich i niestety, ciągle padała elektryka a części są dosyć drogie, no i czeka się długo, zanim ściągną z Ameryki. A Terra to urządzenie szwajcarskie i części są praktycznie od ręki. Tak więc, tylko maszyna miejscowa, z Europy! Ewentualnie polecam model TERRA-JET TJ 2808 S - widziałem ją na targach w Bydgoszczy i byłem pod wrażaniem. Jeśli kolega nie chce mieć kłopotów takich, jak czekanie długo na części, to lepiej maszyny z USA nie kupować.

kicia
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Cze 2013 21:43

Maszyna: Terra TJ-3008 E


Re: Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez synio77 » 28 Cze 2013 21:28

Ja mam wiernicę Ditch Witch 1720 i jakoś nie mam problemu z częściami, nigdy nie czekałem więcej niż tydzień, poza tym można kupić coraz więcej zamienników (tylko trzeba wiedzieć gdzie), to prawda że części są drogie, ale jakie części do maszyn wiertniczych są tanie ? Ogólnie polecam maszyny Ditch Witch i Vermeer, znajoma firma ma ich kilka sztuk a JT920 to wciągają rury nawt 300mm i stalowe na krótsze odcinki.

synio77
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 11:12

Maszyna: Kret HP130L Hercu Pneumatic


Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez moremore » 29 Cze 2013 11:11

Witam kolegów...Osobiście pracuję na kretach tracto-technik i raczej nie zamieniłbym ich na firmę terra. Oglądałem wiertnice terra. Jakoś mnie to nie przekonuje ze względu na rzemieślnicze wykonanie...Ale to moje osobista opinia- może się mylę.
Obecnie w Polsce mam do wyboru zakup wiertnicy Ditch Witch, Vermeer.Z częściami raczej nie ma problemu JLM Ditch Witch oraz Vermeer Ruda deklarują że części mają i to rzadko sprowadzają z USA, najczęściej z Holandii. Pojawia się gdzieś też mała wiertnica Tracto Technik.Z tego co rozeznałem to jeśli chodzi o Ditch Witcha i Vermeera to lepiej by było samemu kupić maszynę w USA ze względu na ceny narzucane przez polskich handlarzy.

moremore
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 11 Maj 2013 22:25

Maszyna: Krety Tracto Technik


Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez edward » 29 Cze 2013 22:13

Witam, ja mam wiertnice Astec Underground uzywana DD-4045 z nowymi zerdziami Hunting kutymi z jednego kawalka i jestem zadowolony. Promien giecia tylko 30 m i kupilem te zerdzie w USA. Z tego co wiem, to Hunting robil zerdzie dla Vermeera przez 20 lat i faktycznie to sa te same zerdzie. Nie ma czegos takiego, jak zerdzie Vermeera a przynajmniej nie bylo kiedy kupowali zerdzie id Hunting. W USA licza sie tylko zerdzie Huntinga nawet ludzie od wiertnic Ditchwitcha kupuja powszechnie te zerdzie. A lepsze zerdzie to lepsza wiertnica. Ktos tu pisze, ze Terra to rzemieslnicza maszyna.A czy to ladne ksztalty wierca i maszyna wlazi do ziemi, czy zerdzie. :crazy: :crazy:

edward
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Cze 2013 21:38

Maszyna: Astec Underground DD-4045


Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez moremore » 01 Lip 2013 11:02

Witam; ładne kształty nie wiercą...ale...jeśli maszyna produkowana jest i sprzedawana w pojedynczych egzemplarzach często posiada wady fabryczne,które stopniowo są eliminowane, w miarę zdobywania doświadczenia. Ja posiadam doświadczenie jeśli chodzi o krety pneumatyczne. Testowałem już maszyny różnych firm ( w tym terra) i śmiało mogę powiedzieć że liderem jeśli chodzi o jakość jest Tracto i dlatego też zastanawiam się nad zakupem wiertnicy tej samej firmy. Jeden kret grundomat po prostu zastępuje 3 inne jeśli chodzi o żywotność...

moremore
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 11 Maj 2013 22:25

Maszyna: Krety Tracto Technik


Re: Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez Janusz56 » 10 Lip 2013 15:13

Witam,

również polecam Ci Tracto-Technik. Możesz nawet zastanowić się nad używaną po fabrycznym serwisie, ponieważ znajomy kupił wiertnice Tracto i jest bardzo zadowolony.

Tutaj masz kilka fotek jak wyglądała: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 455&type=3

Fajna maszyna no i Tracto-Technik.

Pozdrawiam

Janusz56
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 Maj 2013 15:15

Maszyna: Case, Tracto-Technik, Vermeer


Re: Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez peewee1984 » 16 Lip 2013 22:43

Dobry wieczór.
Zacznę może od tego, że kolega moremore chciał kupić maszynę małą, o kompaktowych wymiarach i masie, do robienia małych przewiertów, a większośc waszych propozycji to maszyny za duże. Wiadomo że warto mieć zapas mocy. ale nie popadajmy w skrajność, wiertnice która waży 10 ton i ma 7 metrow dlugości sie do ogrodka nie wepchnie( zgaduje ze chodzi o przewierty w miejskiej aglomeracji). Poza tym trzeba do tego doliczyc spory samochod z porządna przyczepa i system pluczkowy, wiec chyba proponowane Tracto-Technik i Astec możesz sobie darowac. Chyba ze maja w swojej ofercie jakies mniejsze modele, nie sprawdzalem. Firmy Terra nie znam, wiec nie mam zdania, ale zapewne do korzystania z wiertnicy ktora pracuje w wykopie bedzie potrzebna wieksza koparka lub samochod z HDSem zeby ja tam ulokowac. Argument z dostepnoscia czesci tez jest przesadzony bo np o wiertnicy DW czesci masz od reki lub nastepnego dnia, a gdyby nawet trzeba ja bylo zamowic z zagranicy to maja swoja siedzibe w Szwecji wiec to kwestia 2-3 dni. Czesci moze i nie sa tanie, ale wysokiej jakosci, poza tym sa to tak proste maszyny ze jesli sie o nie dba to niewiele jest rzeczy ktore moga sie tam psuc :wink: Znam tez zaloge z Vermera ktora wiekszosc czesci eksploatacyjnych dotrabia sobie we wlasnym zakresie. Wydaje mi sie, ze do przewiertow jakie potrzebujesz najlepiej zda sie Vermeer D7x11 lub DW 920. Spokojnie wciagniesz 50 m ruru 160, a przy doswiadczonej zalodze nawet wieksze odcinki rur o wiekszej srednicy. Dodatkowym plusem jest to ze caly ten wiercacy balagan mozesz wozic busem z przyczepa.
Na co zwrocic uwage przy zakupie?? Na pewno na stan ogolny, po wygladzie bedzie wiadomo czy ktos o ten sprzet dbal. Dobrze tez miec kogos kto zna troche ta maszyne i bedzie wiedzial na jakie podzespoly zwrocic uwage i jak je sprawdzic. Wiec chyba lepiej kupic cos na miejscu, masz mozliwosc lepszego sprawdzenia sprzetu a czasami nawet zrobienie testowego przewiertu lub gwarancje rozruchowa. Warto tez zwrocic uwage na osprzet, bo on jest dosyc drogi, ceny rozwiertakow i glowic siegaja kilku tysiecy zl za sztuke wiec im jest ich wiecej tym lepiej. A najwazniejsz i najdrozszy w tym balaganie jest system do namierzania, ktory nawet jesli dziala to sprawdzic mozna dopiero w praktyce.
Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
peewee1984

peewee1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 Lut 2011 21:18
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Pochwały: 3

Maszyna: Ditch Witch 2020


Zakup wiertnicy hdd jaką i gdzie kupić?

Postprzez Damiancio1982 » 27 Sty 2014 14:41

Do tak malych srednic ditch witch 2020.

Damiancio1982
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 Sty 2014 14:06
  • Miejscowość: Opolskie

Maszyna: Ditch Witch

Firma: Xxx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej