wibako

Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez bielaszkin » 04 Maj 2014 22:03

Witam.
Zamierzam sam zrobić przecisk hydrauliczny, przecisk będzie zasilany z minikoparki jcb8015.
Jakie muszę zastosować w nim siłowniki, ile ton nacisku żeby zrobić przecisk bez problemu w twardym gruncie.

Wie może ktoś jakie ciśnienie oleju ma minikoparka jcb 8015?

bielaszkin
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 03 Gru 2013 23:26

Maszyna: JCB 8015

Firma: Hydro-Elklim


Reklama

simmet

Re: Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez moremore » 06 Maj 2014 21:52

Radzę zainwestować w kreta do przecisków. Małego kreta można kupić za 2-3 tys +kompresor ale za to gwarantuje że będzie pracować i zarabiać na siebie. Pozdrawiam

moremore
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 11 Maj 2013 22:25

Maszyna: Krety Tracto Technik


Re: Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez bielaszkin » 08 Maj 2014 07:12

A możesz mi napisać gdzie szukać takie krety i jakie agregat wystarczy. Szukałem na allegro to poniżej 15000 nie kupi.

bielaszkin
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 03 Gru 2013 23:26

Maszyna: JCB 8015

Firma: Hydro-Elklim


Re: Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez moremore » 08 Maj 2014 18:03

Atlas Copco XAS 36 około 6 tys.Kret 70 mm-około 3 tys. Jeśli chodzi o krety radzę tylko unikać ukraińców. Żywotność mizerna.

moremore
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 11 Maj 2013 22:25

Maszyna: Krety Tracto Technik


Re: Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez bielaszkin » 10 Maj 2014 22:25

A dlaczego odradzacie przepychu hydraulicznego? Nawet mi sie wydaje ze jest lepszy od kreta, ponieważ przy zastosowaniu dodatkowych głowic można powiększyć otwór, a przy krecie tego raczej sie nieda zrobić. Czy 20 ton przecieku wystarczy? Macie Panowie z tym jakieś doświadczenie.

bielaszkin
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 03 Gru 2013 23:26

Maszyna: JCB 8015

Firma: Hydro-Elklim


Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez bielaszkin » 13 Lis 2014 23:32

Chciałem odświeżyć temat, jakie zakupić siłowniki do przecieku hydraulicznego, zasilanego z minikoparki.?

bielaszkin
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 03 Gru 2013 23:26

Maszyna: JCB 8015

Firma: Hydro-Elklim


Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez Qulimax » 14 Lis 2014 15:10

Bardzo ciężko jest określić, jaką potrzebujemy siłę pchającą aby gleba ustąpiła pod naporem głowicy.
Parę przykładów w nawiązaniu do istniejących maszyn:
    Urządzenie Grundodrill – głowica się obraca i jednocześnie jest wpychana. Siła pchająca 200kN dla średnicy 280mm.
    Urządzenie Grundoburst – głowica wbija się w istniejący ruruciąg, który rozcina lub kruszy, rozszerza go i jednocześnie wciąga nową rurę. 400 kN, średnica dla starej rury fi250.
Czysto teoretycznie przyjmę, że potrzebujemy 400 kN (około 40t) siły pchającej dla średnicy fi 200 mm.
Przyjmijmy, że na wyjściu dodatkowej linii hydrauliki w minikoparce mamy 20MPa.
Z prostego przekształcenia wzoru na siłę wyporu siłownika mamy
D = pierwiastek kw (F*4)/(p*π)
D – średnica tłoka [m]
F- siła [N]
P – ciśnienie [Pa]
D = pierw. Kw. (1.600.000/62.800.000)
D = 0,16m = 16 cm
Czyli średnica tłoka nie powinna być mniejsza jak 16 cm.
Oczywiście są to obliczenia przybliżone. Długość skoku siłownika musisz dobrać do posiadanych żerdzi.
Ja bym wziął dwa siłowniki o średnicy tłoka po 12 cm. Przy 20 MPa uzyskasz ponad 450 kN i to by się zgadzało, bo komercyjne urządzenia mają nacisk pomiędzy 40 a 50 ton.
Jeśli się coś nie zgadza to mnie poprawcie.

Qulimax
Pomocnik operatora


Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez lukaszzbro » 30 Gru 2014 23:27

Mam dwie sztuki hydrauliczne PZ-65 i PZ-200. I mogę porównać z kretem. Kreta ustawisz szybko, jak go ustawisz i puścisz to w zasadzie nic nie trzeba robić. W przecisku hydraulicznym trzeba cały czas obsługiwać maszynę i się narobić przy tym. Zdarza się, że jest problem z zaparciem się w mokrych terenach maszyna się przesuwa i trzeba poprawiać ją. Używam hydraulika do dużych średnic za jednym razem nie ma problemu wciągnąć rurę 160. Myślę, że siły w dobrym gruncie starczyłoby nawet do 200 za jednym razem.
Niestety maszyna hydrauliczna nie jest zbyt celna, bo jeśli trafi w jakiś kamień to żerdź się wygina i zmienia kierunek, kolejną wadą jest jej ciężar i żerdzi. Ustawienie pierwszej żerdzi też nie jest proste. Nie ma możliwości zaparcia się maszyny, gdy w ziemi coś przebiega, a kreta nie trzeba zapierać. Wykonanie przecisku kretem do małych średnic jest szybsze, ale w mokrym terenie jest duże ryzyko utraty maszyny.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Jaki siłownik do przecisku hydraulicznego

Postprzez koparkorz » 01 Sty 2015 18:28

dwa silowniki z podpor od ostrowka do maszyny i ogien .my mieli cos podobnego zrobione 20 metrow rur z gwintem i 400 dziore robisz oczywiscie glina itp ,w piasku porazka

koparkorz
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 03 Lut 2012 17:25

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej